Securax /img/frontend/nomap.png"

Много празни приказки и неизпълнени обещания...

Може би най-ключовата характеристика е, че средата е много динамична. Затова има и недоволни - ако обичаш да скатаваш, то винаги си личи и няма как да израстваш кариерно и финансово. По тази причина доста хора си мислят, че тъпчат на едно място заради мениджмънта, но всъщност те сами са отговорни затова. Мотивираните и активни хора винаги са оценявани и насърчавани, не остават незабелязяни особено на фона на многото колеги, които си създават зона едни коловози и никога не излизат от тях.
Иначе освен споменатото по-долу работно време, има много други привилегии и придобивки, иницирани от самото ръководство, но по-нестандартни от обичайното, затова и неоценени. Например, вместо ваучери за храна се организират богати фирмени закуски и обеди. Има и най-различни други събития за служителите.
Естествено като на всяко място си има проблеми и недостатъци, няма как.
Въпреки това аз харесвам фирмата и работата си. Препоръчвах и приятели, защото знам, че няма да са разочаровани.
Разочаровани са само мързеливците, които чакат наготово. Тези, които казват, че фирмата им убила мотивацията, се съмнявам изначално да са били особено мотивирани.

Смея да твърдя, един от най-демотивиращите работодатели на пазара. Отношението към хората, избрали тази фирма в която да инвестират време, енергия и мисъл е просто поразително. За огромно мое съжаление 70% от хората там лежат на някакви стари лаври, докато останлите 30% седят от немай къде, защото разчитат на някакви уж "добри" бонуси - е такива почти няма.

Няма нищо регламентирано, изискванията към хората се менят с броя вдишвания, а ако случайно нещо бъде пропуснато или сгрешено биват третирани като първокласници - пасивно-агресивно.
Заплатите не се вдигат, освен ако не си им изключително важен (т.е. кодиш) и не заплашиш с напускане.
Не подкрепят откритите отношения и подвеждат на интервютата. Жената отговорна за това М. "рисува цветни картини" с големи и силни думи, сякаш няма да разбере човек за какво става въпрос в последствие, уви, когато вече е наясно, се чувства подмамен и излъган.

Колегите са мили и добри хора, но силно демотивирани.
Привилегиите са малко - това че може да дойдеш по-късно на работа (11ч.) но нека това не подвежда. Има брояч на минутите, които не си на етажа, който е изключително неподходящ за кяото и да е IT фирма поради естеството на работа.

Във фирмата цари хаос и несигурност и проблемите се коренят изцяло в ръководството. Липсва всякакво доверие и възможност за развитие, но пък за сметка на това всички провали се приписват на служителите. Много от работещите там са талантливи и интелигентни хора, но след известно време се демотивират и спират да проявяват интерес и към собсветното си развитие и към това на фирмата. Локацията също е доста неприятна. Вече е в "развиващия се" кв. Кръстова и, за да се стигне до офиса ти трябват маска за лице и гумени ботуши - изключително прашно и кално е. Самата база също не изглежда добре.
Като цяло работата в Секюракс, познат още като Зойпер (името на продукта, който се разработва там), е изпълнена с почти ежедневни разочарования и нелепи ситуации. Според мен е място, което може само да ти служи за пример как не трябва да се случват нещата.

Фирма Securax работи в сферата на VoIP телекомуникациите. Предлага различни услуги на клиенти от страната и чужбина. Тясно квалифицираният персонал - предимно програмисти и системни / мрежови администратори. Заплащането във фирмата е под средното ниво за страната ни, като възможностите за повишаването на заплащането не са големи. Осигуровките и данъците се начисляват на пълният размер на заплатата ви. При положение, че се полагат повече усилия и се проявява желание за развитие, можете да се издигнете във фирмата. Колективът на фирмата е съставен предимно от млади и приятни хора. Все пак не гарантирам, че екипа ще се хареса на всеки. Офисът на фирмата се намира в Sport Depot (част от Бизнес Парк София), като самата сграда се намира на Околовръстното шосе на София.