KPMG България /img/frontend/nomap.png"

KPMG България

Въпреки, че пиша анонимно знам, че веднага ще бъда разпозната. И въпреки това искам да изразя огромното си разочарование от мениджмънта(висшия). Отказът ми за подновяване на договора беше зле скалъпен, грешен и абсолютно наизуст. За 6 месеца не научих абсолютно нищо, защото не ми беше дадена възможност да работя по проекти, които са ми по силите и възможностите. Искрено исках написаното от всички вас тук да не е релевантно в моя случай, НО явно всичко е, както беше определено тук, побългарено. Не се залъгвайте да започвате работа при тях. Да, знам парите с много добри, но ножа винаги сочи във вашия гръб и не знаеш кога ще ти бъде забит. Използват всеки на максимум и е факт, че хората напускат от претоварване. Срещнах страхотни хора, както във Варна, така и в София, получих подкрепа, бях надъхвана, че мога и ще се справя. Така беше! В крайна сметка, фирмата губи клиенти и то не защото персонала не се справя, а защото мениджмънта е на много примитивно ниво и не е разбрал най-важното - хората са най-големия ресурс и в него трябва да се инвестира. Апелирам всички зайци висшисти да се вслушат в думите на тези от нас които са били част от т.нар. Семейство на КПМГ, защото аз не го направих и в момента се чувствам сдъвкана и изплюта, нещо което никой млад човек не бива да изпитва след първата си работа.

Заплащането е нормално за София. Работата е донякъде интересна и със сигурност може да се научи много. Ако кандидатствате, трябва да сте наясно, че няма да имате никакъв личен живот. Ако нямате против това, КПМГ е перфектното място за вас.

Като млад човек, който започва професионалната си кариера във фирма с такова име, бях подготвена психически да очаквам много работа. Е така и стана :) проблемът обаче е, че на никой не му се занимава да ти разяснява как да интерпретираш написаното в законите, което е ключово за да можеш да свършиш поставрната задача. Според мен е много трудно, почти невъзможно да работиш в кпмг ако нямаш никакъв предишен опит... или не попаднеш на свестни колеги.

Поредната побългарена чуждестранна компания. Най-важните елементи за пълноценна работна среда липсват. Нулева колегиалност, никакво уважение и оценяване на качествата и знанията на служителя. Експлоатация на труда и ниско заплащане спрямо средната работна заплата за сектора и съответно за предоставените качества, умения, знания и опит от служителя. Мениджмънт под всякаква критика. Атмосферата е силно токсична, изпълнена със злоба и клюки, без какъвто и да е потенциал за развитие. Работещите там от десетилетия не желаят млади, интелигентни и знаещи хора, идващи с чуждестранни дипломи, знания и опит, и усърдно успяват до най-много шест месеца да ги прогонят. Не си губете времето!

Следните са ценностите заложени като екзистенциални за бранда КПМГ:

1.We lead by example;
2.We work together;
3.We respect the individual;
4.We seek the facts and provide insight;
5.We are open and honest in our communication;
6.We are committed to our communities;
7.Above all, we act with integrity.

Ако те бяха реалност и тук, едва ли щяхме да виждаме "млади хора, които да изпитват толкова злъч"! Макар и злъчта да е възможно да се е появила именно след нечий "lead by example".

Рабоотиих в ИТ отдела на фирмата. Като цяло еврейска работа който е работил с такива хора знае. Подмолни типове които гледат да нагодят всичко в тяхна поза като ползват какви ли не похвати. Килегите са готини. проектите адски тъпи с супер тъпа логика. Става за начинаещи

Послушайте съвета на мениджъра от предишния анонимен коментар-"Не ни интересува как се чувстват младите хора в нашата фирма,на който не му харесва да се маха". Бегайте незабавно!

Тъжно е да видиш млади хора, които да изпитват толкова злъч. При започване на работа всяка една от страните има възможност в рамките на 6 месеца да прецени дали би искала да продължи или не. Странно и не логично е да правиш нещо, което генерално противоречи на твоите разбирания и се налага доброволно да се измъчваш, но въпреки всичко да стоиш и само да "хейтиш" (едина вече доста популярна чуждица).
Хора живейте живота си и ако разбереш, че това не е твоето място продължи напред. Преориентирайте се бързо в желаното нещо и бъдете щастливи и доволни. Намерете бързо мястото и хората, които ще ви оценят, разберат и боготворят. Не губете време и енергия в злъч.

