KPMG България /img/frontend/nomap.png"

KPMG България

Няколко души питат за IT отдела - не знам дали в одиторската компания има IT отдел, но в България има цяла отделна компания, която се казва KPMG ITS и е със съвсем друг мениджмънт и дейност. Долните коментари, не мисля, че се отнасят за нея, в никой случай..

Сега ще Ви кажа как ми протече интервюто за работа, за да си направите сметка за какви хора говорим.

Интервюто беше за мениджърска позиция и аз смятах, че ще срещна сериозни хора насреща си, но уви. От един час интервю 40 минути минаха в това да слушам историята на компанията, кога е основана, как се е казвала преди, колко хора е имало, кой е братовчед на шефа и коя е леля му. Тотален и ненужен монолог на който ти идва направо да заспиш.
В оставащите ми 20 минути трябваше да си разкажа 10-те години опит, което нормално ми остави по няколко минути на фирма. И накрая "мениджърката" (в кавички е понеже това за мен не е мениджър, а някаква пародия) ми каза, че "това било много общо описание". Освен това се и опита с наглите си изказвания един вид да унижи опита ми по въвеждане на процеси за който разказах (супер накратко понеже както казах нямаше и време) и да го изкара видите ли все едно аз никаква работа не съм свършил - нищо че тя надали някога през живота си е правила такива неща.

Накрая ми казаха, че ще ми се обадят след седмица. Е обадиха се да - след месец. Просто можете да си представите за какъв непрофесионализъм говорим.

Дами и господа от KPMG (и не само) моля Ви порастнете и спрете да се срещате с хора, за да се надговаряте с тях кой е по-велик. Има хора които знаят повече от Вас има и такива които не знаят. Приемете го и почнете да работите като професионалисти - това не е като на нивата при доматите.

Някак доста карикатурно е там....

Виждам, че доста от коментарите през годините съдържат общо взето същите неща, които и аз искам да кажа за това побългарено подобие на компания от BIG 4. Първо ако си млад човек и искаш да имаш личен живот (което мисля, че е напълно в реда на нещата), това определено НЕ е мястото. Не само, че нямаш личен живот, ами едва ли не те обвиняват, че ти не си жертваш от личното време в полза на работата. И сега сигурно някой ще си каже " Е какво толкова на всеки му се налага да остане да доработи" , е да ама веднъж два пъти, а не нон-стоп.
Второ, отношението на повечето от висшестоящите, ако мога така да се изразя, е повече от покъртително и неприемливо. Всякаква липса на помощ (въпреки, че навсякъде пред хора се говори, как винаги всички са насреща и са готови да помогнат). Постоянни изречения по отношение на това как на новите не може да се разчита и как нищо не можели да направят като хората. Хвърляне на сляпо в големи клиенти, отново без особена помощ от тези, които уж трябва да помагат.
Трето. Нищо чудно след първата година, ей така от нищото да се окаже, че някой имал проблем с вашата работа (но пък незнайно защо нищо не е казал през тази 1 година - например, че е недоволен, че не се справяте добре, че се очаква повече от вас и т.н.). Съответно щом някой си от мениджмънта има проблем с вас сами може да се досетите до какво води това. В моя случай прекратяването на договора ми беше изключително зле скалъпено и ми се дадоха някакви абсурдни причини доста далеч от истината, но пък аз и без това нямаше още дълго да търпя да ме мачкат, дъвчат и плюят. Просто е много грозно и жалко да забравиш откъде си тръгнал и че е имало време, в което и ти си бил нов, стресиран, тепърва сблъскващ се с дадената работа.

Разбира се има 2-ма 3-ма човека, на които страшно много благодаря, защото без тях щеше да е още по-голям кошмара! Те не са от "висшите хора", както най-вероятно се подразбира.

Прочетох информацията на сайта но всички коментари явно са за финансовите отдели. Как стоят нещата в ИТ отделите?
Има ли overtime? Гърч ли е яко? Началниците разбират ли от работата или са просто парашутисти?

Уважавам много хората с които съм работил и не им завиждам за натоварването, това е една от причините за голямото текучество. За съжаление виждам,че се назначават хора без да са проучени какво е мнението на бившите им работодатели и защо не работят вече там, щом представят толкова "красиви" CV-та, визирам
Анриета Бенова, която беше изгонена от Сименс за интриги,клюки и изнасяне на информация. Тя разби целия фин.отдел и всички напуснаха с отвращение, дори и CFO-то се махна. Аз лично съм имал само служебни контакти с нея, като партньорски компании и мога да кажа, че винаги е била много груба и невъздържана,а и в разговори със служители от Сименс, разбрах че не е била почтен човек. Тези хора не могат да се прикриват дълго време, така че рано или късно ще си покаже интригантската същност и при вас!

Някакъв поглед над IT отделна има ли? Ако може някой да сподели там как са условията ще съм, а предполгам и не само аз, благодарен.

Чета доста негативни коментари и съм леко учудена, но може би зависи от отдела. Аз се радвам, че бях част от компанията. Малко в повече ми дойде стреса и затова съм бивш служител, но като цяло нямам негативни спомени от работата си там.

Въпреки, че пиша анонимно знам, че веднага ще бъда разпозната. И въпреки това искам да изразя огромното си разочарование от мениджмънта(висшия). Отказът ми за подновяване на договора беше зле скалъпен, грешен и абсолютно наизуст. За 6 месеца не научих абсолютно нищо, защото не ми беше дадена възможност да работя по проекти, които са ми по силите и възможностите. Искрено исках написаното от всички вас тук да не е релевантно в моя случай, НО явно всичко е, както беше определено тук, побългарено. Не се залъгвайте да започвате работа при тях. Да, знам парите с много добри, но ножа винаги сочи във вашия гръб и не знаеш кога ще ти бъде забит. Използват всеки на максимум и е факт, че хората напускат от претоварване. Срещнах страхотни хора, както във Варна, така и в София, получих подкрепа, бях надъхвана, че мога и ще се справя. Така беше! В крайна сметка, фирмата губи клиенти и то не защото персонала не се справя, а защото мениджмънта е на много примитивно ниво и не е разбрал най-важното - хората са най-големия ресурс и в него трябва да се инвестира. Апелирам всички зайци висшисти да се вслушат в думите на тези от нас които са били част от т.нар. Семейство на КПМГ, защото аз не го направих и в момента се чувствам сдъвкана и изплюта, нещо което никой млад човек не бива да изпитва след първата си работа.

Заплащането е нормално за София. Работата е донякъде интересна и със сигурност може да се научи много. Ако кандидатствате, трябва да сте наясно, че няма да имате никакъв личен живот. Ако нямате против това, КПМГ е перфектното място за вас.