Алкомет АД /img/frontend/nomap.png"

Алкомет АД

Мненията за фирмата са различни, защото всеки работи или е работил на различна позиция в предприятието и е бил подкрепян повече или много малко от изпълнителната власт.
Разбира се че тези, които имат подкрепата на ръководството, най-вече отделите в администрацията, както и мениджърите на произвоствените звена ще имат много добра оценка за фирмата, тъй като техните действия са били подкрепяни и им е било заплащано по-добре.
Истината е че фирмата се развиваше през годините, но с много бавни темпове. Много години минаха докато се направят ремонти, докато се осигурят добри условия за труд. Вярно е че може много да се научи, ако имаш желание и нужното образовение, но оставането на работа зависи къде работиш и дали можеш да си позволиш да работиш другаде, поради скорошно пенсиониране...
пример за бавни темпове е защо чак сега са били сменени мотокарите в леярен цех - колко години хората трябваше да се тровят там?

Вие, които се оплаквате от г-жа Ахмедова, защо си мислите че ще повярват на Вас, или защо си мислите че г-н Индже не знае? Сигурно знае, но тъй като е много димпломатичен човек, няма в скоро време да предприеме нещо. Можете само да й покажете че не страхувате - само така, тя няма да живее в мислите ви, когато се върнете вкъщи.

Съгласен съм всичко казано за Алкомет.Но искам да попитам защо когато ни съкратиха съкратиха само Българите а Българите от Турски произход им намериха работа в зовода а за нас нямаше.Как ще кометирате това.

За инфо - през Юли тази година компанията замени целият автопарк от стари мотокари с нови, включително тези в леярен. За там специално бяха поръчани марка Mitsubishi, възможно най-професионалната и скъпа техника.

Личи си, че положителните мнения са с твърде много правописни грешки, явно повлияно от граматиката в турския език.

Smiatam, che ako rakovodstvoto smeni Ahmedova.
firmata ste varvi napred s mnogo visoki tempove,
barka se kade li ne, i sazdava samo nerazborii.

Za sajalenie tova ne se zabeliazva ot horata koito triabva da go zabelejat

Много ми се иска да ги питам тези които уплюват собствениците какво щеше да стане с Алкомет ако не бяха те да налеят толкова пари в нови машини и да спечелят нови клиенти. Всичките които се оплакват бяха свикнали да не правят нищо и да се крият по цеховете - по цял ден цигари и домашен алкохол. Сега не е така и почнаха глупости да пишат щото трябва вече на стари години да се работи. Аз съм доволна и ако не ми се налагаше да се местя от тъпия Шумен щех да си остана. Папазов и Хараланов са супер...

Не мога да приема мненията на повечето тук - считам че това са хора които са били съкратени или уволнени, неудовлетворени и за съжаление такива които все още си мечтаят за комунизма. След приватизацията на Алкомет беше чсно че този завод не е конкурентен с толкова хиляди работещи в него и с толкова остаряло оборудване. С годините стана ясно че тези собственици имат сериозни намерения и не са тук за ден-два колкото да източат компанията. Напротив, направиха огромни инвестиции и стъпка по стъпка се борят да променят манталитета и старите порядки. Обръща се особено внимание на младите хора и се прави всичко възможно да им се даде шанс да променят старото. Това разбира се не е лесно и нещата не са перфектни. Но определено Алкомет е фирма в процес на динамично преобразувание и промяна и със сигурност има смисъл да се работи в нея. Пак казвам, има много предизвикателства но желанието за промяна се усеща и се подкрепя напълно от собствениците. Като добавим че Алкомет върви супер по време на кризата и че продължава да печели и да увеличава оборота си, то считам че е много потенциално място за млад човек. Колкото до всичките други писания тук, те са необоснавани и изпълнени с носталгия...

Едно от предприятията жертва на политическата приватизация.Забавяне плащанията към работници и контрагенти,лошо отношение към работещите особено от нивото средни ръководители-унижения и потъпкване на достойнството.Арогантно отношение от страна на директор човешки ресурси,наглост и безочие са най-меките квалификации по адрес на г-жа Ахмедова.Жалко,че няма кой да информира Фикрет Индже-собственика на Алкомет за дивотиите които въпросната госпожа върши от негово име

Работи се със страх за утрешния ден пълна несигурност. Ако си наш човек разбираш не разбираш заплатата ще е голяма. Горко му на Алкомет когато се пенсионират старите работници. Просто няма приемственост като преди. Затова и задържат много работници които се пенсионират. За интригите да не говорим това доносници ,клюкари все тяхни хора. Лъскави коли последни модели вили палати от гърба на кого оставам да гадайте. Има и положителни наща изплащане на заплатите редовно и плащане на осигоровките върху брутната заплата това май са полужителните неща.За текучеството на млади работници да не говорим работят по 1-2месеца и бягат за 250-300 лева на това наприжение кой млад работник че седи.Пожелавам на управляващите да посетят този саит и да се вслушатв това което пеше обикновения работник може би ще си остана само с пожеланието.

От водещо предприятие в региона се превърна в догонващо Средището на едни от най добрите специалисти сега е събрало посредствени и полу грамотни младежи. Навярно има и нова специалност АГРАРНА МЕТАЛУРГИЯ и нейните възпитаници се упражняват в Алкомет. За незаменимата специалистка по човешки ресурси и адм. дейност се носят легенди в работническия фолклор. Дори храната в стола, която е събрала добрите оценки сега се приготвя и доставя от къде мислите ШИШЕ ДЖАМ Търговище