МКБ Юнионбанк /img/frontend/nomap.png"

МКБ Юнионбанк

клиент съм на юнионбанк от 1994г беше много добра банка-обслужването на ниво,какъвто проблем или въпрос да съм имал винаги имаха разрешение .но откакто ги продадоха нещо не вървят нещата нито кредити дават нито могат да ми дадат компетентен отговор на най-елементарни въпроси.най вероятно в скоро време ще сменя банката.
Ако някой знае къде отидоха старите им служители-Елизабет Малешкова,Силвето хадриан,Анжелка /касиерката/ моля напишете,бяха много печени.

имах повече от 7 год.трудов стаж в тази банка ,преди да стане мкб а само тб юнионбанк-условията за работа и заплащане бяха прекрасни работеше се с отбрани клиенти и квалифициран персонал,след продажбата на банката обаче нивото на обслужване ,заплащане и подбор на персонал е на много ниско ниво.Такова текучество на персонал никога не е имало-това трябва много да говори за една институция.Благодарна съм че вече не съм част от тях.

някой знае ли какви са заплатите на специалист обслужване и продажби?

Това е точното място където трябва да работи, човек уважаващ себе си,тук ще бъдете оцененени,тук имате възможност за професионална кариера,колегите и шефовете са супер,просто съм впечатлена от отношението и начина на работа.

Много добра работна среда, колеги притежаващи изключителен професионализъм и предразполагащо отношение. Смятам, че има потенциал за развитие, но това вече зависи от квалификацията и опита, който притежава човек.
Социалните привилегии ги има, но има върху какво да се помисли. Може пари за костюм веднъж на 2 години да дават примерно.
За заплащането - винаги може повече, но лично аз смятам че донякъде е съобразено с количеството работа, но трябва все пак да има диверсификация в подхода на увеличение,съобразяване с годишната инфлация и постигнати резултати.

...

На каквото първоначално заплащане се захванаеш, на същото можеш да си умреш в тази банка. Така нареченото увеличение на заплатите би трябвало по-скоро да се приема като индексация спрямо инфлацията. Смях през сълзи! За 20% увеличение на заплатата след края на изпитателния срок сигурно някои хора очакваха, че много ще се трогна и едва ли не да се оженя за тоя голям нужник. Ама ще ме хванат за... шлифера. От липса на уважение не мога да се оплача, но за много колеги положението на е никак розово, особено в определени управления и отдели в централата на банката, както и някои финансови центрове, чиито директори са лелки, чиито истерични припадъци са по-редовни от звъненето на телефона, или пък чичковци-карикатури. За привилегии не знам дали въобще има смисъл да коментирам. Имам си един здравноосигурителен талон от \"Доверие\", които не покрива кой знае колко услуги, за щастие не ми се е налагало да го ползвам, а дано и да не се случи. Та това е относно привилегиите, общо взето. Бих могъл да спомена някои малки подробности, относно неща, които компенсират дори и тази никаква привилегия, която недоумявам как се е откснала от сърцето на баш-шефовете, но като че ли е по-добре да си ги спестя, защото в противен случай кръга на заподозрените относно авторството на този коментар ще се стесни застрашително много. Фирмена сигурност? Не ме вълнува! Свободното време ми е дори в излишък, поради простата причина, че нямам достатъчен финансов стимул да си усложнявам сам живота. Ако се натягам излишно, няма кой да го види и в най-добрия случай ще си навлека допълнителни неприятности. Колегите като цяло са ОК, но тъпанари и клюкари, дето по цял ден си чешат срамотиите, защото друго занимание си нямат,има навсякъде.

Банката е много добро място за развитие. Прилаганите практики в някои области са уникални за страната. Работата на моменти е страшно много - но хората са ентусиазирани и колегиални - така нещата се случват. Определено е място, в което ако работиш имаш шансове за развитие.

Ако не сте бивш кадър на Биохим или нямате сериозна връзка по върха хич не ви трябва... За редовите служители заплатите са мизерни, бонуси - няма, социални придобивки (така ги наричат) - няма, привилегии - няма, организацията е тромава и крайно неефективна... Виж, когато се съгласиш да постъпиш, след като си оцеляла от безумните интервюта на т.нар. Човешки ресурси, обещанията са големи, но на практика нищо не се изпълнява. Колегите (работещите, не шефовете)са готини хора, особено ако не са от новата вълна на \"Мега-Банката\" :), създали са по различните локации добри работещи екипи въпреки отчайващо лошия мениджмънт. Възможностите за развитие съществуват само на хартия - между другото по този въпрос бих искала пак да спомена Човешките ресурси: истински майстори на късия разказ - на обещанията, на стратегиите, не им се връзвайте и не вярвайте нито на една дума, разбират си от занаята... Накратко: ако изключите фактора \"готини колеги\" не ви трябва да си губите времето в тази банка, не си струва... Ако все пак решите да постъпите гледайте да договорите всичко, което можете да изтискате, шансовете след това да получите по-висока заплата са, бих казала, нищожни в близък и скромни в средносрочен план - всичко друго са голословни обещания, облечени в лъскави и нищо неозначаващи думи.