Обръщам се към кандидатите за работа в CMSG ltd. Преди 4 години бях на вашето място и си задавах много от въпросите които си задавате сега.
• Коректен ли е работодателя със заплащането?
• Добро ли е заплащането което се предлага?
• Има ли възможност за кариерно развитие?
Три основни въпроса, които вълнуват всеки човек, когато започва нова работа.
Нека започнем с първия. Коректен ли е работодателя със заплащането?
Започнах работа в CMSG ltd. Ноември 2012, от тогава до месеца на напускането ми (по семейни причини) Юни 2016 съм получила 43 заплати. Винаги в съответствие с уточнената дата, без закъснения.
Отговорът е категорично ДА! Работодателят е коректен със заплащането.

Към втория въпрос. Добро ли е заплащането което се предлага?
В CMSG ltd. можете да спечелите повече пари, отколкото можете да изхарчите. Имайте в предвид, че пише жена която обича да си угажда във всички аспекти. Имате основна заплата, която расте с времето и опита, но в случая заплатата не е важна, защото CMSG ltd. e Sales Call Center и както знаете продажбите винаги са свързани с комисионни. Фокуса на всеки Sales Agent никога не е бил насочен към заплатата, а към комисионната от сключената сделка.
Отговорът е категорично ДА! Заплащането което се предлага е Отлично!

Нека продължим с третия въпрос. Има ли възможност за кариерно развитие?
Както по рано споменах, започнах работа в края на 2012. За 4 години смених 3 длъжности. Започнах като Sales Agent с испански език (фирмата предлага и позиции с английски език) Година по късно бях повишена на нова позиция - Представител бизнес услуги. След 2 години на тази позиция отново бях повишена в Мениджър екип, контактен център.
Както вече предполагате, отговорът отново е категоричен. ДА!
Има възможност за кариерно развитие. Стига да искате да се развивате, разбира се.

Нека обобщим.
Плащат ти навреме. Дават ти точно толкова колкото си заработил и при желание може да трупаш опит на различни позиции.

Какво повече може да се иска, нали?

Сега се питаш какви хора се търсят в CMSG ltd., нали? Отговорът е лесен.

Търсят теб, ЗАЩОТО ОНОВА, КОЕТО ТЪРСИШ, ТЪРСИ ТЕБ!

Вярвам, че всеки заслужава шанса за работа в CMSG ltd., за съжаление не всеки го получава.
Дано имаш поне малко от моя късмет!

И като стана дума за късмет, ще се отклоня малко от темата с едни думи на моя дядо.
Той казваше така:
Един късмет, ако не е за един човек и в дупето да му го тикаш тои ще го изпърди!
Като чета някои от коментарите по-долу, стигам до извода, че доста сте се разпърдяли.

Успех!

Поздрави,
Андреа Петрова

Здравейте, Красимира,

С Вас не се познаваме, въпреки че, смея да твърдя, познавам всички служители, които са работили в компанията през последните 5 години. Повече от ясно е, че не сте запозната с дейността на фирмата, нито пък със състоянието, в което се намира. Всеки има право на мнение и коментар, но след като твърдите, че сте бивш служител, имайте смелостта да застанете зад истинското си име.

Поздрави,
Десислава Митева

Гола вода е фирмата, вече е напълно смазана от евреите. инвестиции в лийдове се правят само в другите фирми, тука в България като трейд24 и тн. Много шум и стрес за нищо и то за някакви мижави пари от сорта на 750 чисто, вече по кол центровете тия заплати не се предлагат, ако ви се работи за нищо-ходете. ако искате повече пари и в същото време истински клиенти от европа вижте коннкуренцията..

готина е тая кристина вика, крещи, танцува ама кораба й потъва.. няма никакъв потенциал вече фирмата, то си и личи по агентите не знаят добре езици ходят си когато искат на работа, крадят данни на клиенти и ги препродават... комична фирма..

Работя в CMSG от септември 2015. Преди да отида на интервюто четох коментари тук, но за щастие не се доверих. Реших да видя какво ще представлява работата и дали фирмата е свястна.
В началото си имах лични проблеми и не ми беше трудно да се концентрирам върху работата. След около 2 месеца работата беше нещо в което имах нужда да се съсредоточа. Тогава видях.. Че в тази фирма всичко зависи от самия теб. Ако не си доволен от това, че вече не работиш там значи че не си доволен от себе си. Обожавам го това - успеха ти зависи от самия теб. Дава ти се поле за изява така да го кажа и или това е твоето нещо, или не.
Така че, мили хора, дайте си шанс въпреки коментарите тук. Може да се окаже вашето нещо.
Относно заплащането - то пак зависи от теб. Ако някой не е доволен от него - значи правите нещо грешно.
Има развитие. А ако искаш да постигнеш нещо - няма граници.
Колегите са страхотни, шефовете също.
Не разбирам хората които се оплакват от това - ми като не ви харесва си бийте шута и си търсете нещо което е вашето нещо.
А ако нямате резултати какво очаквате? Да си седите, да си клатите краката и да ви плащат ли?
На мен си ми е супер, не знам колко ще успея да се задържа, но пък докато съм там ще се радвам. Ходя си на работа с кеф.
Елате и вижте, пък ако не стане - здраве да е.
Но ако вземе че стане, както стана и при мен - още по-хубаво.
Няма нужда да сте някакви криви хора и като ви освободят от работа фирмата да ви е виновна. Вие сте проблема и най-разумно ще е ако просто си продължите по пътя и не плюете фирмата която ви е дала възможност да покажете какво можете.

Успех на всички, които са си дали шанс.

