Лакал ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Лакал ЕООД

От личен опит!!!
Изцеждах всичко от себе си, защото съм лоялен човек и работохолик, но в замяна получих САМО злостни приказки зад гърба си. Не мисля, че това е добро отношение към работника или служителя на която и да е фирма. С две думи крайно разочарование.

Ей Писачо, защо не си седнеш на задника и да работиш като хората, ами плюеш срещу тези които те хранят. Ако не ти отърва грабвай си шапката и си заминавай. Работа има много за кадърните. Явно си от кръшкачите на които им са криви другите. То на Българина му дай да се оправдава с другите, вместо първо да потърси вината в себе си.
Докога с тези простотии!
Има една много хубава поговорка.
- Вари го, печи го, цървул обувка не ставааааааааааааа!

Какво да кажа! Явно има нещо гнило за да се говори за тази фирма по този начин.
В момента напускам моята която не е този бранш, но е по една много голяма причина. Това е организация. Работника може да съсипе една част от продукцията, но технолога цялото производство и фирмата.
Това е. Всеки един работодател трябва да си извади главата от дупето на технолога или организатора на производстство за да успее.
Дано и собственика на тази го направи.
Успех на новите кандидати!

Как ли работи тази фирма според теб? Нали се сешташ, че някои хора могат да работят на повече от едно работно място. И да им се дава заплата за половин работно място и да немогат да напуснат поради някъква причина, мога да ти изброя няколко човека. Нали се сещаш, че ако всички мнения са от мен админа щеше да ги изтрие. А като гледам и ти доста бързо ми отговори та знам ли. Ако си търсиш работа може да се явиж на интервю. И от къде знаеш дали работя там или не? Пък и като чета май не си работил там, мисля,че сайта не е за клиентски мнения. Най-малко пък за спор, които гледам се заформя. Просто казвам мнението си, а то със сигурност е подкрепено с факти, всеки сам си решава. И повярвай, положението наистина може да бъде тежко. Пазара не е като преди 17 години сега конкуренцията е много повече, неможе да се почива на стари лаври, тази година е доказателство за това, че слабата организация и липсата на истински управители и мениджъри е пагубно за бизнеса. А дали фирмата продължава с мен или без мен това не е от значение, далеч съм от мисълта, че няма да продължи без мен. И пак казвам всеки сам рашава.

ОТ Админа: поне 3 от мненията са от теб :)

Дайте да сме на едно мнение, знаем как се пускат обяви в интернет и колко се разчита на тях, .. това обаче е без значение - като те слушам теб, тая фирма нямала продавач, проектант, заварчик , че и шофьор .. добре де, как ли работи тогава... сам се сещаш, че фирмата просто продължава без теб и ти си с наранено самочувствие, което дай сега да плюем, че да ни мине. Картината, която обрисуваш ти, сам разбираш че не може да е такава - е па нема толкова черна фирма сега. То бива бива ама чак пък такова плюене.. а и факта че си ми отговорил на мнението толкова бързо говори, че доста често проверяваш как се развиват плювните по отношение на тази фирма, явно искаш да видиш предизвиканата пушилка от мнението си, с което заключвам, че плюенето наистина е емоционално и нарочно, няма да се учудя дори ако всички мнения са само и единствено твои.
За отношенията във фирмата и средата която си работил - мнение нямам, дефакто във всяка фирма е така - някой живее на гърба на друг - ама там е както си го направиш и опира до теб.

