МИРЕЛА ЕООД /img/frontend/nomap.png"

МИРЕЛА ЕООД

Преди около месец бях поканена на интервю във фирма Мирела, за позицията на малдши юристконсулт. Лично бях интервюирана от г-н Христов. Една седмица по-късно бях поканена на второ интервю, на което отново разговарях с господина. Във второто интервю той говореше единствено за пари, колко ще получавам и кога трябва да оставам извънредно, като каза че през следващата седмица ще получа обаждане, за да се разберем кога да започна. Още от 1-вата ни среща споделих, че към момента работя и ще се наложи да напусна, за да започна при тех. Обадиха ми се на следващия ден и казаха, че са се спели на друга кандидатура. На следващата седмица отново се обадиха, за да кажат че започвам при тях от 10 март. Напуснах работата си и в деня, когато трябваше да започна секретарката им отново се обади, за да каже, че не се нуждаят от юристи и нямало нужда да се явявам на работното място. Споделям това, за да знаете че оношението в тази фирма е крайно непрофесионално, не се зачита човешки фактор и се подиграха пезбпрекословно с мен. Шефът дори нямаше смелостта да се обади, за да каже лично, че е оставил един човек без работа умишлено, след като ме накара да напусна предишната си месторабота

Избягвам да пиша във форуми, но искам да споделя впечатленията си от работата на МИРЕЛА, с която вече имам и професионални отношения. През пролетта наех апартамент с тях и всичко беше на много професионално ниво. Гледахме 8 апартамента и брокера не се отказа докато не намери това което търсех, дори ми издадоха фактура за плащането, което ми се случи за първи път при наем.
Беше ми предложено да работя за Мирела като външен агент, което направих и съм много доволна. Вече има две сделки с изпратени от мен клиенти, за което получих доста прилично възнаграждение.

Ако ви се работи и искате да се развивате динамично, личностно и професионално, в непрекъснато променяща се среда - това е място за вас. Тук работят и оцеляват само хората с данни за позицията, която заемат. От всяко дърво, брокер не става. Хората се избират внимателно и според заряда на колектива като цяло. Не може навсякъде да сте харесвани, така че не се сърдете, а бъдете реалистични в представите за възможностите си, когато се запътвате да работите тук. Комуникацията е на добро ниво, колегите се уважават, работят и дърпат напред. Заплащането е гъвкаво и според възможностите на човек. Когато си устремен към резултати - получаваш. Плаща се, без забавяне. Да се работи в Мирела е привилегия, защото когато си тръгнеш, си обогатен със знания и незаменим опит. Причините да напусна за мен са предимно здравословни, но бих работила отново тук, заради самата работа.

Какъв Джобс? Кандидатства се или директно през сайта на фирмата или на място. Повечето фирми пускат обяви в Джобс проформа, а вече има човек за мястото. Не си губете времето с този тъп сайт. Да си намериш работа чрез Джобс е въпрос на късмет или чиста случайност. Но работа се намира чрез контакти или чрез директно кандидатстване. И освен отва Джобс не е нищо революционно, а е нищо повече като онлайн версия на вестник с обяви, като повечето обяви са също толкова фалшиви.

Здравейте!
Искам да изкажа лошото си мнение от така несериозните работодатели от Мирела Еоод.
Обявата им за специалист ТРЗ и личен състав стои от страшно дълго време в jobs.bg. Аз съм един от кандидатите, явили се на интервю за обявената позиция. Поканиха ме, след като подпълних без забележки on-line теста им. Отговарям на всичките им посочени в обявата изисквания. Интервюто протече много добре, но .... въпреки това ми пратиха мейл, в който ми пишеха, че съжаляват, но са одобрили друг кандидат, и при първа необходимост биха се свързали отново с мен, т.к. са доволни от представянето ми. Какво да се прави, такъв е живота - на едни им харесваш, на други не. Доволна бях, че все пак са ми писали. След 3 дни обаче попадам отново на тяхна обява за същата длъжност..... Днес отново са си пуснали такава.... Не знам каква е целта им и защо си губят така времето.... Лошото е, че губят и нашето.....
Та, мили кандидати, да ви кажа честно, странна ми е цялата тази работа..... Мисля, че дамата от отдел човешки ресурси и ръководството на тази фирма не са на пододящото ниво и не са достатъчно сериозни...
Успех на всички!

