КМСГ /img/frontend/nomap.png"

Поредната измамническа фирма!
Обещават огромни печелби, взимат парите на хората и изчезват с тях!
Няколко такива "фирми" вече бяха разбити от властите.
И вашият ред идва!

Прочетох един куп глупости по-долу, и е добре да поясня някои неща.
Въпросната фирма е вероятно една от най-добрите, за които съм имала щастието да работя. Изключително коректни по отношение на осигуряване, заплащане на изработеното, бонуси, ежедневни награди, екскурзии и коли за най-добрите и пр.
Мениджърите по никакъв начин не заблуждават кандидатите, дори напротив- обяснява се, че този пазар е рисков. Всеки ваш клиент ЗНАЕ много добре, че може да загуби. А в 99% от случаите хората губят поради алчност, нищо друго.
Да продаваш Форекс не е игра, но пък е АДСКИ интересна работа. Придобивате изключителни умения в продажби, психология, работа с хора, чиято култура е на милионни години от нашата. Ако сте добри в КМСГ ще сте БОГОВЕ на друго място.
Най-ценното там са хората. Луди, готини, подбрани внимателно. Добри, позитивни и устремени. Такава среда е нужна на всеки, който търси успеха, не само отбиване на номер. Споменах ли, че се правят адски много кинти?
Може и да не ви се получи, но може и точно това място да ви обърне съдбата на 360 градуса. Не се водете по чуждото мнение, а опитайте. Ако не ви мързи, ако сте отворени за нови неща, кандидатствайте още днес.

Като настоящ служител от близо година, тази работа не е за всеки! Натоварването е голямо, говори се едно и също ежедневно с много хора, 90% от които са са меко казано слабоумни! но това не трябва да ви учудва, тъй като страната в която звъним, средният коефициент на интелигентност е далеч по-нисък в сравнение например с някоя европейска държава, но както и да е.
Трябва да свикнете да ви режат нонстоп, баламосват, а вие едва ли не да им сваляте звезди на хубавците.

Относно платформата, ако сте твърде съвестни, това с времето ще го разберете, но дейността е.. на ръба на закона.
Няма никаква регулация, парите на клиентите минават през втора и трета фирма, която е регистрирана в офшорна зона ( Кипър ) което сапо по себе си значи, че никога няма да получи читав сертификат.. за това сами си правете изводи.

Обучението: Продължителност около 4-5 дни, което е водено от вече доста изкукала жена, нищо няма да запомните и ще се наложи да се учите в движение, на телефоните.

Заплата: Ако ви се усмихне късметът и успеете да си изпълните месечният таргет, а сте хванали и някои от седмичните игри, които мениждърите организират, възможно е да стигнете 3,4 дори 5к... но това са единични случаи.

Всеки ден е еднообразен, въпреки ежедневните усилия на мениджмънта да разнообразят нещата.. не се получава.
В офиса има улична кафе машина, вендинг машина за кроасани и една джага по средата на офиса ( спрете да се излагате, разкарайте я от там)

Офиса е стар, няма мултиспорт карти, няма транспорт, има ежедневно плодове, колегите са готини, може би това е единственият плюс за сега.

Каквото и да ви кажа, най-важно е твоето мнение, дали ще го почувстваш като своето нещо или не. Ела и виж, спри да четеш мненията на някой друг и погледни със собствените си очи, толкова ли не им вярваш? Успех.

Бивш служител съм, който даже Кристин, най-готината жена-шеф ever, която може да имате, уволни :D И то преди 7 години. ВСИЧКИ ПОЛОЖИТЕЛНИ КОМЕНТАРИ СА ВЯРНИ, въобще не се колебайте да се пробвате. Особено, ако нямате опит и ви трябват средства. Няма нищо нелегално. Манипулативно е, колкото е манипулативна всяка sales позиция. Ще срещнете приятели до живот. Има текучество, защото не е за всеки и не е завинаги. Мениджмънтът е един и същ от години и ще се изумите колко опит има.
Поздрави на всички!

П.С.: Дойч, тая седмица ще мина да се оправим за fantasy-то :D

Dear Anonymous,

Please be informed that I will take Legal Action against you for the things you wrote. Also, NOBODY ever called me Krissy and I'm sure you never worked for CMSG. Everyone working here knows the Rules and Regulation very well and we always worked by the rules. We will seek legal action and we will revert here with updates. If all you said it's True, reveal your name, nothing to worry about when you tell the truth, right?

