Хеликон /img/frontend/nomap.png"
1 точка от 7 мнения

Много съм доволен от служителките в книжарница Хеликон в град Плевен. Тази книжарница, която е до закусвалня "Шатрата" Винаги са учтиви и любезни. Когато съм поръчвал книги са пристигали навреме. Трябва да има повече такива служителки. Специални благодарности на Ина, Мирослава и Росица. Да са живи и здрави.

Във Варна управителката е просто отвратителна. Накара ни да работим по 12 часови смени и си правеше графиците както и скимне. Никакво уважение нямаше към персонала. За нея бяхме просто машини. Трябваше да стоим на крак по цял ден, нямахме адекватна почивка (дори до тоалетната спокойно не може да се отиде), караше ни да запомняме основната информация за всяка книга, имахме постоянни проверки, ниско заплащане. Въпросната управителка ПЕТЯ беше изключително груба и ни товареше с работа. Оставяла ни е по един човек в пикови моменти. На всички обекти служителите бяха с различни часове. Работенето по 6 часа на ден е МИРАЖ на тази работа. Всеки месец имаш тестове за проверка на знанията все едно си на училище. Никой не ти доплаща извънредни часове. Местят те от обект на обект. Съжалявам всички колеги, които бяха прекалено мили и добри, за да заслужат това зверско отношение.Радвам се, че напуснах. От тази работа станах като бабичка с болки в краката и гърба!

Здравейте, работих за тези хора в продължение на 10 години. Освободиха ме при първия удобен момент, години напред върешех работата на управителя, като винаги ми се казваше, кво толкова, тва е просто работа. Колегите ми винаги се скатаваха, и реално аз отнасях всеки негатив.
Управителката на витоша си вееше байрака по кафетата с другите софийски управители, и оставяше всичко да бъде извършвано от мен, като при всеки проблем бях напдана и обиждана.

заплатата е повече от унижителна, отношението също.
смятат книжарят за втора ръка човек дори самите собственици, вечно намусени и гледащи надменнно и пренебрежително.

било много за книжар да има 600 лв заплката, а ставА ДУМА ЗА софия и за 2020 г
оборотите който се правят на ден са високи, а работата много. но освен обиди и ядове друго не видях.

в началото обещават велики работи, после нищо.
през цяклото време си тормозен и пиарката им, която праща безсмислени мейли.

а, това дори не е всичко, за да се правят на велики пускат и измислени тестове.
говорят ти за общност, а реално няма таква .

коледния ни бонус беше 13 лв да сме почерпелли и кутия мерси.

подигравака с хората, а оборитите декмерви минаваха всички рекодрди.

при кризата освободиха целия персонал без жалост

нагли и гнусни хора са

Най-неспособните са събрани в ръководството на горепосочения обект. Работното време понякога се удължава двойно, като естествено не се заплаща допълнително, а служителите биват заплашвани с глоба в размер на една месечна заплата, в случай, че не свършат тоновете работа в същия ден. Много работници имат неофициално повече задължения, които не са упоменати в длъжностната характеристика и разбира се, не се възнаграждават изобщо.

Има какво да се каже за тази фирма.Ако ви обещаят нещо не им вярвайте.Работното време не се спазва, отпуски се ползват, но не се заплащат. Заплатите са ниски, а изискванията са високи. Нагли са и нахални. Да има как да им работиш за без пари.Ако недай си Боже се разболееш -не ти вярват.

Преди известно време работих за тази скапана фирма, никъде не съм била по- зле. Говоря и като заплащане, и като работни условия. Страшно съм възмутена от собствениците на Хеликон и политиката, която налагат. Имат страшно много изисквания, заплатата е близка до минималната, на всичкото отгоре се държат със служителите като с кучета. Не може да ядеш, не може да седнеш, не може да излезеш, не може да говориш по телефона (на всеки му се налага да си вдигне мобилния от време на време). Аз призовавам такива работодатели да бъдат избягвани, за да се научат, че така не може!

Няма какво да говорим за хора който искат да изкарват пари и са стиснати и не се грижат за персонала без регламентирано работно време