КМСГ /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, казвам се Димитър и до скоро работих за CMSG Еоод гр. София. За съжаление на 16.10.2019г.майка ми беше диагностицирана с много рядка
и агресивна болест и се наложи да напусна работа за да имам повече време да бъда със нея. Относно компанията CMSG, мога да кажа само едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички, от шефовете до чистачката. Много готини, позитивни, амбициозни, помагащи и усмихнати хора. Още през първата седмица самото обучение беше на много високо ниво,бяхме малък екип обучаващи се и се обръщаше страхотно внимание на всеки един от нас, трейнърката ни Габриела беше на световно ниво,а като човек на галактическо.Тийм лидерите ни бяха много готини,държаха се като равен с равен, с две думи чувстваш свобода, без страх и напрежение навлизаш в екипа. Аз бях от досадните нови,често питах разни неща, абсолютно всеки от колегите се отзоваваше когато попитам нещо. Страхотен колектив! Шефовете супер свежи, по два пъти на ден правеха страхотни мотивиращи митинги, общо взето за среща с такива хора в другите страни се плаща. Атмосферата на работното място беше повече от добра,шеги и закачки по микрофона не липсваха, допълнени със страхотна музика(не знам кой от колегите е, но определено става за DJ :). Страхотна тераса за отдих, всеки ден имаше най различни плодове, кафета, чай и тн. Имаше най различни стимули за най добрите, за деня, седмицата и през месеца,общо взето бонус схемата е много мотивираща и добре работеща. На стената на "славата" имаше огромен брой хора които бяха достигнали впечатляващи финансови резултати. Горещо препоръчвам CMSG на всеки който иска да работи в динамична среда, сред позитивни млади хора и има желание да се развива.Огромна благодарност на Деси че ми предостави шанса да бъда част от CMSG,а за теб, който /която четеш в момента моето мнение трябва да знаеш че интервюто ти с Деси ще бъде по скоро приятен приятелски разговор отколкото всичко друго. Успех на всички.

Работих в КМСГ през вече далечните 2010-2011 и опитът натрупан там е безценен. Познанставата и приятелите още повече. Всичко положително написано е АБСОЛЮТНО вярно.

Хора, самият факт, че мениджмънта не е мръднал от там вече десетилетие, че и дори петнайсетилетие, трябва да ви говори много. Усилията и трудът, който са положили през годините е неимоверен. Опитът и подходът им са изумителни. Тогава ми беше първа офис работа и си мислех, че навсякъде шефовете са такива - еми не е точно така.

Работа има много и не е за скатавки. Всяка работа след КМСГ ще ви се струва като санаториум.

Работата не е подходяща за определен тип хора. Все пак е директен sales - не е манджа за всеки. Някои се провалят или не издържат и това е напълно резонно. Има стрес и нерви, които не са за всеки. Има обаче и резултати - положителни. Има и пари.

Успешен ли сте на тази работа едва ли може да се провалите на друго място.

Поздрави на Дойч, Кристин, Влади, Соня, Деси. Може и да изпускам някой, който още е там.

Значи тази фирма може да ви изглежда много готоина
Първоначално,... но на 5тия ден всеки си показва завистта,злобата и високомерното отношение особено ако сте жена и изглеждате малко по добре от уж предтавящите се на високо ниво служителни,..
Просто женската злоба няма край колкото и амбициозни да сте да имате голям опит и да сте непоклатими същото така усмихната личност.
Наблягат на тези качества но се оказва че някои дами това не им допада в тази фирма и ще ви отсранят със супер нелогичен довод, както и да е .
Да кажа само че преди да сте видяли какъвто и да е договор те вечв са сключили такъв с вас и на сичкото отгоре е вписан в трудовата ви книжка което е много зле изглеждащо за следващото ви работно място съгласете се с мен.
Също така има голям слух че ще ви прецакват за да не ви плащат бонус а определени хора да трупат бонуси.
Таке че моя съвет е да сте мнителни и да не подценявате трудът си и да изисквате съответното заплащане.