Работих в КМСГ през 2004 за първи път - и мога да кажа, че това остава най-добрия sales call center в България. Мога да го кажа, защото до ден днешен съм сменил може би около 6 различни компании. Нека е ясно едно нещо за всички, които мислят да работят там - ТОВА НЕ Е НОРМАЛНА РАБОТА, ТОВА НЕ Е РАБОТА ЗА НОРМАЛНИ ХОРА. Ако се надявате на офисна работа от 9-5 където да цъкате фейса и ексела и да се мотате за 1200 лв, не си правете труда и не губете чуждото време. Работата е динамична, високо стресова и изисква определен характер. Както се казва - не е задължително да си луд, но помага. През 2004 когато офиса беше на 7-ми километър колектива и атмосферата бяха невероятни - факт е, че и до ден днешен хората от този тийм са приятели. Ако искаш да си номер 1 и го можеш - ще те повишат до 3-4 месеца максимум.
Втория път когато работих там беше през 2014 - нещата се бяха променили, но основното си е същото - трябва да ставаш, да го искаш и да не се сдухваш. Сега атмосферата е по като в джунглата, но колектива пак е от супер хора, шефовете са много яки, а за хората, които искат да видя какво е истински лидер на компания - Кристин е един от най-добрите примери.
Ако имате дар слово, харизма, гладни сте за пари и сте динамични и амбициозни работата е перфектна.

Здравейте , никога не бях посещавала този сайт, докато не дочух какви глупости се пишат тук!!! Работя в КМСГ вече 3 години, и мога да ви кажа , че това не е работа за всеки,работата е за хора със силни характери, хора който знаят какво искат и са достатъчно силни да следват целите и мечтите си ! Това е работа която ти предоставя необятни възможности! Преди да пишете пълни глупости се замислете : дали съумявате да се възползвате от възможностите който ви предоставя живота или сте от хората, който седите и мрънкате колко е тежко и трудно и как никой не ви оценява! Заплата била малка, ха ха ха , та нима 1000 лв са малко за основна заплата при условие , че ти се дава възможност да изкарваш 10 пъти повече ? Да малка е тези който искат да бъдат "оценени" без да правят нищо ! Така прогресира България ! Ако сте млади , енергични и знаете какво искате заповядайте при нас ! Има стрес разбирасе ,както във всяка работа , но колектива е невероятен !!! Атмосферата е приятелска и тези който казват обратното са точно онези интриганти който са били отхвърлени или сами са се предали поради простата причина че са губещи и не могат да виреят в среда на ПОБЕДИТЕЛИ!!!! Успех !!!

Днес бях на интервю на ул. Димитър Молов 24 или Младост city center. Не ми стана много ясно с каква цел трябваше да попълня Job Application, като аз вече бях кандидатствал и те имат сивито ми. Както и да е. Прие ме младо момиче на около 26-27 години. Интервюто протече на два етапа: „Разкажи малко повече за себе си“ и „какво представлява фирмата, длъжността и работата“, изцяло на английски език. Много не ми се нравят този тип интервюта. Бил съм на доста и от този вид са извикани кандидати „първите десет кандидатствали за деня, по снимка“, което за мен е непрофесионално. Стана ми ясно, че те си търсят човек с опит, а аз нямам никъкакъв в тази сфера. Фирмата е голяма и сигурна. Това е факт. Офисът беше на три етажа с различни отдели по езици. Заплащането е стандартното за кол-центрове от този тип: 800 лв твърдо плюс комисионна, чийто процент не запомних. Каза ми, че ще се обадят на одобрените до седмица. Дори и да дават шанс на всеки, аз не бих работил в тази фирма. HR-ката много наблягаше на това, колко важни били парите, комисионните и инвестираните пари. Не обичам фирми, чийто фокус е толкова вглабен към парите.
Усех на всички, които искат да работят там. Наистина има сигурност и заетост!

Здравейте
Получих обаждане и покана за интервю за работа
Интересувам се как протича интервюто ?
Благодаря Ви :)

Уважаеми Анонимен,

Можем да се съгласим единствено с твоето мнение относно колегите, работещи в компанията.Те са наистина страхотни и допринасят в много голяма степен за позитивната и енергична атмосфера в офиса.
Смеем да твърдим, че всеки един колега в компанията се ползва с нужното уважение.Право на мнение има всеки, но не е коректно да се изказват погрешни твърдения.Уверени сме, че досега не е имало случай, в който да ощетим служител (бивш или настоящ) спрямо полагащото му се заплащане. Всеки един служител, напуснал компанията независимо от причината, е получил полагащото му се по закон обезщетение. Начинът, по който се изчисляват тези обещетения е еднакъв във всички фирми в България и информацията за това е общодостъпна.Все пак, ако някой има неясноти или въпроси, свързани с това, е добре дошъл в офиса ни за пояснение.

Здравейте, аз съм бивш служител. Като цяло единственото хубаво нещо във фирмата са колегите и нищо друго. Когато напусках ми се полагаше 6 дена обезщетение, от което разбира се те решиха да изплатят 1 ден. Отношението е меко казано лицемерно. Когато имаш резултат подмазването е на ниво, а когато имаш слаб ден или два, очите, с които те гледат са други. Интригите също не остават по-назад. Кой е чул или недочул нещо, веднага се пее на управата, която вярва сляпо на слуховете и клюките. В един момент ти се казват неща, които нямат нищо общо с теб, или с плановете ти. Важното там е да се манипулират хората. В един момент си им нужен, поставят те на пиедестал, а в следващия не си и те сравняват със земята, че и под нея. Всеки който има достойнство, самочувствие и самоуважение, не е за тази фирма.