МКБ Юнионбанк /img/frontend/nomap.png"

МКБ Юнионбанк

Тази банка няма да я има до месец. От една страна ми е кеф че пибаджийте изхвърлиха със гръм и трясък всички некадърници дето съсипваха банката и продължават да ги чистят с добри темпове. От друга страна ме е яд че заради същите некадърници, преди време напуснахме много стойностни хора и сега сме в други банки, вместо в момента да сме номер едно на пазара и да славим името на Юнионбанк.

Здравейте, обадиха ми се за интервю в тази банка за стаж? Предварително ме помолиха да разработя проект на ангийски език на тема: "Детски кът в банката", което бил първия етап от редица интервюта. Сега ме канят на лична среща. Някой може ли да ми даде повече информация за това как преминава тя? Какво ще ме питат, на ангийски ли ще бъде и каква заплата да очаквам? Благодаря предварително!

В тази банка,както и другите положението е следното-заплати около и над средната за редовия персонал.Ако сте ,човек на някое голямо шефче,там вече заплатата е доста по-добра.Общо взето шефчетата са се обградили със техни хора.Като цяло,големите шефчета не са много наясно с материята ,но са с доста голямо самочувствие,но без покритие.Много от тях не знаят, как точно се управлява такава институция и как  да се държат нормално с работещите в тази банка.Най вероятно няма да бъдете оценени ,колкото и да работите и разбирате.Там се лансират техни хора и разни нагаждачи.Но какво пък ,пробвайте,може нещата да се променят след време,може би след предстоящата продажба-знае ли човек?

В момента на сайта на банката има обявена свободна позиция РЪКОВОДИТЕЛ ОТДЕЛ „Кредитен център – мидъл офис”. Някой може ли да каже нещо за нея - какви са условията (дори и предполагаеми), с какво се занимава отделът (информацията на сайта не е особено подробна) и т.н.? Ще бъда благодарна на каквато и да е информация, свързана с позицията.

Здравейте, преди време кандидатствах за свободна позиция в тази банка, ходих на две интервюта (вкл. с шефовете в София), и след това тишина. Никой не се обади, за да каже поне "Благодаря за отделеното време, но нямаме интерес" или "Намерихме по-способен кандидат".Типично по български, след големите обещания настана тишина.
Работя в друга фирма, но съм длъжна да напиша това, с идеализма, че някой, колкото и да отричат това в отдел HR, чете тези форуми. Да си професионалист, значи повече от това да парадираш с офиса и визията си, да инвестираш в сайт, програма,персонал.
Впечатленията ми от няколкото срещи които имах са, че хората в тази банка са малко нерешителни, всичко се случва бавно и спокойно, включително подбора на персонал (вероятно малко протекции и приятелски връзки вършат добра работа ако сте кандидат да работите в тази банка). Имат големи амбиции, но малко кураж за да ги реализират, и оправдания от типа на това, как другите банки манипулират клиентите с предлаганите оферти, са много изтъркани.
Пожелавам успех на всички кандидати и търпение за да изчакат решението на банката. Аз нямах такова търпение :)

Някой ще сподели ли нивата на заплащане в банката? В момента текат няколко обяви. Благодаря предварително.

В качеството си на човек осъществил много кратък контакт с представители на банката - около 15-20 минути, мога да заявя, че съм много разочарован. Наистина, не е лесно да създадеш негативно впечатление за толкова кратко време, но от MKB успяха! Интервюиращите се държаха подчертано враждебно, което предвид на факта, че аз бях крайно любезен (ясно защо) и че не се познаваме, ме наведе на мисълта, че ЯВНО СИ ИМАТ ВЪТРЕШЕН ЧОВЕК, а интервютата се провеждата про-форма. Е, не е задължително като си имаш вътрешен фаворит да се заяждаш с кандидатите, на които така или иначе им губиш времето. Всичко в крайна сметка опира до личната и корпоративната култура, която при въпросните служители на МКБ е дефицитна. Много неприятно впечатление ми направи и въпросът на HR - мениджра (ЦУ) - "Коя е най-ниската заплата, за която бихте се съгласили да работите?" Е, това вече е върхът на нахалството - никоя уважаваща себе си банка НЕ ТРЯБВА ПО ТАКЪВ ДИРЕКТЕН НАЧИН ДА СИ ПРИЗНАВА, ЧЕ СЕ ОПИТВА ДА 'КУПИ" ЕВТИНО КВАЛИФИЦИРАН СЛУЖИТЕЛ. И то като го унижи предварително със лични нападки и заядливи подмятания! ДОБРЕ Е УПРАВИТЕЛИТЕ НА БАНКАТА ДА ПОРАЧИСТЯТ МАЛКО ЦЕНТРАЛНОТО УПРАВЛЕНИЕ В СОФИЯ, защото служителите там, с липсата си на елементарно възпитание и умения за общуване, създават лош имидж на институцията. НИКОГА НЯМА ДА СЕ ВЪРНА КАТО КЛИЕНТ В ТАЗИ БАНКА. Е, това на пръв поглед може да не изглежда голям проблем, но ако се вгледат в пазарния си дял, може пък да открият една от причините за това........

Клиент съм на ЮНИОНБАНК в Бургас. Много съм доволен от отношението на служителите в споменатата банка. Но скоро попаднах на служител, който се представи за юрисконсулт. Особен човек, веднага влезе в пререкания с мен по най-различни причини. Явно не му е приятно, че е на работа, все пак клиента винаги има право. Жалко че такива хора уронват авторитета на любимата ми банка. Разрових се в Интернет за повече информация за него и се оказа, че само лоши неща се говорят за него. При такава безработица мисля че винаги може да се намери един усмихнат специалист, който да заеме мястото му.

Тази банка ме разочарова като клиент с некомпетентните си служители. Но сега след като разбрах как ги назначават не само се разочаровах от тях още повече, но разбрах и защо меко казано не могат да отговорят на елементарните ми въпроси.
Хубаво е да имаш връзки, ама не е лошо и да имаш и "нещо" в главата!

Няма ли нищо интересно около тази банка, че вече не се коментира? Моля, дайте нови коментари и оценки на мениджмънта, уссловията на работа, колегите, разделениети на биохимци и други, заплатите, соц. придобивки и т.н. Пишете, за да помогнете на другите за вземане на решения.