Пиша като вече бивш служител на КМСГ ЕООД.
За всеки, който се колебае дали да започне или не, ще дам обективното си мнение, без да преувеличавам или без да умаловажавам фактите. А те са следните:
Фирмата е основана 2003г. За справка, масово конкурентните такива в този сектор са основани между 2014 и 2018.. поне тези в София. Това би трябвало да ви говори достатъчно за опита, който главния мениджмънт има, както и за сигурността, с която фирмата е стъпила на пазара.
Проектът е свързан с директни продажби, комуникация и целодневно общуване с клиенти на компанията по телефона и чрез мейл, където най важните качества за да успеете не са свързани с владеенето на MS OFFICE! Така че, за всички, които са решили, че ще си работят по специалността след като са завършили маркетинг и реклама, или каквото и да е друго, и че ще седят на стол да симулират дейност 8 часа дневно за 1000 лв. месечно - може да спрете да четете до тук. Това не е мястото за вас!
За останалите - Работата е изключително динамична! Изисква да сте много целеустремени, търпеливи, амбициозни и най-вече – жадни за успех! Мързелът, негативизмът, и всякакъв сорт извинения защо не можете дадено нещо не се толерират. Иска се труд.
Ако нямате опит на дадената позиция - ще ви обучат! Ще ви се даде достатъчно време да се развиете и докажете качествата си, стига да имате това желание! Ще работите в среда заобиколени предимно от млади момчета и момичета, готови да ви помогнат ако имате нужда. Трябва да се адаптирате бързо, да сте креативни и да сте готови да работите за постигане на таргетите си. Хабят се много нерви и не всичко е цветя и рози! Трябва да се справяте с напрежението и да сте много упорити, защото стресът е неизбежен и не е по силите на всеки. Успеете ли обаче, ще се радвате на страхотни резултати, съответно и на големи комисионни и бонуси.
Ще сте осигурени на пълният си доход, ще си плащате данъците автоматично, и ще получавате заплатата си чрез банков превод ВИНАГИ на посочената дата, БЕЗ ЗАБАВЯНЕ!
Заслужава си да опитате, заслужава си дори да се провалите в тази фирма, защото дори тогава, ще си тръгнете с ценен опит, който в тази сфера, повярвайте ми – няма друго място където да го придобиете.
Успех на всички решили да скочат в това предизвикателство!

Здравейте, казвам се Георги Александров и съм бивш служител на фирмата. Работих там в периода от 2012 до сега ( юли 2019 ).
Които ме познава, значи е бил в тази фирма повече от 6 месеца и знае че няма за какво да си измислям.
Фирмата е първият професионален call center в България, и затова е една и от най добрите на пазара. Проектът, за които става дума и за които се търсят хора е свързан с Форекс. Работи се с клиенти, които сами се регистрират на платформата за търгуване. На всички им е ясно, че съществува риск за тяхната инвестиция и всичко е съобразено спрямо регулациите за дадена държава. Минавате пълно обучение, от хора които имат повече от 6 години опит.
Работата не е за всеки - например има хора, които не могат да издържат да седят в един офис 5 дена в седмицата по 8 часа. Има и хора които не могат да се справят с таргети и да постигат определени цели всеки месец. Това е нещо нормално, но всеки които е пробвал и е видял, първо трябва да се погледне в огледалото и да си каже дали наистина е дал всичко от себе си и дали найстина е искал да се занимава с този тип бизнес.
За 7 години, аз минах през sales( 1 год и 8 месеца) и retention ( 5 години и 7 месеца ).
Смея да кажа, че благодарение на тази работа аз успях да си стъпя на краката и сега да започна нов етап от живота си. Работих много, но всяка минута прекарана в този офис си е заслужавала.
За всеки, които си мисли че може да се пенсионира на такава работа да е наясно че това не е за цял живот. Но ако искате да получите добър старт и да имате стабилност за вашето бъдеще може да започнете от тук.
Изисква се много труд, нерви и упоритост за да успеете - подчертавам упоритост, защото зад всички негативни коментари които прочетох, забелязах, че на всеки може би му е липсвало точно това.
Винаги е имало базово възнаграждение + процент комисионна на база постигнатите резултати. Никога не е имало забавяне на заплати и винаги всичко е било изключително коректно както в заплащането така и в начина на осигуряване.
Мениджмънта се състои от трима човека - Влади, Соня и Кристин.
Това са хората които могат да ви помогнат във всяка професионална ситуация и които са готови да дадат шанс на всеки, стига да иска да се развива.
Работната среда е приятелска, добронамерена и всеки би могъл да ви помогне. Оставих страхотни приятели там, с които ще продължим да поддържаме връзка и за в бъдеще.

Пожелавам успех на всички, и моля ви бъдете обективни във всяко нещо, когато съдите някои - било то фирма или човек.

