Мания Принт ( Мегалан ООД , дъщерна на Мегалан Нетуърк ООД) /img/frontend/nomap.png"

Мания Принт ( Мегалан ООД , дъщерна на Мегалан Нетуърк ООД)

Добавям и оценката си за тази фирма

Искам да изразя възмущение от морала на служители с ръководни функции във фирма Мания Принт (денонощни копирни центрове). Като цяло усмихнати хора, но с безотговорно поведение спрямо човешкия фактор.
Накратко казуса е:
по тяхно настояване, за да започна работа във фирмата прекратих трудовия си договор и когато го направих и отидох да подпиша договор с тях ми заявиха, че не желаят да работят с мен без никакви индикации за това...
Пълен абсурд!

Започваш, уж ще взимаш 600 и "лесно достигащи" бонуси .. Реално започваш и започват да те глобяват :D Удържат ти за всичко: липси от оборот, непоръчани сандвичи и тн и така докато не стигнеш 500лв. в най добрия случай. Освен че си барман, оператор, сервитиор, чистач, носач и какво ли още не, те изстискват до последно, а накрая отиваш на работа и ти казват, че не се получавало :D Реалната причина за мойто напускане беше едно девойче (адска натегачка) на която не премълчах нито дума :) Свикнала е тя да се съгласяват с нея за всичко.. да ама не :D Истината в очите я заболя до толкова, че ме е искарала мързелив и незнам какво още, само и само да не се повтори смяната и с мен повече..
Иначе, за мен тези 12 часови смени за които се плаща по 3 лв на час са крайно не отговарящи на работата която се върши, можеби затова в Man1a работят само крайно нуждаещи се момчета и момичета от провинцията, нямащи друг избор :) Само 2 момчета от персонала се опитват да помагат на новите, другите те атакуват по всякакви параграфи само и само те да останат в тази фирма, тъй като друга едва ли ще ги вземе на работа :) Това е моето впечатление надявам се да съм полезен на някой и да му спестя губенето на време :)
Поздрави.

Пълни лъжи ! Това, че вие сте мързеливи и искате да получавате пари, за да си клатите краката не означава, че фирмата не е коректна. Да работа има, но заплащането е перфектно. Увеличение винаги има, ако си съвестен и си вършиш работата. Шефовете са хора, който са били на нашето място и са супер точни и влизащи в положение винаги. Никога не се е работило по 14,,16,24 часа и т.н. и винаги след нощна се дават полагащите се часове почивка. Колегите са супер позитивни, усмихнати и интелигентни млади хора. Ако търсите гъвкаво работно време, усмихната работна среда с млад и сладко шантав персонал, добро заплащане и не сте мързелив това е вашето място! :))

Не знам всички коментари защо са толкова негативни, аз работих там близо 2,5 години и имам доста извлечени ползи от тази фирма. Мултитаскинг, креативно мислене, умения за работа в екип, психическа издръжливост при работа под напрежение. И за това време успях да намеря и приятели във фирмата. За изискванията за започване, тази работа е с доста задоволяващо заплащане. Това, че на някой не му е харесало като условия - тази работа е школовка за в бъдеще. И не е толкова натоварваща, колкото я представят "колегите". Да, ще те глобяват - докато правиш тъпи грешки постоянно и не влагаш мисъл в действията си, няма да излезеш по-мислещо създание от компот от круши, дал бомбаж.
За обмислящите да започнат там - да, школовка е, да, ще ви научи на много неща, които няма къде да знаете, разбира се не в първите 1-2 седмици, когато всичко е каша, а в процеса на работа. Да, ще научите много нови неща, да, ще са ви полезни в последствие, я в живота, я в някое друго начинание. Заплащането е доволно (отново имайки предвид изискванията)..