Работих в CSMG 7 месеца от февруари 2018 до края на семптември същата година. За това време изхабих безобразно много нерви и си скъсих живота с години.
В тази компания те карат да лъжеш хората по телефона, карайки ги да "инвестират" спестяванията си, като обещаваш, че ще удвоят или утроят парите си след няколко дни.
Това обаче е напълно нелегална компания, която просто взема парите и прекъсва комуникацията с клиента. Ако клиентът ви се обади лично, шефовете просто ви карат да му кажете, че "сигурната сделка" която сте му обещали е пропаднала, но той е в състояние да си върне загубите като депозира още пари.
Аз лично чух за клиенти които са фалирали, загубиха къщите си и т.н, а един дори се самоуби накрая след като беше фалирал и жена му го напусна .
В този момент трябваше да напусна защото не издържах.
На Криси и на израелските господари (защото така третират служителите си)- надявам се, че Бог ще ви накаже и ще изгниете в затвора, както ви се полага. Това, което правите, е напълно незаконно и вече няколко години е забранено от Европейския съюз.

Здравейте - моля да ми отговорите конкретно, на какво се дължи огромното текучество във вашата фирма, въпреки наличието на френетично положителните коментари, отразени тук?

Благодаря.

Здравейте, Д.А.,

Благодарим Ви за интереса, който проявявате към CMSG! Също като Вас и ние се радваме, когато нашите приятели- бивши и настоящи служители, споделят добрите си впечатления от компанията.
Това, което предлагаме е достъп до FOREX пазара на клиенти, предварително заявили интерес към този тип услуга. Бихте могли да получите повече информация от профила на компанията в jobs.bg или, разбира се, на място в офиса ни. Ако проявявате интерес, можете да ни изпратите Вашето CV на e-mail: [email protected] и ще се радваме да проведем интервю с Вас, за да се опознаем и да обсъдим възможностите за работа в компанията.
Желаем Ви успех през новата 2019 година!

Поздрави,
Десислава Митева

Здравейте,аз съм в търсене на работа в момента и много често след Джобс влизам и тук. Изключително приятно изненадана съм от коментарите на настоящите и бивши служители. Атмосферата на работното място и топлината, с която говорите за колегите си ми направи голямо впечатление. Аз търся точно такова място, където бих могла да срещна не само колеги,но и приятели. Това е много важно и е едно от нещата,които могат да те мотивират да ходиш с удоволствие на работа.
Не знам дали ще успея да кандидатствам за настоящата свободна позиция, но определено ще следя формата с интерес.
Понеже по някаква причина не мога да отворя сайта на фирмата,за да се запозная с точно какъв продукт/услуга предлага на своите клиенти,дали някой би могъл да ми даде тази информация?
Имам опит с работата с клиенти и продажби,но за мен е важно,това което предлагам да носи реални ползи за клиента.Ако аз вярвам в продукта/услугата смятам,че това би направило предлагането му от моя страна по-ползотворно.
Защото съм продавала продукти,в които не вярвам и винаги съм се чувствала дискомфортно при разговорите си с клиенти.
Пиша всичко това и се надявам на отговор,защото съм в етап от живота си,в който не мога да си позволя да "пробвам,пък ако не ми харесва да се откажа".
И понеже сме в началото на новата година, пожелавам на всички да е ползотворна и изпълнена с успех и благополучие!

здравейте,
Нека и аз споделя мнение за фирмата като настоящ служител, така нека започна със стандартните неща от който хората се интересуват кандидатствайки по обявата работното време е стандартно 8 часа + един час почивка който е разделен на два пъти по 15 мин и веднъж 30 мин, заплатата стартовата е 1400 бруто до този момент като до колкото знам тя се вдига след първата година стаж. Освен основното заплащане има таргети който ако си ги изпълниш ежеседмично и ежемесично дори с минимума си докарваш бонус +- 500 $. Освен бонуси има и т.н инсентиви който варират от дневни до месечни ( например този месец месечния инсентив беше playstation и телевизор, миналия месец бяхме на отбори и се състезавахме за сделки инсентива беше 5000 лв за целия отбор ).Пари се правят тук, колегите са уникални и мениджърския екип е изключително приятелски настроен, да натискат и мрънкат за резултати, но нека сме реалисти не го правят защото им е кеф а защото тях ги натискат за резултати. ДА !! Ако нямаш резултати ще бъдеш освободен ( така си пише и в договора ). Държа да отбележа че не е работа за всеки. Би било чудесно ако има социални придобивки но няма.Преди да започнете има едноседмично обучение което няма да лъжа доста хайпва за работата,сама по себе си работата не е лесна който смята че да звъниш по телефона е лесно смята така само защото не е бил в сектора на продажбите.HR-ките също са уникални след като те поканят на интервю имайте предвид че то ще се проведе на английски.