СЖС България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СЖС България ЕООД

Бърз и лесен начин за допълнителни доходи, само отворете линка и се регистрирайте и после следвайте стъпките

И тъй:
Като настоящ служител искам да споделя личната си гледна точка. За месец и половина - два работа във фирмата, останах само и единствено с положително мнение за:
- шефа;
- колегите
- заплатата;
- уважението.

Във всеки един момент, когато имах нужда от време, за да изпълня личен ангажимент, шефът каза "да", въпреки много работа, която се бе струпала. Заплатата пристигна в уговореното време, количество. Нямаше хън-мън - колкото ми бе обещано, толкова и получих. Уважават те, не те притискат да научиш всичко за 2 часа, дават ти време, шанс, ресурс, за да се научиш. От 10 възможни точки, давам 10 за фирмата.

Кандидатствах за позицията "Технически сътрудник екология" през май 2017 г. Поканиха ме на интервю и с това свърши всичко положително, което ми се случи. Интервюто проведе мениджърката на отдел EHS, кaто през цялото време се създаваше внушението от нейна страна към мен, че съм неподходящ за длъжността. В допълнение на това получих уверението, че ще ме имат в предвид при бъдещи конкурси, което разбира се не се случи. От тогава пускаха няколко нови обяви, търсейки експерти по екологичен мониторинг, но както се досещате въпреки, че ме "имаха в предвид", обаждане не получих. Цари една тотална неефективност - провеждат се интервюта без никакъв ефект, освен отчитане на дейност. Не ходете на интервю в тази фирма. Ще си загубите времето!

До
"Един
настоящ служител 09.09.2014"

Апостолов, ти ли си???

Предишното мнение е абсолютно точно, няма нито една дума която да е лъжа. Когато стъпиш в офиса усещаш едно напрежение, една отровена атмосфера. Сталинистка организация. Както беше споменато по-долу, ако изразиш мнение различно от "правилното" - тежко ти! Сутрин главният надзирател в концлагера минава на визитация да нагледа лагерниците дали се мотаят в офиса (лошо) или кръстосват като чергари България от обект на обект и от хотел на хотел за да изкарват приходи, чрез които господина да се отчита на господарите си в Женева. И да заработи в края на годината тлъст бонус + бенефита от Черепа. За робите бонуси няма, най-много да ги заплашат с уволнение и/или с дежурното хокане, че от тях нищо не става. Когато даден мениджър тръгва да разказва "смешен" виц чуваш един неестествен, неискрен и фалшив смях, смях насила, за да не се засегне шефското его, ако не му разберат смешката. Качествените хора са оставени да си тръгнат с лека ръка или откровено гонени, докато се търпят подмазвачи и некадърници или се разчита на хора, които нямат друг избор и имат нужда от тази работа. Когато уволниха един колега видях как хора с които беше общувал 5 мин по-рано започнаха да странят от него, да го избягват като болно животно. Диагноза "Страх". Предполагам за да не си навлекат гнева на "меринджеите" и самите те. Фалш, фалш, мръсотия и лицемерие!