А, накрая...
Защо напуснах аз? Защото се преориентирах към сектор, който ме влече от доста отдавна. Не е заради условията на труд, не е заради колектива, ни най-малко пък заради заплащането (свалих една идея заплащането дори). Всеки си преценява, в крайна сметка. Но е грозно да говорите за нещо, за което не знаете грам (плюещите, работили 2 седмици и напуснали).
Пише човек, който не е бил в робска среда, никой не му се е карал, не е виждал змийска отрова от горгоните. Управителя винаги е бил коректен (а съм обиколил всички софийски центрове). Колкото и натоварено да е било, съм виждал от повечето колеги някакво разбиране. Но това си е ВЗАИМОотношение, не може да се отнасят добре с теб, а ти да си онзи компот от круши, който споменах по-горе.

Най-кошмарните неща за един служител:
1. Колежките - медузи горгони, бълващи змии и гущери от техните усти.
2. Заплащане - колкото вода има в пустинята.
3. Уважение - колкото едно еврейче може да получи от един нацист.
4. Привилегии ще получиш, когато върбата роди круша
5. Работна среда - подобно на робската среда.
6. Фирмената сигурност ти е гарантирана, както политик може да ти гарантира, че хубавите неща които е обещал, че ще се случат.
7. Натоварването - колко му е да бъдеш износен като цървул...
8. Потенциал - ако оцелееш над година там и нямаш трудов стаж и съответно имаш потенциал да намериш по-хубаво място след като напуснеш.
9.Местоположението - бива особено ако си студент и и си близо до Студентски град.
10. Управителката - Самият дявол!
11. Копирния център - ада!

Няма по отвращаваша фирма от тази.Минимално заплащане гърч по 12 и повече часа не уважение от страна на тъй наречените колежки който са там защото са си направили колектива и не приемат нови хора.Осигуровки върху минималната заплата 380лв График 1/1 след три нощни смени се почива един след което отново нощна смяна... Извънреден труд бол заплащане никакво при нощна смяна е двойно там е колкото дневна смяна..Прикриват се данъци като ви се заплаща на ръка остатъка който ви се полага след като ви се изчислят глобите.Брак ако объркате нещо е за важа сметка ... ЮОбщо взето като нов служител няма как да нямате брак ии може и да не вземете никакви пари..Телефона няма право по време на работа да седи при вас,в почиввките само.. Ако ви видят 100 лв глоба..Общо взето ако сте човек който иска да отиде на място където ще му стопят лагерите и достойнството идете ще го постигнете за седмица... Една хигиенистка взима повече пари иии получава ПО ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ!!!!

В тази фирма пари взимат така наречените " мениджъри" , иначе всички останали ги осируряват на минималния праг ( 300 лв) , другото е "под масата" .

Освен , че глобяват служителите си за почти всичко, отношението към работника е под всякаква критика.Няма абсолютно никаква среда за развитие, както и никакъв шанс за вдигане на залатата, нощния труд се заплаща като нормални дневни смени.

Като бивш служител на фирма Мегалан ЕООД , не бих препоръчал на никого да започва работа там.

Ако търсите място,където да работите за жълти стотинки,всеки месец да се надявате на бонус,който няма да получите,на всеки шест месеца да чакате увеличение,което ви е обещано,но не получавате,за минимални осигуровки,да давате нощни смени без да почивате нужните дни,които са необходими след това по закон,да сте длъжни да ходите на работа по-рано и да си тръгвате по-късно след 12 часови смени(които по документи ви се водят 8 часови) и това по никакъв начин да не е възнаградено,Мегалан е вашето място! Също така трябва да се приготвите ,когато все пак някой ден решите да напуснете да ви заявят,че вие сте нелоялен служител(не защото не сте си вършили работата през всичките тези години,а само защото напускате) и да ви отрежат последната и предпоследната заплата с минимум 300лв.Специални заслуги за най-добрата в демотивирането и прогонването на служители има г-ца Марта Бешевишка,а още по-специални са заслугите на шефовете,които или са слепи или си нямат и идея от основни принципи на бизнеса.И тъй като трудно мога да опиша колко точно абсурдно е всичко в тази фирма,мога само да кажа,че не познавам нито един от бившите им служители,който да е започнал работа на по-лошо място,след като е напуснал Мегалан!