Мога да кажа на негативно настроените, че напускам със съжаление тази фирма, наложи ми се по лична причина. Мирела е може би единствената фирма, в която се спазват правилата и закона, внасят се реалните данъци, осигуровки,  всичко е "на светло". Има правила, но за съжаление все още много хора мислят, че правилата са нещо, без което си може.. Който не вярва нека да отиде, да провери сам. Изискванията към брокерите са големи, за съжаление повечето, които постъпват .. не стават. Там така е направено, че като не направиш един път нещо както трябва, това се разбира веднага и се търси отговорност. Мога да кажа на всички, които се насочват към този бизнес, че тази работа не е за всеки- голяма школа е в Мирела, но се иска кураж и отговорност. Аз започнах преди много години като брокер, видяла съм много.. който иска да спечери от тази работа му трябват качества и изпитана организация. Грешката на фирмата е, че има много "брокери".

Брокерите, на които им се работи, имат много работа. От офис до офис има разлики и при колегите, и при обстановката. Шефът е много интелигентен - непрекъснато въвежда нови идеи, подобрява работата, влияе на целия пазар. Като голяма фирма естествено се работи под контрол и правилата са строги, но от друга страна интересът ти винаги е защитен.
Парите са добри - има бонуси, които зависят от реализираните сделки. Негативните мнения смятам, че са от брокери свикнали да работят по втория начин - с фалшиви обяви, крадене на клиенти и т.н. и съответно фирмената политика не им харесала.

В тази тема няма и 10% обективни мнения на разумни, здравомислещи хора. Не ви харесва работата в "Мирела", защото не се състои в това да стоиш да си клатиш краката и да вземаш 1000 лв, за да гледаш по цял ден снимки във фейсбук?!?! Отношението към брокерите е коректно-работиш-правиш сделки-вземаш пари. Естествено, че ще се налагат и глоби, като не спазваш елементарните правила на фирмата. При кандидатстване за конкретна позиция, много ясно се обяснява какъв е договора, какво е заплащането и т.н. Мненията на "разочарованите" кандидати произтичат от това, че не са наясно с брокерската работа, а не от това, че фирмата е некоректна. Едва ли на българския пазар има друга агенция за недвижими имоти, която да предложи по-добри условия на своите брокери.

Като гледам какви глупости се пишат, викам си и аз да се включа. Вярно е, че управителят е.. акула. Има строги изисквания. Също така е вярно обаче, че ако се работи здраво се изкарват добри пари. Има колеги, които от години работят в Мирела и си има причина за това. Основното заплащане е малко и се работи основно на процент. Това естествено е лошо за търтеите, дето са писали под мен. Фирмата определено няма да фалира и тоя, дето пише, че я има я не 3 сделки на месец във всичките офиси в София - пълни глупости. Не може да се отрече, че криза има, но нещата въпреки това вървят, защото противно на написаните глупости и екипът, и управителят си знаят работата.
Мениджърите са дългогодишни професионалисти, към момента има стотина служители и 7 офиса в София. Текучеството е на ниските нива, където идват хора, решили че е яко да си брокер, не успяват да се реализират и са недоволни, щото не получават % за нищо.
Това за хаоса и неангажираността на управителя е абсурд. Има определени правила за всичко.

Здравейте искам да споделя и моят досег с фирма Мирела както и с управителя Миросла Христов....ако случайо попаднете на обява от тази фирма за графичен дизаинер избегнете да кандидатствате!!!!!
Нае ме за направата на каталога им-пуснах го за печат но не ми се заплати, а г-н Христов ме изхвърли използвайки физическа сила.
ИСКАМ ДА ВИ ПРЕДПАЗЯ КОЛЕГИ ДИЗАЙНЕРИ още повече ако сте от нежния пол...