Тъй като в момента тече конкурс за избор на специалисти за длъжностите "експерт емисии/взимане на проби" в отдел "Екология, здраве и безопасност" най-отговорно ви завяввам пазете се далеч от тази "швейцарска фирма".
Какво се случва на практика - ако ви кажат, че ще имате пътувания в страната пригответе се за 5/5. Няма лято, няма зима. Няма дъжд, няма слънце. Важно е да има "revenue", да се изпълнява бюджет, пък клетниците които ще ги изкарват са просто едни изпълнители. Те са колонки в една екселска таблица (график), чийто живот представлява запълването на квадратчетата в тази таблица. Без проблем днес може да тръгнеш за Варна и за напряко да минеш през Гълъбово, а седмицата ти да завърши в Русе. Нямаш право на семейство, личен живот, приятели. Нямаш право и на един театър да отидеш дори. За да може преките ти началници да изпълняват бюджет в името на годишния им бонус, докато швейцарския наместник Марикин търка билетчета от "Национална лотария" като обезумял, докато бюрото му се покрие със сребристо-златен прах от изтърканите талони. Последният в името на още по-голям бонус, петцифрен в твърда валута.
Когато ви залъжат, че ще получите престижна работа в сериозна международна фирма се замислете как ще се чувствате когато натоварени като магарета (с оборудване 20-25 кг) трябва да катерите 70-метрови комини по тесни и опасни стълби, без да използвате ръцете си, които са заети с помпи, маркучи и други безумни уреди. А горе обрулени от вихъра, наградата ви ще бъде да вдишвате с пълни гърди отпадъчни газове с неподозиран състав.
Пригответе се да взимате отпадъчни води от пречиствателни станции и канализации, където винаги може да уцелите джакпота, дочаквайки "кафявата вода". Архитект на цялото това безумие е един виден капацитет, неуравновесен емоционално нахъсан провинциалист, изпълняващ ролята на сив кардинал и отговарящ за безумния мениджмънт в отдела. Освен това грижещ се за бизнес развитието на компанията и за удовлетворението на пряката си ръководителка в много направления, вкл. и сексуално.
Може да ви залъжат, че ще ви правят одитори по ИСО 14001, но не бързайте да се радвате и да виждате светлото си бъдеще. За да ви изпратят на курс за одитор по ИСО стандарт се пригответе да си платите курса т.е. ще ви накарат да подпишете допълнително споразумение към ТД, че декларите, че до 2 години нямате право да напускате компанията, в противен случай ще върнете всички пари. Така например за курсове по два ИСО стандарта си пригответе между 2 000 и 3 000 лв. Предпочитат да изкарат всячески пари от вас, вместо да ви задържат и да им носите 10-ки пъти повече средства.
Изкарате ли курсовете това не означава, че веднага и необратимо ще се превърнете в одитор - просто ще запълвате дупки. Когато трябва ще висите в ТЕЦ Ей И Ес или в Монтюпе по работно облекло, докато на следващия ден могат да Ви пуснат благосклонно да отидете добре облечен на одит, защото СЖС "инвестира" в кадрите си. А всъщност ще пълните дупки - където може и трябва там ще бъдете ползвани. Защото Вие сте вещи, собственост в техните ръце...и разбира се мотото им е "няма незнаменими хора", така, че бъдете послушни.
Смелите и разумните рано или късно напускат, мишоците и страхливците остават...докато не ги изритат.
Мога още много да говоря и пиша, но наистина се опитвам да предпазя хора, които след това могат да съжаляват.
Нямате и никаква сигурност на работното си място. Пред очите ми 4-ма колеги в рамките на 2-3 месеца сутрин отивайки на работа, до обяд бяха изритвани като парцали на улицата срещу една заплата или две обезщетение, запушвайки им устите. Споменатият по-горе Макиавели лично е отговорен за уволението поне на двама!
В заключение като един Алеко ще възкликна: "Какво? Швейцария ли?".

Място за обучение и нищо повече! Няма значение, колко години си работил във фирмата, няма значение колко качества и умения имаш, за тях колкото повече толкова по-добре, но това не влияе върху заплащането! Човек със средно или основно образование взима повече или толкова от друг работещ със софтуери, изисквания за език и висше образование и други специални изисквания. Никакво уважение от мениджмънта, мотото на Марикин е: "Няма незаменими хора". Поради тази причина много колеги си заминаха и на тяхно място се пускат парашутисти без опити знания... Никаква комуникация с ръководството, което натрупва много проблеми, които на по-късен етап не могат да бъдат разрешени! Повече от 1-2 години работа тук не си заслужават! Заплата е средна за страната и най-ниска в браншовете!

Доста добре подредена комунистическа фирма. Идеална е за хора с дълъг език. Не се хабете ама хич дори! Маринкин е идеалния номенклатурен лидер. Човека се е родил с петолъчка и с нея ще си отиде.

Всички тези сертификатори, верификатори, одитори на системи имат едно място - половината в затвора за измами, другите в лудницата за ментални изкривявания. Вторите толкова са си повярвали ч когато и да ги удариш по кратуната все на кухо удря. Услугите на СЖС и на другите в сектора са мижи да те лажем, колкото може повече да вземем толкова по-добре. Рядко се намират свестни хора в тези среди, обикновено са протежета, шуробаджанаци, преразпределители на средства и миризливи такива. Барабите в бранш са малко, но ги има, може би на 10 чикибоеца и велики одитори има 1-2 работещи, другото е траш за изриване с лопата и тук там разстрел. Отдавна този бранш има нужда от дефекация.

СЖС има различни сфери, в които оперира.В различните градове и бизнеси е различно.Както почти всичко българско и СЖС е окъкано.Марикин и други отговорни другари се борят за парчето баничка,разпределят,преразпределят,кадруват, някои от тях са рядко т.пи хора.Такъв е бизнесът,измамнически и изисква жертви.Ако имате възможност не се хабете със СЖС,ако нямате поне се ориентирайте към по-спокойна част от бизнеса им.