Ронос ООД / Ronos Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Ронос ООД / Ronos Ltd.

Влачене до изнемогване.Има дни в които се прибираш и направо си лягаш от умора!За Коледа не се даде и една стотинка на робите!Направете си сметка!

Само като видя името Камен Калчев и Александър Масларов и ми става ясно колко джендърска е фирмата и начина на ръководене. Калчев е цял живот известен с богатата си женичка и нищо не е постигнал сам,но има самочувствието на големец, а Масларов си е едно мазно и подло п.едалче и такова ще си остане.

ne

За времето, което работих във фирмата, мога да кажа, че тя е финансово стабилна, няма спор в това, но това не означава, че да работиш в нея е голям плюс - може би за хора, които не отстояват своите позиции, които не търсят развитие за себе си и искат да стоят на едно място и да ги тъпчат, да се държат с тях, все едно си им роб - това е точното място за тях, за всички останали е Грешното място. Заплащането е нормално и редовно, не те осигуряват на реалните пари, класа прослужено време ти влиза в договорените пари на интервюто и няма никаква актуализация на заплатите, на каквото почнеш, на това си оставаш или слизаш по-надолу, защото се вземат впредвид само грешките ти, а това което си направил не се вижда, извънредно не плащат. А това което ти се полага гледат да ти го вземат - под формата на глоба или под формата на платен отпуск / пишеш си платен отпуск без да я ползваш/. Супер некоректни са в това отношение - карат служителите си да излизат отпуск насила в срок от днеска за утре и ако не искат я губят служебно. По отношение на работата  - много работа, много шефове, много изисквания, много нерви, много строг контрол, който ти пречи да си вършиш работата спокойно, постоянно те дебнат като крадец, даваш и пишеш безсмислени и подробни обяснения за всяко нещо, което трябва да направиш или си направил. Обстановката е супер напрегната и задушаваща от самозабравилите се и алчни собственички, а натовареността на моменти е неописуемо нечовешка. Колегите са страхотни, въпреки че за последната една година много хора си тръгнаха, точно заради робското отношение на управляващите, но това не ги впечатли, а напротив - амбицира ги да продължат да се гаврят със служителите си както си искат. Наистина няма незаменими хора, но тяхното отношение просто премина всякакви граници! Просто не ми се мисли какво ги чака всички, които са останали там, а който иска нека се увери сам за какво говоря!!!

Работя от години в тази фирма и съм свидетел и пряк участник в бурното им развитие през последните години. За съжаление обаче само единици от фирмата му се наслаждават. Очевидно не се счита, че здравото бачкане на "раята" заслужава награда. В Ронос хората не биват стимулирани при успех, а само глобявани при грешка. Когато поискаш бонус, ти се натъртва, че не си съвършен и затова не заслужаваш такъв. Противно на обещанията, заплатата не се увеличава, увеличава се само сумата, върху която те осигуряват, което реално ти намалява нетото. Натоварването е изключително, на моменти нечовешко. Креативност - това е мръсна дума и се изкоренява в зародиш. Контролът от управителите е задушаващ, чак не можеш да си свършиш работата, докато даваш обяснения за всяко нещо.Е, няма си кривя душата, фирмата си има и добри страни. Заплатата винаги се дава навреме, осигуровките се внасят в срок, а по-голямата част от колегите са страхотни. Чак се чудя как сме издържали толкова години... може би ни е помогнало точно това, че сме едно голямо семейство. И толкова за добрите страни.Но самозабравилите се собственички вече наистина са загубили човешкия си облик, и мисля, че скоро ще го усетят. Най-добрите и кадърни служители взеха да напускат.Ако имате алтернатива, просто си търсете друго място!

Фирмата печели обществени поръчки за българската администрация и продажбата на офис консумативи и др., затова е оцеляваща на българския пазар! Сдобила се е с тузарски офис, но забележете, дават заплата около 700 лв,  и това за ключова позиция, супер отговорна, на която във всяка друга софийска фирма ще вземате двойно и повече..., забележете не е стартова заплата , а постоянна! На интервюто за работа се говорят глупости, които нямат общо с работната среда. Споменава се , че служителят, който интервюира може да работи на всяка една позиция във фирмата/някакъв пенкелер/, че грешки не са допустими от новите служители! Доводът за търсене на служители, според интервюиращия е , че много от подчинените ще излязат в майчинство! Обявата им за работа се подменя след дълъг процес на търсене и на губене на времето на кандидатите...днес отново е публикувана! Абсолютно некомпетентни са служителите за набиране на персонал, които се стремят за намиране на "най-добрите кандидати, та дори и да ги откраднели и от най-добрите фирми"...пълен абсурд, предвид сектора на бизнес, предлагано възнаграждение, работна среда, условия на труд и разбира се изискванията на Ронос ООД, които са несъвместими с предлаганото от кандидатите, търсещи работа - предлага се навлизане за 2 месеца на позиция, на която се навлиза за минимум 6-12 месеца! А и да не забравяме - ловене с трици маймуни! Търсят се шофьори с перфектен Excel!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Наскоро ходих на интервю там за офис организатор. Интервюто мина съвсем нормално, даже жената беше доста коректна. Каза ми, че заплатата е 570 лв чисти, но договорът е на 400 лв. Всяка година актуализирали заплатите, но тази позиция била от най-ниските и нямало да се усети. Както и, че хората не се задържали много на тази позиция и си намирали друга работа. Срок на предизвестие за напускане - 2 месеца, което е много и не се среща често. Никаква перспектива. Естествено аз се отказах, парите наистина са малко.

Моя съвет е никога и по никаква причина НЕ започвайте работа в тази "фирма". Това е едно истинско "гнездо на змии". Атмосферата е ужасно подтискаща и депресираща. Изкючително НЕкоректни са т.нар. "Управителки- Собственички" на фирмата. Забравете за тази "фирмичка" и бягайте далеч от там!!!!

Фирма Ронос е една от силните фирми на пазара на канцеларски материали. Всичко е розово и прекрасно на интервюто, но когато започнете работа там и се вижда за какво става въпрос. Няма никакво уважение между хората. Заплатата се увеличава с около 20лв. ако мате късмет, може и да ви я намалят ако искате по високи осигоровки. Работната среда е напрегната, няма място за развитие, да не говорим за някакво обучение. Ако си търсите работа и се поведете и започнета там, попитайте по старите и ще чуете за какво става въпрос. Нормалните и приятни хора не се задържат там. Трябва да си темерут и да не обръщаш внимание на настроенията на всичките жени там.
Има и едно девойче, Яна. Тя прилича на дяволче и се оприличава на такова. Така и действа.
НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ ТАМ!!! АКО СТЕ ВЕСЕЛИ И ПРИЯТНИ ХОРА, ТЪРСЕТЕ СИ ДРУГО МЯСТО

non,mmk