KPMG България /img/frontend/nomap.png"

KPMG България

Прочетох информацията на сайта но всички коментари явно са за финансовите отдели. Как стоят нещата в ИТ отделите?
Има ли overtime? Гърч ли е яко? Началниците разбират ли от работата или са просто парашутисти?

Уважавам много хората с които съм работил и не им завиждам за натоварването, това е една от причините за голямото текучество. За съжаление виждам,че се назначават хора без да са проучени какво е мнението на бившите им работодатели и защо не работят вече там, щом представят толкова "красиви" CV-та, визирам
Анриета Бенова, която беше изгонена от Сименс за интриги,клюки и изнасяне на информация. Тя разби целия фин.отдел и всички напуснаха с отвращение, дори и CFO-то се махна. Аз лично съм имал само служебни контакти с нея, като партньорски компании и мога да кажа, че винаги е била много груба и невъздържана,а и в разговори със служители от Сименс, разбрах че не е била почтен човек. Тези хора не могат да се прикриват дълго време, така че рано или късно ще си покаже интригантската същност и при вас!

Някакъв поглед над IT отделна има ли? Ако може някой да сподели там как са условията ще съм, а предполгам и не само аз, благодарен.

Чета доста негативни коментари и съм леко учудена, но може би зависи от отдела. Аз се радвам, че бях част от компанията. Малко в повече ми дойде стреса и затова съм бивш служител, но като цяло нямам негативни спомени от работата си там.

Въпреки, че пиша анонимно знам, че веднага ще бъда разпозната. И въпреки това искам да изразя огромното си разочарование от мениджмънта(висшия). Отказът ми за подновяване на договора беше зле скалъпен, грешен и абсолютно наизуст. За 6 месеца не научих абсолютно нищо, защото не ми беше дадена възможност да работя по проекти, които са ми по силите и възможностите. Искрено исках написаното от всички вас тук да не е релевантно в моя случай, НО явно всичко е, както беше определено тук, побългарено. Не се залъгвайте да започвате работа при тях. Да, знам парите с много добри, но ножа винаги сочи във вашия гръб и не знаеш кога ще ти бъде забит. Използват всеки на максимум и е факт, че хората напускат от претоварване. Срещнах страхотни хора, както във Варна, така и в София, получих подкрепа, бях надъхвана, че мога и ще се справя. Така беше! В крайна сметка, фирмата губи клиенти и то не защото персонала не се справя, а защото мениджмънта е на много примитивно ниво и не е разбрал най-важното - хората са най-големия ресурс и в него трябва да се инвестира. Апелирам всички зайци висшисти да се вслушат в думите на тези от нас които са били част от т.нар. Семейство на КПМГ, защото аз не го направих и в момента се чувствам сдъвкана и изплюта, нещо което никой млад човек не бива да изпитва след първата си работа.

Заплащането е нормално за София. Работата е донякъде интересна и със сигурност може да се научи много. Ако кандидатствате, трябва да сте наясно, че няма да имате никакъв личен живот. Ако нямате против това, КПМГ е перфектното място за вас.

Като млад човек, който започва професионалната си кариера във фирма с такова име, бях подготвена психически да очаквам много работа. Е така и стана :) проблемът обаче е, че на никой не му се занимава да ти разяснява как да интерпретираш написаното в законите, което е ключово за да можеш да свършиш поставрната задача. Според мен е много трудно, почти невъзможно да работиш в кпмг ако нямаш никакъв предишен опит... или не попаднеш на свестни колеги.

Поредната побългарена чуждестранна компания. Най-важните елементи за пълноценна работна среда липсват. Нулева колегиалност, никакво уважение и оценяване на качествата и знанията на служителя. Експлоатация на труда и ниско заплащане спрямо средната работна заплата за сектора и съответно за предоставените качества, умения, знания и опит от служителя. Мениджмънт под всякаква критика. Атмосферата е силно токсична, изпълнена със злоба и клюки, без какъвто и да е потенциал за развитие. Работещите там от десетилетия не желаят млади, интелигентни и знаещи хора, идващи с чуждестранни дипломи, знания и опит, и усърдно успяват до най-много шест месеца да ги прогонят. Не си губете времето!

Следните са ценностите заложени като екзистенциални за бранда КПМГ:

1.We lead by example;
2.We work together;
3.We respect the individual;
4.We seek the facts and provide insight;
5.We are open and honest in our communication;
6.We are committed to our communities;
7.Above all, we act with integrity.

Ако те бяха реалност и тук, едва ли щяхме да виждаме "млади хора, които да изпитват толкова злъч"! Макар и злъчта да е възможно да се е появила именно след нечий "lead by example".

Рабоотиих в ИТ отдела на фирмата. Като цяло еврейска работа който е работил с такива хора знае. Подмолни типове които гледат да нагодят всичко в тяхна поза като ползват какви ли не похвати. Килегите са готини. проектите адски тъпи с супер тъпа логика. Става за начинаещи