Алкомет АД /img/frontend/nomap.png"

Алкомет АД

Звучиш много платено , няма кой да ти се върже ,и не е въпроса в цялостното представяне на предприятието ( всички знаем как се изкривяват цифри, това е най-лесното ) ,а за условията на работа и отношението към служителите, качеството на управленците-парашутисти..

Пояснение:В оценката съм допуснал неволна грешка.Да се чете компетентност на колегите 4,а работна среда 0.Като металургично предприятие с категория на труд в основните производства първа и втора,има още какво да се желае за подобряване условията на труд,намаляване на вредните фактори,като шум,топлинни излъчвания,химически изпарения и др.неблагоприятни фактори.

Алкомет е най-голямото предприятие в Шуменска област.Лидер в преработката на алуминиеви сплави в България и едно от най-големите в Източна Европа.Обемът на продажбите за 2006г надхвърли 215 мил.лева.Над 80 процента от продукцията се изнася в Западна Европа на претенциозните пазари в Германия,Австрия,Италия,Франция,Холандия с качество отговарящо на EN.Кадровият състав е с голям потенциал.Заплащането е точно съгласно изискванията на Кодексът на труда.Има много социални придобивки.Единствената слабост е,че не се назначава качествен изпълнителски състав,който да има поне завършено средно техническо образование-практика която беше задължителна до 2000г.Това за в бъдеще може да създаде проблеми след пенсионирането на опитните,специализирали в чужбина основни работници-валцьори,пресьори,механошлосери,матричари и др.Но общата оценка е много добра.Това може да се потвърди и от постоянния ръст на производството ,печалбата и стойността на акциите на фирмата.Правата на работещите се защищават от мощна синдикална организация-една от най-големите в браншовият съюз "Металици".Заплатите се индексират два пъти годишно и са едни от най-високите в областта.

Господа от "Алкомет", не си мислете, че това е единствената фирма в града (а защо не и в регина), в която има работа и съответно пари! Добри, за нивото на "Алкомет" заплати се вземат и в много други фирми! Ако не издържате на отношението и критериите за работа на "висшите" кадри, просто си вземете шапките и бягайте!
По-добро там няма да стане, а напротив! Ето пример: от месец е назначен ПОРЕДНИЯ "къдърен" турскоговорящ господин. Завършил престижния ШУ (учител по практика и трудово), след което добил магистърска степен в ТУ - Русе. Назначен като старши контрольор. Още не знае какво е "0.68%", какво е това на ролетка, което е написано с черни и червени цифри и бог знае още какво!
Та такива "специалисти" ще продължават да бъдат назначавани!
Просто не мога да си отговоря на въпроса: До кога ще издържи оборудването и пазара при тези "качествени" специалисти?
Може би докато се пенсионират или напуснат знаещите и наистина ГРАМОТНО работещите кадри!?

Drugestvoto se upravlqva ot hora,koito sa pomognali pri"KUPUVANETO MU'iliprodagba na nacionalni interesi.Pensionirani generali,bivhi 4engeta.Sredniqt e6elon e vinagi kazva6tiDA i ma4ka6ti vsi4ki pod sebesi,tehni4eski negramotni,broqt na metalorzite ingeneri e ednocifreno 4islo.Zapla6taneto e na principa na "koito slu6ka papka".ALKOMETstana ubegi6te na rodninite ot "dolinata na 6irokite ga6ti".Sindikalistite stanaha politizi i koalicionni partneri

Алкомет? неискам да го чувам абсолютно противоречие за просперираща фирма.Всичките от началник смяна нагоре до собственици са едни алчни за пари бивши работници които по-рано оплюваха всички които бяха каквито се те сега.Абсолютно всичко е под всякаква критика.И това ми било европейски завод.Срам ме е че живея във този град заради този корумпиран завод.Да не говорим за нарушаването на около 60-процента от всички закони.Било то КТ,ХИ и др.а когато се дойде на проверка от някоя от тези институции, само да сте там да гледате.И от това си патят съвестните работници на които им се взема тока да бачкат,а те не са малко.Верно е че има и такива дето пък нищо не правят а плачат.Но това е друг въпрос.На този АЛКОМЕТ му трябва едно посещение от Господари на ефира примерно или някои друг който е за справедливостта.Не се лъжете че АЛКОМЕТ е производствена фирма.Горките собственици чули от някаде за производтство и хайде.Да ама не.Това са си чисти търговци които вкараха някой друг лев за модернизация на някои машини и не след дълго ще продадат завода.ДАЙ-БОЖЕ,Шумен ще се отърве от едни така наречени бизнесмени за каквито се мислят тези който се здобиха със хубавия и проспериращ комбинат(какъвто беше навремето (не АЛКОМЕТтур.)а АЛУМИНА)със корупция.Иначе идвали депутати да видят как се спазва договора за приватизация като посетили всички цехове и видяли че всичко е както трябва.Дрънци няма такива работи и аз съм свидетел защото ги видях със собствените си очи как си спряха лъскавите лимузини пред завода и отидоха директно при т.н.собственици и след 30 мин.си излязоха със по две торбички.Вие мислите ли че за 30 мин.може да се разгледа целия завод.Може ама друг-път.Съжелявам да го кажа но няма вече АЛУМИНА.

zapla6taneto e sredno za grada.nqma previlegii i nikakva sigornost. prosto e neveroqtno kakvi podlizurkovci i gazolizci moje da ima.tuk vse o6te vlastva komunizma v turski variant.

Големи разлики в заплащането,за една и съща работа разлика в заплатата от 200-250лв.Некомпетентни ръководители с големи заплати.Никаква колегиалност помежду си,всеки е по-велик от другия.Добре,че храната в стола е на ниво.Да са живи и здрави готвачките!Е за сега толкова другия път повече.

Поредният пример как иначе интелигентни мениджъри от чужбина със дипломи от британски и турски университети и т.н. се забатачват в типичната българска среда подведени от дупедавци.
Не са лоши висшите мениджъри, но тези директно под тях които всъщност движат всичко и са се добрали до там по знайни и незнайни начини са "майко мила".
Кой спуснат от ДПС, кой уредил се с дълго целуване на задници... просто има екземляри, които могат да влязат в учебниците като пример за това как НЕ БИВА да се работи. Примера с така нареченият им HR мениджър е особено тъжен. Туркиня от неизвестно делиорманско село (нищо против турците, огромна част от тях са работливи и свестни хора), същество докопало се до позиция в която може да се прави на важна и не пропуска да избива селският си комплекс мотивирайки безспирно персонала на фирмата... да си търси друга работа :)))
Безброй са и случаите в които служители с неясни способности и още по-неясни задължения се местят от щат на щат...
Изобщо - ако силните ви страни са желанието за работа, развитие и кариера стойте далеч.
Ако пък умеете да сте наведени или да целувате дупета... или дългият скучен ден разнообразяван с оплюване на кадърните колеги и подмазване на точните хора е вашата сила - www.alcomet-plc.com
Успех :)

kakto navsiakade v regiona sme si sabrali mnogo rabotni mrav4ici i im piem krav4icata.Nqma subota,nqma nedelq,vikat te posred no6tite,zapla6tat ti dopalnitelno po 20 (dvadeset) stotinki na 4as za tova 4e ne moje6 da se naspi6 i si podlojen na stres postoqnno za da mogat nqkakvi direktori hvanati v pove4eto slu4ai napravo ot gorata da vzemat golemite pari i da ohdqt po 4ujbinata na izmisleni komandirovki.Tuk lesno moje6 da probie6 ako nqma6 skrupuli da spi6 s podhodq6tiq 4ovek.