Като един настоящ служител, в Одит отдела, искам да споделя с вас следното:
Всеки новозавършил университета си мисли следното (дори и аз бях с такова очакване): Престижна и голяма фирма, големи пари, възможност за развитие, добър екип и т.н. Реалността обаче е следната: КПМГ е просто едно име, което в България е много "побългарено"- партньори, чиито дъщери са директори; мениджъри, които работят с предпочитания към едни и презрение към други; гнила среда, изпълнена със завист и клюки, тъй като повечето нямат личен живот (work-life балансът, за който всички говорят, НЕ съществува в тази фирма). Овъртайм: Ще бъдете назначени на ненормирано работно време и ще се очаква от вас да работите много след 18:00 часа (обичайното работно време е 09:00-18:00), като ако поради някаква причина не може да останете след 18:00 часа, ще бъдете одумвани и едва ли не сте извършили нечовешки грях (Работота след 18:00 часа НЕ се заплаща). Самата работа е тотално безсмислена, освен ако не сте добър в измамите, тъй като в края на сезона (февруари и март) ще трябва да замазвате и прикривате всичко, което сте открили по време на одита за да не излезе лошо мнение за клиента и случайно фирмата да го изгуби за следващата година (най- важно е фирмата да прибере таксата за одит). Отношението на мениджърите спрямо джуниърите е покъртително. Постоянно ще ви се натяква, че сте безполезни и неефективни, а в най- добрия случай- просто ще спрат да ви дават задачи, което ще работи перфектно за вас, защото вече ще ви е писнало да се ровите в безсмислени извадки от фактури и документи, които после се замазват. Заплащането е ниско за работата, която ще се изисква от вас, а работата в събота и неделя (която обикновено се плаща) ще ви бъде призната, но не всички часове, които сте отработили, защото сте "неефективни". За бонуси не се надявайте- на Великден дават по един козунак, а на Коледа- бонбони "Мерси" и одеяло (да ви е топло в офиса, понеже климатиците не смогват). Развитието във фирмата е възможно, тъй като голяма част от старшите асистенти напуснаха (сами си правете сметка защо), а всякакви сертификати от рода на ACCA ще ви "вържат" във фирмата за поне една година (ако напуснете ще трябва да платите цената на сертификата). За отпуски забравете, освен ако не са извън одит сезона (ноември-април), като дори тогава е рядкост.
Въпреки всичко изброено, работата ми във фирмата ми даде много знания и ако сте готови на гореспоменатото... КПМГ е вашето място. :)

Мога да изкажа искреното си възмущение от този инкубатор за млади таланти. Мениджмънта - успяхте успешно да провалите целите на един млад човек тръгнал по пътя на финнасите, счетоводството и контрола. Работил съм дори на българското черноморие и по-експлотиран не съм се чувствал.
Отвратително отношение, потъпкване на самочувствие и липса на всякакъв човешки морал в тези забили хора. От отказ на признаване на отчети за командировъчни, през тежък ежедневен, неплатен и некомпенсиран Overtime, без полагаща се обедна почивка и т.н.. Превръщаш се в книжен плъх ровещ се във фактури и оборотки, а ако нещо накрая не се равно се маже само и само за да излезе, че не е материално. Напълно безсмислени главоболия.
Самия факт, че senior-и напускат трябва да говори много на започващите. На първата година ще ви вдигнат заплатата с 200-300 лева от началните 1100 и ще ви запишат на сертификационен изпит с договор, че ще си го платите, ако напуснете в следващата година. Възможността за развитие я има след около 4-5 години, ако не си полудял - но човек вече толкова ще е работил за без пари, такъв овъртайм ще е навъртял, че както и да те развият ти пак ще си вътре.

Изключителни непрофесионалисти, хора лишени от какъвто и да било социален живот и човешки емоции. Пълни сухари! От Big 4 може би само за EY съм чувал добри отзиви. KPMG са яко зле.