Бейкър Тили Клиту и партньори ООД /img/frontend/nomap.png"

Бейкър Тили Клиту и партньори ООД

Мога да посъветвам всеки, който се замисля да започне работа там, да бяга надалеч. Изцеждат те като лимон, а на среща не получаваш и елементарно уважение ( да не говорим за заплащането ). Заплатите са под средните за пазара, писането на овъртайм е мираж, отношението никакво, обучения йок, а на среща само работа и следене да не би да стоиш и да не правиш нищо ( не че има как да стане )от висшестоящите. Никакво развитие няма там.

За съжаление трябва да се съглася с негативните коментари. Шансове за адекватно професионално развитие няма. Имиджа на фирмата е доста окаян, вече от над 10 човека не пряко свързани с фирмата чувам неприятни коментари относно потенциала.
Заплатите са плачевни, а ако случайно договорите сравнително нормална заплата при назначаването си, тя няма да помръдне с години. Отношението като цяло е много зле към служителите. Няма никаква сигурност, доста неприятна среда. Част от служителите са приятни хора, но над 90% от тях не смеят да изкажат гласно мнението си пред висшестоящи. Тези,които изказаха мнението си бяха потърпевши.
Няма никакви социални придобивки, няма екип, в истинския смисъл на думата, никой не ти час и гърба, всеки гледа неговото си благосъстояние.
Фирмата върви стремглаво надолу, голяма част от персонала е силно разочарован и се е насочил извън фирмата и постепенно напуска "потъващия кораб".
От години репутацията е ниска, за съжаление се оказа не случайно

Бейкър Тили??? Бягай надалеч! Няма значение кой ще им бачка, като си тръгне ще дойде друг балък. Заплатите също са плачевни, под пазарното ниво, а ако случайно ви излъжат да започнете на заплата, която сте си поискали на интервюто, тя няма да помръдне с години. Гърците от Кипър си избиват комплексите върху "простите българи" с различни методи.Лъжи и лицемерие от страна на мениджмънта. Хората стоят в тази фирма само защото с такова реноме им е трудно да си намерят друга работа. Горкичките. Овъртайм? Чувал съм, ама няма. Това е най-голямата лъжа, която се обещава на интервюто, че ще стоите до полунощ, за сметка на това ще получите допълнителни дни отпуска. Да, ама не. Овъртайма се одобрява само на привилигированите дупелизци. не се инвестира в обучение на служителите, ако се опитат да ви излъжат с тренинги, не вярвайте.
Няма никакви бенефити, щот хората трябва да са им даже благодарни за възможността да работят за такава компания, къде ти наглост да искаш бенефит. Замалко да забравя да спомена за текучеството- страшно високо. Я уволнят някой, я на друг не му издържат нервите там.
Бейкъра е като Титаник- потъващ кораб, без шанс да изплува.
Мазохист? then go.

Алоо, госпожицата от предния коментар, аз като бивш служител мога да те попитам кога последно успя да си свършиш работата навреме в тази фирма?? При недостиг на кадри и вземане на нови клиенти?? Никого не карат, но не се ли сварши работата кво става?? Когато постоянно валят задачи ?? а ясно ли ти е, че се правят проблеми,когато си пишеш овъртайм и не се одобрява от висшестоящите ?? И никой не ти се е напънал за тъпите ваучари за храна, тук става въпрос за грижа и отношение към служителя, коет очевидно липсва както тук така и в централата. Всеки е роб и мижетурка, жалка паплач дошла да работи за жълти стотинки. по нищо не могат да стъпят на биг 4, а само се конкурират и сравняват с тях ???? За какво развитие и знания говорим,като няма 1 проведено читаво обучение??

До всеки, който се замисля да кандидатства в тази фирма, не си губете времето, нервите и не пропилявайте потенциала си тук. Подминете без да съжалявате, бъдете сигурни, че сте постъпили правилно и със сигурност не сте изпуснали шанса на живота си, даже напротив. Направете си добро и ги оставете да фалират.

До всички,които са останали там: вие с всичкия ли сте си??

Като служител на фирмата,аз не мога да се съглася с коментарите,които са написани.
По-голямата част от колегите са много готини и разбрани. Вярно е,че няма бенефити,но аз не държа и да получавам ваучери за храна. Заплащането е нормално за заеманата длъжност.
Най-накрая е,че ако човек иска да се учи има тази възможност,сблъсквайки се с всякакви казуси.
Никой не не кара да стоиш овъртайм. Който си е свършил, работата си тръгва

Здравейте, като вече бивш служител на Бейкър Тили ще споделя моята гледна точка за тази "фирма". Заплащането е изключително малко и неконкурентоспособно на фирмите в този бранш, няма нито една социална придобивка. Фирмите не предоставя никакви обучения на служителите си. Допълнителните придобивки са оставането в извънработно време, работа през почивните дни. Компенсирането за положеният труд през годишното приключване са допълнителни дни отпуска, след одобрение на ръководител на отдел и мениджъра на фирмата, което е пълно безумие, защото няма кога да ползваш тази отпуска. Фирмата по никакъв начин не подпомага израстването на служителите, даже обратното, опитва се да ги задържи на същото ниво, за да няма увеличение на заплатите. Текучеството е голямо и постоянно в Бейкър Тили . За мениджърите на Бейкър Тили няма значение кой ще работи, няма незаменими хора, едни си тръгват, други идват. Няма никакво значение, че клиентите на фирмата се оплакват от постоянната смяна на служителите, с които работят. За да те оценят е много важно постоянно да изтъкваш, че работиш много и да си приближен до мениджърите. Обстановката е ужасна, изключително много стрес на работното място, нездравословна и отровна среда. Не мисля, че може някога да достигне или да се конкурира с Big4, просто няма никакъв шанс. БТ не е сред компаниите, които хората разпознават, тя не е известна, а нещата които може да прочетете са само и единствено негативни коментари от бивши и/или сегашни служители, които са работили там (разбирате защо, нали). Моят съвет за търсещите работа е: когато видите обява за работа на Бейкър Тили просто я подминете, не кандидатствайте за нищо на света. Ще загубите времето и нервите си, не вярвайте на обещанията,които ще ви дадат, защото са празни приказки и пълни лъжи.

