Дюни АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Созопол, ВАКАНЦИОННО СЕЛИЩЕ ДЮНИ&markers=Созопол, ВАКАНЦИОННО СЕЛИЩЕ ДЮНИ

стига сте мрънкали на мен ми трябват хора да не мрънкат и да правят каквото им кажа на който не му харесва да хваща гората

А тази година ще е още по зле. Като гледам как започва с нямане на персонал по всички звена ... И защо ли - то само шефчета са останали от старите служители и тук там някоя капка малко по стар персонал ! И как няма  - с мнението и мисленето - "Има  други които чакат за работа -да си ходи като не му изнася " ,няма да остане и 1 българин да работи .Те за това са ходели по селата да дават пари на хората ,да почват работа на Дюни ,защото преките ръководители са "много всезнаещи" ,"най всезнаещите" даже , "най безгрешните" ,абе те са най най най  .
За отношението няма какво да говорим ,нещо ужасно е , мотото е било и все още е - тъпчи под теб  гадните си подчинени -те не работят изобщо . Благодарността за тези които вършат работа е НУЛЕВА -благодарността е пренебрежение и подигравки ,интриги и заплахи с  ГЛОБИ  от 50-100-150 лева и/или ИЗВЪНРЕДЕН ТРУД  ДА ЧИТИТЕ ВОДОРАСЛИТЕ НА ПЛАЖА. Храната за персонала е ОТВРАТИТЕЛНА или рядко става -> огризките от госите се полагат на персонала и/или някакво миризливо готвено пак от огризките на гостите  ,освен в пика на сезона или когато има проверки . Има осигурен транспорт, за тези които са от Бургас или от областта,спането е осигурено за хората от вътршността  ,даже правят и 2-ро общежитие ,защото в Бургаска област не останаха хора, които да работят ,освен шефчетата ,ромите ,турци и от селата ,които не са чували за тях . Но повечето не се и връщат .С всяка година стария персонал намалява ,а новите не се връщат . Идват такива ,които искат да изкарат сезона и то само веднъж ,доста си тръгват преждевременно .Вече съжалявам,че разписах  и тази година .За една зима преките началници са станали още по зле - като невменяеми са .
Няма да имат персонал ,защото толкова им е акъла , и язък за образованието на някои .За психология,психология на персонала ,и отношение по време на работа не са чували изобщо .

Тийм Билдинг - никакъв !
Забрани -много ,да не приказваш и да нямаш допир с клиенти извън работно време в комплекса - ИНАЧЕ ГЛОБА ,да не ходиш ПО ПРОСЛОВУТИТЕ ЧЕРВЕНИ ПАВЕТА И ПЛОЧКИ- - ИНАЧЕ ГЛОБА, като  ходиш на плаж да не си в пряк контакт с гостите -  - ИНАЧЕ ГЛОБА ,и още колко и колко забрани .
За работния процес има по 100-200 забрани - и изисквания които трябва да спазваш - - ИНАЧЕ ГЛОБА

А за спящите в комплекса освен горните има още 50-ина забрани .
Заплатите - от 400 до 500(след 1-2 години) ,а ако си връзкарче може и веднага да почнеш на 500 лева
Когато си в почивка има едно заведени  на плажа ,направено от дъски от частно лице ,където там цените са много солени като за персонал --- > бира2,5 -3 лева ,картофи със сирене 4-4,5 .
А вътре в Дюни има магазини,там правят намаление и са що годе нормални цените и можеш да си вземеш я чипс ,алкохол ,но нможеш да ходиш само в магазина към хотела в който си зачислен -иначе ако те видят да се шляеш някъде  с цивилни дрехи - голям проблем ще стана ,а най-вероятно ... ГЛОБА .
Естествено ,когато си свършиш смяната , НЕ може да си вземеш нищо за хапване за стаята -те го хвърлят ,ама на персонала няма да дадат !
Хвърлят  остатъците от закуската от гостите в боклука ,но не дават на персонала да хапне !!! Не че има и време ,но все пак малко от малко .

