Фадата / Fadata /img/frontend/nomap.png"

Фадата / Fadata

ИМА ЕДНО НЕЩО КОЕТО СЕ НАРИЧА ДОБЛЕСТ, ЧЕСТ, ДОСТОЙНСТВО

АКО ГО ПРИТЕЖАВАХТЕ НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОДАВАТЕ ЗА 1000 ЛЕВА ЗАПЛАТА

НА НАЧИНАЕЩ ПРОГРАМИСТ

Те Заплатите на Шофьорите са 2000 евро

А Вие работите Програмисти за 1500 начална Заплата?

Какви Програмисти сте?

Палячовци,Клоуни от Цирка от Детската градина?

СРАМ!

Във фирмата няма човек, който познава целия продукт от А до Я. Затова има няколко отделни тима, но тийм лидерите са много неподготвени за лидери и разработката не върви. Много некачествен код, без никакви стандарти за кодене, без никаква яснота в процеса на разработка. Има някакви свръхразбиращи по конкретно направление - разбирай екран и съответна таблица в базата. Истинските кейсове на клиентите никой не ги знае/разбира/разработва.

Хората си тръгват от днес за вчера без коментари/инкогнито все едно сме в трилър от типа на филма "Знам какво направи миналото лято".

Офисът е хубав, има безплатни ядки и сокчета, паркоместа за шефчетата, но работният процес куца.

Мнение на бивш служител: НЕ СЕ ЗАЛЪГВАЙТЕ С ТАЗИ ИЗМИСЛЕНА ФИРМИЧКА!

За мое голямо щастие вече съм бивш служител и това беше най-доброто решение, което можеше да взема за себе си. На кратко за фирмата (сами си правете изводите):
1. ПОТРЕСАВАЩ мениджмънт - всеки с титла "мениджър", "директор" си мисли, че е хванал Господ за шлифера. Смазват и демотивират най-добрите си служители, възхваляват тези, които им се подмазват и ги слушат като верни кученца...докато са им изгодни, след това режат глави. Унижават и крещят вместо да критикуват градивно (главно новопристигналият Ради Палазов от DXC - дано нямате щастието да го срещнете). CFO-то им Милен Глушков е същият дол дренки, явно си мисли, че фирмата е негова и налага някаква диктатура там и си вре носа навсякъде независимо, че е некомпетентен по дадените въпроси.
2. За отдел Човешки ресурси просто няма да се коментира. Директор им е долуспоменатата Ивелина Петрова, която мисли, че е незаменима (както всички в отдела им). Наред с нея двете й протежета Славей Тренин и Елена Манолова се мислят за някакви шефчета и само раздават заповеди нагоре-надолу и определят кой за какво става и кой не. ЧР общо взето решават кои са техни и кои не са (нали пак в случай, че сте им удобни, да не си помислите, че им пука за хората).
3. Няма развитие във фирмата. Не очаквайте да мръднете нанякъде. Факт, социалните им придобивки са добри, но откъм заплащане, уважение, развитие е пълен минус.

В последната година и малко им изпонапуснахме почти всички стари хора, които сме компетентни и ни пукаше. Отношението, което показваха, начинът, по който работеха не се издържаше, смазват те психически, натоварват те до краен предел, притискат те да вършиш работа като някой робот, който не живее за нищо друго освен за Фадата. Това, което беше преди и това, което е сега е съвсем различно. Преди ходихме мотивирани на работа, давахме всичко от себе си, кеф ти е с колегите, просто защото виждахме смисъл в това, което правихме. Беше хубава фирма, сега е в потресаващо състояние откакто я купиха чуждестранни инвеститори.

Ясно е, че никъде не е перфектно нищо, но повярвайте ми навсякъде другаде е в пъти по-добре. Само попитайте някой от напусналите и всички ще кажат колко са разочаровани от отношение (най-вече) и с какви негативни емоции са към фирмата. Ако искате да се развивате, да придобиете качества, които да ви вършат работа, НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ ТАМ, не си заслужава психическото и физическото натоварване над което ще ви подложат!

В момента не се търсят хора

Фадата имат по-важни стратегически цели на къде ще се развива фирмата

Човешки ресурси и Ивелина Петрова по цял ден ги Мързи и не правят Интервюта

Моля Мениджърката от Англия да обърне внимание!

Да работиш в България за един без пари и да не ти оценяват труда и зачитат Мнението

Не знам какъв трябва да си

Освен Малоумен Идиот , или Умствено изостанал

Всеки който владее два езика може спокойно да си търси работа Навън!

Overall summary на фирмата:
RnD - една малка трагедия. Пълно е с некомпетентни хора.
Мениджмънт - крепи се на шепа хора - останалите са егоцентрични човечета с власт(което не би било проблем, ако бяха поне малко компетентни).
QA - даже не си заслужава да се говори.
Support - горе-долу бива, ама там развитието е нулево.
Консултанти - донякъде става, но зависи кой ти е мениджър - може да бъде много изнервящо и натоварващо.
Локацията е много зле.

И аз не разбирам защо в България всеки гледа да напише негативен коментар, да злослови срещу другия, да прави интриги, да злорадства срещу човек/ компания. Не можем да мислим позитивно, да се стремим да сме по-добри - а именно това би променило цялостния манталитет на българите към по-добро. Трябва да умеем да оценяваме и да бъдем по-позитивни!
Фадата е добра компания, предлага добри работни условия и възнаграждение, има добър социален пакет, колегите са отчивчиви и аз лично съм доволна от това, което получавам и нямам намерение да си търся друга работа.

чета мненията и този негативизъм в някои от тях е странен. Все едно е различна компания. Явно някои от тях са писани от бивши освободени по една или друга причина служители.

От моя гледна точка:
- компанията има много интересни проекти в много страни по света като Норвегия, Великобритания, Кения, България, Перу, Чили, Швейцария, Холандия, Испания ... Това дава много възможности за среща с различни култури, хора, процеси
- продуктът, който се прави е цялостно решение за застрахователи и е позициониран като едни от най-добрите по света
- Фирмата има богати собственици, които инвестират в развитието й
- През миналата година се преместихме в нов приятен офис
- Бонусната система е добра, а поне за мен заплащането също
- Естествено като всяко място с хора при колегите има и добро и лошо

Та това е според мен.

Програмист съм във Фадата съм от сравнително дълъг период от време, но за жалост съм в процес на търсене на нова работа. Занимавам се с разработката на основния продукт на фирмата - ИНСИС. Категорично не препоръчвам това място на никой амбициозен и кадърен човек. Последните години r&d-то беше сринато тотално. В момента хората, които ръководят разработките по основния продукт на фирмата са неописуеми бюрократи - крият се зад организационни структури, никакъв "decision making", изобщо не знаят що е то продуктов девелопмънт. Ако влезна в детайли ще станем за смях на цялата ИТ индустрия в България. Атмосферата е все едно работим в цех за облекло - коментираме релийза, ексела и джирата - в това се състои продуктовия девелопмънт. Не че трябва да сме българския Google, но положението наистина е трагично - зверска некомпетентност. Като цяло нивото в дев звеното на фирмата е много ниско. С две думи, ако сте програмист, бягайте от Фадата.