Дизайн Груп ООД / Design Group /img/frontend/nomap.png"

Дизайн Груп ООД / Design Group

Здравей Нели Баналиева. Благодарим за споделеното мнение, но хубаво беше да застанеш с името и с позицията си, когато даваш изключително компетентно мнение за фирма, която е повече от 20 години на пазара, доказала се пред много клиенти и много бивши и настоящи служители.
Нека да разгледаме констатациите, които си направила: Собственици без професионален опит — кога въобще имаше достъп до собствениците, че успя да им направиш десертация в некомпетентност и професионален опит. Незнание, некомпетентност на персонала — след цели 6 месеца прекарани във фирма Дизайн груп как успя да станеш толкова компетентна, че да оценяш възможностите на служители с повече от 5,6 години стаж във фирмата. Или двете продажби —( една за 159 лева и една за около 400 лева), които постигна за 6 месеца ти дадоха самочувстието пишеш глупости. Кога успя и да провериш нивото на всички служители работили с изброените програми. Заплати, проценти и бонуси — Моля да изчислиш и ще се постарая да ти изплатим всички бонуси, които успя да постигнеш с общи продажби за 6 месеца в резултат на 549 лева, при ежемесечна заплата от 900 лева. Мила Нели, повярвай ми няма да има работодател за в бъдеще, който да е щастлив да ти е платил 5400 лева за 6 месеца, а ти да си му реализирала брутни продажби за 549 лева, и въпреки това да изчаква най търпеливо, колежката му да се научи. Относно болничните — никой не може и не те е спирал да излизаш за толкова колкото ти е било необходимо. Защо не сподели и разказа на заинтересованата аудитория, как пък тази непрофесионална фирма, ти използва, за да учиш, чертаеш и правиш курсови работи по цял ден, докато ние очаквахме продажби. Уважаема Нели, пожелаваме ти успех и попътен вятър, а на работодатели като Нас по малко некомпетентни и мрънкащи служители смятащи фирмата и служителите й за причина за тяхната некомпетентност и не успешност.

Предходните мнения за фирмата са доста реални. Тя е създадена от собственици без професионален опит, какъвто и да е.Всеки в тази фирма се мисли за шеф но само на приказки, когато се наложи нещо да се свърши или немогат или са заети, или са забравили.Непостоянството и незнанието как да реагираш в дадена ситуация, кое би било по- добре- го няма. Да не говорим за некомпетентността на персонала- не само незнанието на асортимента, който предлагат, а и офис работата- Word, Exsel, Internet- понятни, но само на думи. Организация- 0, компетентност- 0, колегиалност- 0, управление- 0, работа- 0, счетоводство- 0/все напускат/. Да не говорим, че ако решите да кандидатствате за работа там- първо ще минете 2-3 интервюта, докато разберете същественото или изобщо няма да го разберете. Заплатата- не достатъчна, %- месечен неизвестен или измислен за да не се достигне. Единственото точно във фирмата е, че в уречения ден си получаваш парите, работниците в склада са перфектни- и ако не са те, трудно биха се случвали нещата, но това не е достатъчно. Относно договора- така е направен да няма мърдане, решиш ли да напускаш си с 3- месечно предизвестие, което не ти се казва в деня на интервюто,а когато подписваш договора... за по- сигурно, ако не го спазиш, дължиш неустойки на фирмата. Относно отпуските- когато ти се налага те пускат примерно по 1-2 дни, но за повече задължително си има месеци , в които да се взима отпуска- първо питаш, и след това си организираш мечтаната почивка, ако разбира се те пуснат, защото може и да не. Болнични- да можеш да ползваш, но според тях колкото и да се болен / освен ако не си за болница/ 2 дни са достатъчни, за да се оправиш.
Това мнението ми за тази псевдо уж развиваща се фирма. Самочувствието е на макс, цените също , но всичко без покритие. Отстъпки се правят според клиента и количеството. А относно офертите- ако искате да ви се изготви оферта- ще почакате около месец- ако не сте важна клечка с голям обект, познат, приятел или да е много ама много спешно. Забравят, немогат, заети са или още куп оправдания.
Успех кандидати, дано други не се лъжат!

Предходните мнения за фирмата са обективни и реални оценки. Тя е създадена от собственици без професионален подход. По-стресиращото за персонала е патологичното отношение и ежедневен сблъсък с непостоянството на шефовете. Промените в настроенията, в целеполагането и параноични възгледи, липсата на прозрачност, създават усещане на служителите, че са управлявани от хора с биполярни отклонения в психиката. В случай, че сте студенти по психология, това е вашето място - отлични условия за писане на дисертация.

Собствениците нямат нужното образование и потенциал за правилно и ефективно организиране на дейността.
Не могат да преценят качествата на служителите и да се отнасят с подобаващо колегиално отношение към тях.
Във фирмата няма никаква организация - работата се върши според настроението на шефовете и това създава изключително голям СТРЕС за работниците и служителите.
Ако искате да отидете за 1-2 месеца за да видите дали можете да задоволявате капризите на собствениците и да търпите униженията им и по вас да хвърчат столове - МОЛЯ ЗАПОВЯДАЙТЕ!

Потвърждавам предишните мнения, т.е. очевидно няма промяна и към 2016 г. - лошо управление на бизнеса и кадрите, освен ниското заплащане, т.е. не стига това, ами и неуважително отношение, потискане, стрес, съответно демотивация след известно време, за всеки различно. Напуснах с удоволствие, въпреки безработицата!

да те питам как мина интервуто и има ли смисул въобще да се ходи защото днес ми звуннаха и на мен

Искам  да  попитам  как  стоят  нещата в тази  фирма. Днес  ми  звъннаха за интервю,но виждам  че коментарите  са стари моля споделяйте!!!!!!!! Да спрем шанаджиите!!!!

Това е поредната семейна фирма, но нямаше да бъде проблем ако самите те знаеха какво искат. Опита ми с тях е от преди около година и бях възмутен от отношенията им - шефа като не е на кеф, всички трябва да му слушат псувните, включително и клиентите. Всичко се решава от днес за утре, а утре вече е отменено. Пълен хаос цареше тогава.

Голяма фирма с наистина добър потенциал......но уви - типичен пример за това как нещата НЕ трябва да се правят.

Некоректност по отношение на заплащането. Пълна липса на уважение от страна на ръководството. Грубо и обидно отношение към служителите. Несигурност - без предупреждение пускат служителите в неплатен отпуск. Голямо текучество. Не се подписва трудов договор.