КМСГ /img/frontend/nomap.png"

Феноменални коментари :)

Отивам аз на интервю за Customer Service Manager със тези изисквания:
Primary responsibilities:
- Investigate customer's problems and find solutions.
- Communicate with customers via phone, e-mail or letters.
- Hire, train and terminate customer service agents.
- Provide scripts to read from during phone calls.
- Handle major incidents that cannot be resolved by agents.
- Resolve complaints and order issues.
- Ask customers to provide feedback on agents and customer service experience.
- Keep abreast of new company products and services.
- Issue refunds to customers.
- Analyze data and statistics.
- Compile and print reports on overall customer satisfaction.
- Isolate and identify areas of improvement.
- Train agents on how to adequately address problem over the phone or how to write correspondence.
- Work with management on customer service initiatives.
Experience/Requirements :
- 10 years of experience as a customer service representative in an online organization and at least 8 years of experience as a senior representative.
- Good knowledge in MS-Office (Excel , Power Point , Word etc.)
- Finance Forex experience is an advantage.
- Bachelor’s degree or equivalent.
- Fluent English is a must.
- Excellent organizational skills.
- Team player.
Какво виждам още докато чакам - персонала е основно тинейджъри, което ми говори че се дават малко пари. Отделно доста щумно, с говорене на много висок тон с клиенти. Говорим около 10 мин с един евреин които е дошъл специално за интервюто, като през половината от времето шефката на отдел продажби(забравих й името, но тя е единствената шефка там) беше там. Та евреина явно прецени че ставам и ме пита колко пари искам, аз му казвам една сума, а той ми отговаря ще може да ми дадат най-много 1500 лева!?!  Че то агенти взимат повече в някой фирми. Толкова ме изненадаха, че не можах да се окопитя и да и да им вдигна скандал че ми губят времето. Това беше и края на интервюто.
Не знам агентите взимат сигурно по 800-1000 лева. Пълна загуба на време.

Всички прекрасно знаем, че идеално място за работа не съществува. Обърнете внимание на това, че имената на повечето коментиращи тук за сходни, както и мненията им. "Прекрасна работа, чудесни шефове, страхотни колеги, много интересно" и т.н. Подозрително, меко казано.
Дават смешни заплати за хора, говорещи чужди езици.

Работих в CMSG преди няколко години. Мога да кажа, че по-забавно и интересно място за работа никога не съм имала и няма и да имам. Всички отивахме там с мисълта не за " по-дяволите пак на работа", а с "да се видим с приятелите". Мениджърите са изключителни хора, с неизчерпаеми ресурси относно овладяването ни, забавни, строги и винаги насреща за теб. Работата понякога е много, но пък за сметка на това получаваш допълнително възнаграждение.
Няма друго такова място!!!

В тази фирма работих 2 години, които бяха страхотни и незабравими. Атмосферата беше като наркотик, всчка сутрин ходех с огромно желание на работа. Екипът беше невероятен  и служители, и мениджмънт. Заплащането беше изключително добро и ако си вършиш добре работата винаги ще си доволен. За отношението не знам какво да кажа...Всеки беше уникален и Кристин и мениджърите ни го напомняха всеки ден! Партитата бяха жестоки, както и всеки един ден прекран там. Разбира се, имало е и трудни моменти, когато нещата не вървят, но колективът е много сплотен и всичко се преодолява. Освен прекрасна работа, печелиш и страхотни приятели. Единствената причина, поради която напуснах, бе желанието ми за развитие в друг бранш, но уменията, които усвоих в КМСГ ми служат и помагат и до днес. Много благодаря на Кристин, Рошко, Симонка и Сончето за прекрасните емоции, които пазя и до ден днешен! Разбира се и на колегите, с които бяхме невероятен екип!

Аз работех за CMSG за поцхти 3 години :) Това бесше 1вата ми офисна работа. Имах вазможността да се запозная със страхотни хора от България и света. Имах колеки от Турция, Нигерия, Гърция и тн. Имах вазмойност да усъвърсхентсвам английския си език. Имасхе невероятна атмосфера и отношения мениджари и работници. Всеки пат когато може изпалнителния директор организира партита за наина сметка, всяка година на Hallowen се маскират хората и всяко лято се ходи на море за 2-3 дни.  Заплащането е намалено и това е разбираемо тк в момента има криза и фирмата се опитва да запази хората си по всякакв начин. Когатоп работникат е лоялен и си варши съвестно работата, всичко това се възнаграждава.