абе бил съм в казармата ,ама това не е казарма , А СЕ ПРЕВРЪЩА В КОНЦЛАГЕР .
И една малка метафорка:ти му казваш на псевдошефчето небето е синьо ,онзи не -небето е чрно ,вижда че небето е синьо ,знае чи си прав и после ти го изкарва не през носа ,а през дупето .А ако му го кажеш пред равен на нему пост  - оле бедна ти майка ...
И ако не бях подписал ,щях да се махна ,отхвърлих мн добро предложение заради чвно неблагодарници .
Ако беше КОШМАР ,щеше да е сън , но това е действителността на Дюни ...
Ако сте решили заповядайте ,но не го препоръчвам на никой .Мои при ятели ме питат за работа или за Дюни и съм им правил знак че не е за тях и не става .

работата като работа не е чак толкова зле но заплащането е малко а и няма елементарно уважение от стотиците знайни и незнайни управители и супервайзери така че не мисля че си струва да се работи там освен ако нямате друг избор разбира се на тези който все пак решат да отидат там им пожелавам да се въоръжат с търпение и здрава психика иначе няма да изкарат сезона

Фирмата е коректна спрямо работниците си, плаща навреме заплатите. Хората от вътрешността се настаняват в общежития и имат осигурени три храненията.
Има осигурен безплатен транспорт за работниците от регион Бургас, плюс обят или вечеря в зависимост от смяната.
На всички е подсигурено работно облекло.
Който желае да работи, моля да заповяда.

Елате да работите  за господаря!Със смешна заплата с извънреден труд,който съответно не се заплаща,с непрекъснати интриги,под непрекъснато напрежение!Елате да работите на Дюни.За хората,които откраднаха милиони от САПАРД,НО СЕ ИЗМЪКНАХА!За хората които перат пари и имат сметки в офшорни зони,за хората които продават безбандеролен алкохол на ДЮНИ,за хора като Красимира Иванова/начална учителка/,Иван Минчев /незавършено военно морско училище Варна/.Всичките ръководители в тази фирма нямат нужния ценс да заемат тези длъжности.Господаря ги крепи защото са послушни и наведени/особено Иван Минчев-гей/.Бащата на господаря е шерифа на комплекса.Този осемдесет и кусур дъртак,който не разбира нищо се вре навсякъде и бърка нормалната работа на всички.Колкото по бързо умре толкова по добре,защото по друг начин няма да се махне.Този дърт комунист,който е започнал бизнеса си като е източил няколко мандри и ги е продал в Германия казва,че на Дюни всички идват само да крадат,да ядат и да не работят.ЕЛАТЕ ДА РАБОТИТЕ ЗА ГОСПОДАРЯ!

Нина Маркова(кандидат-пишман майсторката по-известна като Баба Меца,Big Mama и още много забавни имена) на Марина Бийч няма такава самодоволна
и заблудена лелка мисли си че разбира от всичко а всъщност освен от аранжиране нищо не и хваща манерката.
А как се моли майстора да не се върне че да я оставят нея макари че за нищо не става.Усети се че сега нищо
не и се налага да прави освен да си седи на огромния задник в офиса и да обикаля и да дразни хората
макари че на нея не и пречи че я мразят всички дори и "подчинените" и от студена кухня я мразят и говорят зад
гърба и ама тя нали е проста и с комплекси си мисли че освен 3-4ма всички я уважават.Голяма грешка ще е
ако онази женица Минчев и помогне да остане Майстор на хотела но карай те и без това перат пари в тоя
комплекс не им пука много много за качеството

работих в този концлагер и нямах търпение да ми изтече предизвестието имах чувството,че съм осъдена и чакам да ми изтече присъдата, това там не е човешко не се лъжете да постъпвате там на работа !Много лошо отношение към персонала,които винаги не достига и се налага да работиш за трима просто е ужас, КОШМАР.

Нина Мркова-отговорник студена кухня-няма такова болно и амбициозно сливенско 150 килограмово чудовище,постоянно говори зад гърба на хората заедно с другото амбициозно джудже Иванка Станева,ходи и пее на онази мома Минчев и си мисли че като е изкарала някакъв смешен курс за главен готвач и ще я повишат а оня горкия майстор си мисли че е негов човек,заобградила се е с някакви прости лапета дето и ходят по свирката на голямата щефка въобще просто е прекрасно на ДЮНИ елате да работите тук моля ви

и тази година е пълно с 1000 амбициозни лелки дето си мислят че са хванали Господ за .....
и с тази програма за пътуване няма такива смешници като целогодишните работници просто смях ама така е те другаде работа няма да си намерят със сигурност повечето са абсолютни смешници

Лошо също е и че много турци и цигани работят в тоя комплекс това е ужасно да се махат и да си ходят в Турция и по селата