Unfortunately the negative feedbacks about the company turned out to be true.
The payment (money range) between the levels is not good. You cannot start your career at the company and expect to grow both professionally and financially. If you come from a different company then you can agree on a competitive salary, which won't be increased for years!
No social benefits! There is no even additional medical care, no vauchers, no sports card covered by the company.
The management consists of few close people. The managing partner seems to be nice and trustworthy person, but doesn't keep agreements between employees and employer. Directly lies and doesn't get responsibilities for her actions.
The senior manager is a smart guy, who has terrible attitude towards people-both employees and clients. Many clients complain about his attitude, way of speaking and disrespect that he shows. He is secured by the close relationship that has with the managing partner.
The other senior manager is a nice, well educated woman who has great knowledge and skills.
The rest of the managers unfortunately only look stable, calm with good attitude but they don't have the courage to stand up for themselves.
No TEAMWORK! The managers don't consider the wellness of the rest of the team.
Assistants are practically nobody and receive bad attitude.
The social environment is not good.
In general you can't really learn and improve professionally due to the fact that the company has no internal trainings, does not organize /covers external trainings, big part of the managers don't spend the time to explain and teach lower levels.
The company policies are set by the headquarter in Cyprus and are not tailored to the Bulgarian law, work environment in Bulgaria and size of the company in Bulgaria. Everything that an employee may receive as a benefit is paid back when leaving, even exams.
It made me a bad impression that a lot of people got released (fired) day or two before reaching the six months period of the contract. They were held as much as possible to be used for particular projects but "sent home" right before the expiration of the six months. The other think is they were released right away - effective as of today(some of them even during the day, after completing a task).
Before start working at the company I was told a lot of negative things about it, but decided to check it in person, unfortunately all negative reviews are true. -a lot of in/outflow of people, low remunerations, no good increases of salary, no trainings, no social benefits, no fast development, negative environment etc

На интервюто ми обещаха обучение, в последствие такова нямаше. Колегите са изключително заспали и живеят като в кутия. Нямат никакви интереси, нямат никакво свободно време за себе си. Типичните наемни работници, които си пропиляват дните там. Няма реализация, няма повишение, няма бонуси. Мениджърите са с високо вдигната глава, все едно кой знае какво са постигнали, а истината е че нямат дори постигнат баланс в живота си. Мислят си, че като са наемни работници в тази фирма ще изкарат добри пари- пълната заблуда. Това са одитори, които не умеят да управляват собствените си пари правилно. Повечето са мечтатели, мислят си само за поредната почивка, а истината е че ги пускат отпуска само август месец за 2-3 седмици максимум. Помолих ги за документ на английски език, направиха се на интересни как не можело да издадат, при положение че това е работа за 5-10 минути максимум.
За времето което те помечтаха тази година за почивки, аз отидох на поне 10 :) и изкарах в пъти повече пари. Та нека се мислят за успешни и велики.

Моля за малко повече информация относно текущото състояние на тази фирма като работодател.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Преди около три месеца бях на интерю за работа на позиция старши счетоводител в офиса на Бейкър Тили на ул. Стара Планина до Раковска.
Това което забелязах, докато преминавах през помещения в сградата, беше доста ниската възраст на служителите - млади, хубави момичета на възраст не повече от 25г.
Интервюиращите бяха мъж и жена, стори ми се, че инцидентно са формирали този екип за провеждане на интервюта, двамата май почти не се познаваха.
Мъжът беше шефът на счетоводния отдел, поведението му беше изключително като на темерут, през цялото време не обели и дума (само накрая ми се скара, че много въпроси задавам и така приключи интервюто); в началото на интерювто ми се предствави по малко име, като впоследствие пълното име не пожела да си каже;
Останах с впечатление, че функцията на жената на това интервю беше да компенсира за липсата на обноски и на говорими умения по английски език от страна на този човек.
С много усилия успях да изкопча информацията, че Бейкър Тили плащат реални осигуровки, но не плащат извънреден труд. Извънредният труд го компенсирали с отпуски в летните месеци. Получавали се някъде към 10 дни по време на годишно приключване извънреден труд, който се добавял към годишния отпуск.
На въпроса ми каква е средната възраст на екипа отговориха, че максималната възраст е към 35 години; на въпроса ми "колко от вашите служители са родители" мъжът- шеф на счетоводния отдел, отговори "ами честно казано не знам" - направо се гръмнах!
(и ми се струва разумно да се предположи, че е нито един);
Интервюто приключи още на мои що-годе невинни въпроси, не успях до достигна до такива въпроси, като например относно офшорните собственици на Бейкър Тили.
Генералното впечатление, с което останах, е, че Бейкър Тили наема млади и амбициозни хора (съвсем не задължително компетентни), които не са семейно обременени, и са склонни да правят огромни компромиси с личното си пространство в полза на работодателя си.