Поредната измамническа фирма!
Обещават огромни печелби, взимат парите на хората и изчезват с тях!
Няколко такива "фирми" вече бяха разбити от властите.
И вашият ред идва!

Прочетох един куп глупости по-долу, и е добре да поясня някои неща.
Въпросната фирма е вероятно една от най-добрите, за които съм имала щастието да работя. Изключително коректни по отношение на осигуряване, заплащане на изработеното, бонуси, ежедневни награди, екскурзии и коли за най-добрите и пр.
Мениджърите по никакъв начин не заблуждават кандидатите, дори напротив- обяснява се, че този пазар е рисков. Всеки ваш клиент ЗНАЕ много добре, че може да загуби. А в 99% от случаите хората губят поради алчност, нищо друго.
Да продаваш Форекс не е игра, но пък е АДСКИ интересна работа. Придобивате изключителни умения в продажби, психология, работа с хора, чиято култура е на милионни години от нашата. Ако сте добри в КМСГ ще сте БОГОВЕ на друго място.
Най-ценното там са хората. Луди, готини, подбрани внимателно. Добри, позитивни и устремени. Такава среда е нужна на всеки, който търси успеха, не само отбиване на номер. Споменах ли, че се правят адски много кинти?
Може и да не ви се получи, но може и точно това място да ви обърне съдбата на 360 градуса. Не се водете по чуждото мнение, а опитайте. Ако не ви мързи, ако сте отворени за нови неща, кандидатствайте още днес.

Като настоящ служител от близо година, тази работа не е за всеки! Натоварването е голямо, говори се едно и също ежедневно с много хора, 90% от които са са меко казано слабоумни! но това не трябва да ви учудва, тъй като страната в която звъним, средният коефициент на интелигентност е далеч по-нисък в сравнение например с някоя европейска държава, но както и да е.
Трябва да свикнете да ви режат нонстоп, баламосват, а вие едва ли не да им сваляте звезди на хубавците.

Относно платформата, ако сте твърде съвестни, това с времето ще го разберете, но дейността е.. на ръба на закона.
Няма никаква регулация, парите на клиентите минават през втора и трета фирма, която е регистрирана в офшорна зона ( Кипър ) което сапо по себе си значи, че никога няма да получи читав сертификат.. за това сами си правете изводи.

Обучението: Продължителност около 4-5 дни, което е водено от вече доста изкукала жена, нищо няма да запомните и ще се наложи да се учите в движение, на телефоните.

Заплата: Ако ви се усмихне късметът и успеете да си изпълните месечният таргет, а сте хванали и някои от седмичните игри, които мениждърите организират, възможно е да стигнете 3,4 дори 5к... но това са единични случаи.

Всеки ден е еднообразен, въпреки ежедневните усилия на мениджмънта да разнообразят нещата.. не се получава.
В офиса има улична кафе машина, вендинг машина за кроасани и една джага по средата на офиса ( спрете да се излагате, разкарайте я от там)

Офиса е стар, няма мултиспорт карти, няма транспорт, има ежедневно плодове, колегите са готини, може би това е единственият плюс за сега.

Каквото и да ви кажа, най-важно е твоето мнение, дали ще го почувстваш като своето нещо или не. Ела и виж, спри да четеш мненията на някой друг и погледни със собствените си очи, толкова ли не им вярваш? Успех.

Бивш служител съм, който даже Кристин, най-готината жена-шеф ever, която може да имате, уволни :D И то преди 7 години. ВСИЧКИ ПОЛОЖИТЕЛНИ КОМЕНТАРИ СА ВЯРНИ, въобще не се колебайте да се пробвате. Особено, ако нямате опит и ви трябват средства. Няма нищо нелегално. Манипулативно е, колкото е манипулативна всяка sales позиция. Ще срещнете приятели до живот. Има текучество, защото не е за всеки и не е завинаги. Мениджмънтът е един и същ от години и ще се изумите колко опит има.
Поздрави на всички!

П.С.: Дойч, тая седмица ще мина да се оправим за fantasy-то :D

Dear Anonymous,

Please be informed that I will take Legal Action against you for the things you wrote. Also, NOBODY ever called me Krissy and I'm sure you never worked for CMSG. Everyone working here knows the Rules and Regulation very well and we always worked by the rules. We will seek legal action and we will revert here with updates. If all you said it's True, reveal your name, nothing to worry about when you tell the truth, right?