Вали Компютърс ООД /img/frontend/nomap.png"

Вали Компютърс ООД

Провинциална фирма с провинциално управление .Заплащането може да е било актуално преди 10 години , но не и сега .Никакъв потенциал за развитие.

Вали са семейна фирма от силно български тип. Това означава, че всички служители са само баджанаци и външен човек специалист успее по някакъв случаен начин да влезе в структурата на фирмата, почти е сигурно, че няма да издържи повече от 2 години колкото и да ти обясняват, че си най-добрия служител. Първоначално се държат много добре и ти обещават много слънчеви хоризонти, но идва момент в който си обвиняван/а и ти се търсят сериозни постижения. Всички служители на фирмата са в много близки взаимоотношения, но дори и те са застрашени от освобождаване. Ако не познавате някой от фирмата добре, нямате големи шансове да се задържите повече от 6 месеца, а ако познавате някой може да направите стаж около 2 години или ако имате огромен късмет и на фирмата не им се намаляват приходите и да има спад в печалбата, може и да се задържите повече време.

Типично българска фирма с родно ръководство. Обещават много и накрая ви дават един голям... За сметка на това ако ви видят, че работите направо ще ви заринат с работата на всички мързеливци.

Като стана дума за мързелите, такива има доста. Основното им занимание е да почистват изходното отвърстие на шефа, като езиците им са натикани толкова дълбоко, че трудно им се разбира какво говорят.

Недай си боже да ви разберат, че по време на отпуска сте в града - направо ви звънят да ходите на работа и ако откажете се гледа с много лошо око. Разбира се като бонус получавате уникалната възможност да работите в почивни дни и по празници, за които после ще ви помолят да си пуснете отпуска. Отделно ще имате допълнителното удоволствие да ви се държи сметка защо си тръгвате от работа навреме като свърши работния ден, а не оставате още щото шефа така е решил.

Абе общо взето ако търсите нормална работа и отношение - не си губете времето. Да не говорим, че заплатата която ще ви обещаят може да е била добра преди 10 години, сега е смешна и ще си остане такава независимо какво ще ви обещават.

Е няма толкова измамна фирма. Натиска персонала си да лъжат и да мамят клиентите и да пазят в тайна лъжите им, а който не го устройва го принуждават да си тръгне уж доброволно.
Няма професионлисти. Единственото важно за тях е печалбата.
Не препоръчвам ако си търсите сериозна работа.

Това е най-загубената фирма. Купих си компютър и 5 пъти беше на ремонт. На всяко посещение получавах отговор "нищо му няма". Накрая казаха "А ве ти напушен ли си уе". Сервизния им отдел е ужасен. Така наречения техник дори не знае как да използва компютър. Държи се като маймуна пред него. Напъха си отверката в вентилатора на видео картата ми и процесора докато работят. Общо взето състоянието на компютъра ми се влоши още повече и ми отказват гаранция защото съм с нелегален windows, който ТЕ ми инсталираха ! Никога повече не бих си купил нищо от тях !

какви са настоящите условия във фирмата ? позволяват ли отпуска ?

Е няма толкова загубена фирма, като тази. Имам телефон, който вече втори месец е във фирмата след "уж" гаранционното им обслужване. Първо един месец стоя за ремонт и на следващия ден, селд като го взех се наложи отново да го върна поради възникнала нова повреда. Да не говорим за безумието, всичко да се изпраща във В. Търново, след това да се чака от клиентите и пр. Просто нямам думи. Никога не бих си купил каквото и да било от тази фирма ( дори най-обикновен кабел), а ако се наложи отново да давам телефона си за ремонт ( докато все още е в гаранция), на 100% ще подам и жалба срещу тях в Комисията за защита на потребителя!!!!

Заплащането, уважението и привилегиите - зависи от длъжността която заемаш, техници и специалисти - с добро заплащане, но не и за останалия персонал.Привилегии мобилен телефон, служебна кола, но за определени длъжности.Фирмата е добре позиционирана на пазара, при желание за работа не уволняват.Свободно време - само в неработни дни.Няма дневна почивка,освен ако не си я издействаш,отпуска е непълен.Работата е доста напрегната,персонала е по групички - в зависимост от интересите.Като цяло - да,но не и за хора които биха искали да бъдат реално оценени.

Една от малкото развили се през последните години компютърна фирма. Предлага голяма свобода за работа, инициативност и нови идеи. Много сплотен колектив. Фирмата предлага добро заплащане, но перспективите за развитие не са много големи. В този бранш няма по-благоприятна за работа фирма.