Това не е първата ми работа, но мога да кажа с ръка на сърцето, че CMSG е най-доброто работно място, което съм имала НЯКОГА! Хората са прекрасни-всички колеги се подкрепят във всяка една ситуация. Имало е кофти моменти имало е и толкова забавни, че да те заболи корема от смях. Ако някои ми каже, че мога да се върна назад във времето и да промяна нещо НИКОГА, ама НИКОГА ви казавам не бих сменила годините прекарани в тази страхотна фирма. Такива мениджъри никъде няма да намерите, Шефката (с главно "Ш"!!!) е най-готиният човек, когото познавам, а колегите са млад и способен екип!!! Пожелавам здраве, успехи и щастие на всички бивши, настоящи и бъдещи колеги :)

Работих във фирмата през 2004 г. Това ми беше първата работа в живота. Дава се шанс на всеки, който покаже потенциал за работа с клиенти и работа в екип, като без значение са предишен опит или каквито и да било дипломи. Възможностите за развитие са големи, аз лично бях повишена след месец и половина във фирмата. Предоставя се обучение и внимание на всеки индивидуално. Най- важно за мениджърите е работникът да си получи заплатата навреме. Постоянно има възможности за допълнителни бонуси и комисионни, като условията за тях са съвсем реални. Екипът е от млади хора (около двайсет и няколко годишни) и атмосферата е невероятна. Мои колеги от 2004 работят и до днес там, като вече са на много високи позиции. Други, като мен, които са поели по друг път, се реализират много успешно в България и по света, защото в тази фирма се придобива безценно ноу-хау. И най- важното- хората, които започват работа в CMSG са хора мотивирани да правят пари- правете си сметка...

Първото интервю за работа, на което се явих, беше в CMSG. Първата ми работа беше в CMSG. Не мога да си представя по-добро място от това, за такъв старт и опит с работа в екип. Преди около 4 години работих там, за около година и половина.. Уви, напуснах и понатрупах горчив опит с други компании само за 3-4 месеца.. На другите места имаше интриги, завист, злоба м/у колегите..все неща, които не можех да си представя, не бях виждала и бях потресена, а във всяка втора компания, където има работа в колектив, тези лоши емоции са неотлъчно до хората. В CMSG никога не съм виждала злобни, завистливи интриганти..а и да са се появявали, са се задържали за много малко, просто защото не са се вписвали в колектива! Толкова много положителни емоции натрупах през времето, в което работих там, именно благодарение на колегите и обстановката, която мениджърите и шефката създават! Напрежение идваше от лоши клиенти, от другата страна на слушалката, както и от глуповатичките им секретарки, но винаги се намираше някой колега или мениджър, да ти оправи кривото настроение! Когато започнах работа там и се притеснявах, че не се справям добре, всички ме успокояваха, че в тая фирма, хора не уволняват..и наистина за тая година и половина не видях някого да бъде уволнен..но пък много хора сами си напускаха, защото се плашеха от хаоса и атмосферата в офиса - а тя беше като на типичен кол център - само прилича на хаос, съставен от крясъци..а всъщност организирана, приповдигната, положителна работна атмосфера, пълна с будни, мотивирани млади хора, които се забавляват неимоверно много, заедно с младите си шефове! В един кол център не може, не трябва да бъде тихо, и това нещо даже и клиентите го знаят.. В тази обстановка толкова неусетно натрупах толкова много опит и подобрих езика си.. нещата, за които говори колегата преди мен, най-вече психология на продажбите..подход, предразполагане на клиента..толкова много полезни неща научих там.. Заплатата + комисионни, които пък са индивидуален тест дали си достатъчно добър и до колко добре си вършиш работата.. Няма една лоша дума, която да мога да кажа за CMSG, за шефовете, за колегите, с които бях там!

Мисля, че като цяло, това е много стресова работа, която, ако не са мениджърите и страхотният им подход, много трудно би могъл човек да достигне оптимална концентрация и да си постигне таргета. Заплата е ОК, има бонуси, които се обвързват с постигането на резултати, което е всъщност най-големият плюс, защото така знаеш, че трудът ти, и то качественият ти труд, ще се възнагради с комисионна. Колегите са много готини хора, с които поддържам връзки и до ден днешен.
Като цяло, тази работа е много добро попадение за хора, които искат да научат нещо за психология на продажбите, да подобрят английския си и да се научат да общуват с клиент, разполагайки с минимални ресурси да направят добро впечатление.