Нямам заблуждения, че ако дойде някой по-кадърен от мен, ще бъда предпочетен вместо него... /много правилно сте се изразили/ 1.фирмата никога не е била повече от 50 човека 2. шефа наистина няма време да огрее навсякъде поради простата причина, че покрай него всички началници или са некомпетентни или си клатят краката по цял ден, или работят за себе си със средства на фирмата 3. фирмата има 4 магазина и 3 дистрибутора. 4. мненията са емоционални, защото като останеш с 2 лева в джоба и нямаш пари за билетче, нормално е да бъдеш емоционален /естествено ако не си някоя будала дето се храни със слава/ 5. Как ви звучи в днешно време, пари да се взимат с 3 МЕСЕЦА назад, на мен ми звучи доста лицемерно от страна на шефа при положение, че има достатъчно оборот дори и в магазина. 6.фирмата ще фалира поради високо самочувствие и нехайство, а не ако е вечно лято /правят се и сланчеви инсталации/ 7./Знам само едно - ако си на мястото си и работиш това което се иска от теб - уважението, заплашането, отношението... всичко към теб е едно/-цитат-НИКОГА ама НИКОГА уважението, заплащането и отношението- не са били на ниво. 8./ Хората се пресяват и остават само, които могат да бъдат полезни/.-цитат- явно си от тия дето повече приказват отколко работят, ако вникнеш по-навътре в фирмата ще разбереш, че едната половина /кадърните/ влачат на гърба си другата половина/нагаждачите/, които смисъла на работния ден се оповава на това, ако неможем да мързелуваме по цял ден /защото шефа е в офиса/ дай поне да оплюем някой човечец, който мирно и кротко си изпълнява задълженията, и знаем, че има някакъв морал и няма да се надига много, а пък и така се издигаме в очите на шефа, защото той обича доносници, но всъщност не вижда, че крадеца ника: Дръжте крадеца,а пък ако сме изчерпали квотата си от оплюти хора може частничко да чукнем, тогава бихме заспали доволно и пълноценно. Бих те запитал бабичке: защо обявата в jobs.bg стои от март месец и не са си намерили продавач-консултант, нито проектант, нито заварчик, нито шофьор, нито ел. техник???? /това са хората, които са напуснали от март месец до сега/. Толкова е просто....

Работил съм и работя с Лакал. Бих казал, че предните мнения са крайно емоционални. Фирмата е голяма - в няколко града. Дали ще фалира - да, ако дойде вечно лято... кой знае. Знам само едно - ако си на мястото си и работиш това което се иска от теб - уважението, заплашането, отношението... всичко към теб е едно, не ставаш ли за там - еми орязан си - какво очакваш, работата сама те изплюва. При близо 100 човека работници в цялата страна шефа им няма нито време - нито желание за разправии - взискателен човек, който може да изтиска максимума от работниците си - за това и фирмата е толкова години вече на пазара. Сега, ако са те взели за нещо, и ти не ставаш за тва нещо - обвинявай само себе си за загубата си. Аз работя с тях - каквото сме се разбрали - това е станало. Хората се пресяват и остават само, които могат да бъдат полезни. Нямам заблуждения, че ако дойде някой по-кадърен от мен, ще бъда предпочетен вместо него... правила на бизнеса. Толкова е просто...

фирмата отива към фалит ,заплащането се бани с месеци, уважението е нулево привилегии- има някакви, сигурност има малка, развитие-нулево, колеги- има и добри тук там, работна среда много изнервяща

Това е супер измислена фирма изживяла времето си! Хората които са назначени да я ръководят са супер некъдърни и единсвено могат да създават интриги. Стремежа на добрия работодател е да създаде екип за да се работи ефективно и качествено, а в ЛАКАЛ се създават само нерви и интриги... как да работят ефективно работниците??? Заплати се плащат някой петък,но не се знае в кой месец ще има петък. Закъсняват месеци наред със заплатите! Иначе на интервютата са толкова мазни и многообещавящи, че чак да се излъже човек.

Работил съм доста години там. Тая фирма с всеки изминал момент затъва, защото е пълно с "мои и твои", а и не се следи промяната на пазара почива се на стари лаври.Заплащането се бави с месеци, извънработното време се плаща по симпатия, както и платения отпуск. Иначе са с големи претенции. Реално се взимат пари само есен когато има повечко оборот в магазина иначе се чака доста. Много зле организирана фирма иначе са по ISO. Собственика е обграден от брат му и "стари приятели", които са на ръководните постове, които ако не крадат само се бъркат в работата на другите. Уволняват се хора само по мнение на същите тези хора. Преди да отидете на интервю, на което ще ви посрщне брата на шефа, който по професия е музикант, но по принцип е зам-управител във фирма за отоплителни инсталации, МОЛЯ ВИ ПОМИСЛЕТЕ СИ В КАКВО СЕ ЗАБЪРКВАТЕ. Докато се докажете/на мен ми отне две години/ ще имате огромен тест за нервите