Юникорн системс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Юникорн системс ЕООД

## Към есента на 2021 г. (преди е било 'по-добре', or so I've heard)

Класически пример за sweatshop в ИТ сферата.

За англичаните сме нищо повече от ниско-платени роби, които са длъжни да изпълняват всяка една от прищявките им.

Липсват ясно дефинирани процеси, правила за работа, технолигични практики или култура. Кадърен план за развитието на фирмата естествено няма (от страна на мениджмънта в Англия).

Може да се придобие някакъв 'опит' тук, но не е препоръчително човек да се задържа, освен ако не иска да си съкрати живота поради високо-стресовата обстановка.

Всеки има избор. Като не ти харесва защо не си потърсиш друга работа? А ти с какво си допринесъл за подобряване на работната среда и отношенията в колектива?

Постъпваш разработчик, а се оказва, че трябва да бъдеш прост изпълнител. Всяко изказано мнение се погазва от мениджърите в Англия. Липсват ясни спецификации, а в повечето случаи дори напълно липсват. Назначават се мениджъри, които изобщо нямат връзка с програмирането и процесите във фирмата. Фирмата е нацепена на отдели и всеки отдел прави всичко възможно да се изтъкне за сметка на останалите. На висота са сплетните и доносите. Мениджърите си имат свои хора, които им докладват всяка дума, изтървана от някой от колегите. Преимуществата - минерална вода и кафе. Нищо повече. Заплащането е под средното за сектора и се индексира спрямо инфлацията. Носят се слухове, че фирмата ще бъде продадена и затова рязко се увеличава броя на служителите, за да се покачи цената й. Местоположението е на един от най-шумните и мръсни булеварди на Варна. По цял ден дишашп бензинови и дизелови пари и гледаш катастрофи. Шумно и мръсно. Постъпиш ли в тази фирма, имаш само 2 възможности - да мълчиш или да напуснеш. Англичаните имат много ниско мнение за нас българите. Всеки месец идват, за да демонстрират високомерието си и да ти покажат колко си прост.
Не препоръчвам фирмата в това й състояние, освен ако не сте затънали в дългове.

Работя от 3 месеца в тази фирма. Мога да кажа, че е супер! Има много работа, обаче и заплащането е много добро (за Варна). Колегите са страхотни! Работна среда - каквото сме поискали, е било закупено, така че не мога да се оплача. Понякога се налага да се поработи извънредно, но всичко се заплаща, както си му е реда.