EUROMARKET GROUP/ Евромаркет Груп /img/frontend/nomap.png"

EUROMARKET GROUP/ Евромаркет Груп

Колеги здравейте, как сте в новия дом на Евромаркет? Много хубав и просторен, но май ще бъде компенсиран от нашите осигоровки, а в бъдеще може и от заплати. По вестниците много хубави интервюта дават нашите . любими ръководители, но май истината се крие другаде. Доста хора си тръгнаха и бяха съкратени последните години, но изненадата в мен настъпи като гледам как се връщат на работа бивши доказали се със своята некомпетентност и некадърност служители, но за сметка на това послушни и удобни. Да видим докъде ще я докараме така.

Колеги мисля да започвам работа към ЕМ -за Варна става въпрос!Моля Ви изкажете мнение за отношение,заплащане,работно време и т.н.!Какъв им е срока на обучение(мисля,че има такъв) и как варира заплащането им!Писали сте доста различни мнени за мениджарите-как е този на Варна?Предварително Ви благодаря!

Приемам доводите Ви за конфиденциалност на мнението ми и ако някога се наложи да пиша ново мнение, ще бъде адресирано лично до г-н Илчев! А относно уважението ми към него, с работата и мнението си съм  доказал това и за всички свързани в годините  с подобно недоразумение в работата ни. Съжалявам , че стана достояние по този начин , но според мен, най-малка вина нося аз във случая!

До мнение от настоящ служител от град Божурище.
Колега, харесвам това, че имаш позиция. Харесва ми това, че имаш нагласа за инициативност. Подкрепям те в това, че всички ние трябва да взимаме отношение и да не допускаме сред нас да има хора с такова поведение и отношение, но не мога да не те попитам:
1. Като се обръщаш само и лично към г-н Илчев, не ти ли хрумна да го запознаеш с тези подробности, наистина лично, без да ги правиш достояние на всички? Можеше да го информираш само него и отново да останеш анонимен. Споменаваш няколко пъти, че се срамуваш, питам се сега по-малко ли те е срам?
2. Не помисли ли, че този форум се чете от много "външни" хора, които не са в състояние да променят което и да е от обстоятелствата? Тогава какъв е ефекта? Единственото, което постигаш ТУК е да караш конкурентите ни да се чувстват малко по-добре, да разочароваш хора, които уважават компанията ни и са респектирани от всичко свързано с Евромаркет. За всички е повече от ясно, че подобни проблеми има навсякъде и то много по-големи проблеми. Защо не използваме форумите, за да се похвалим с добрите си специалисти, с успехите си, с добрите си практики и с всичко друго, което ни кара да сме част от Евромаркет и да защитаваме имиджа на та зи компания.
3. Защо не ти "стиска"? Ти се открояваш, като стил от пишещите по тези форуми, вярвам, че можеш да намериш верния подход. Ако уважението ти към г-н Илчев е искрено, то трябва да включва и дискретност на подобни теми. Това са НАШИ проблеми трябва да си ги решаваме на вътрешно-фирмено ниво. Това е И МОЯТА компания и мен ме интересува нивото на комуникация и възпитание на колегите ми, НО това не е начина и формата.
ПИТАМ СЕ, ЗАЩО НИЕ ХОРАТА СМЕ УСТРОЕНИ ТАКА, ЧЕ СМЕ ГОТОВИ С ОХОТА ДА ОТДЕЛЯМЕ МНОГО ВРЕМЕ И ЕМОЦИИ, ЗА ДА СЕ ОПЛАКВАМЕ И ТО ПРЕД КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ ХОРА ..... А, СПОДЕЛЯМЕ ЗАДОВОЛСТВО И УДОВЛЕТВОРЕНИЕ, КОГАТО НИ ПОПИТАТ ИЛИ СТАНЕ НА ВЪПРОС, НО ТОВА СА МНОГО ПО-МАЛКО ХОРА!?

Г-н Илчев, понеже знам, че четете този сайт искам да ви подскажа неща , които поради голямата си ангажираност и работата Ви по край кризата заемат вашето внимание и сигурно сте пропуснали или най-вече сте бил подведен , защото не може да бъдете навсякъде.
Ще Ви разкажа за работата и качествата на зам. регионален мениджър в момента или т. нар индустрия преди време, качества нямащи нищо общо, с качествата необходими на един мениджър да мотивира, ръководи и напътства подчинените си, които за мен са фрапиращи и недопостими като отношение към колеги, клиенти и въобще към работния процес. Както казват в една поговорка " Дайте власт на простака и му гледайте сеира" по точно съвпадение, няма как да има и като дялан камък да пасва на въпросната "личност", но един колега ме допълни " Няма по лошо на света да си прост и амбициозен".
Всички качества този ЧОВЕК, които трябва да притежава един мениджър ги няма и въобще липсват, може би като мениджър на читачките, пъдар или фатмак в казармата чудесно , но... къде сме ние ! И така от посещенията си там а и при разговор с колегите си от други направления от централен офис всички да останат втрещени от интелекта му в търговска компания на такова ниво, се чувстваме неудобно, наистина. Той според мен знае това и наистина умело успява да Ви манипулира заедно с Боре Спасов и Ивайло Борисов за краткото време, в което разговаряте през годината или седмицата, но да го видите в стихията му както разбрах и се уверих на няколко пъти, с две думи картината е грозна
По големи комплекси, по вулгарен език, по голям интригант, по голям доностник( казвам това защото един път присъствах на подобна сцена как изкривява в София в своя полза събития, когато някой му е антипатичен да го натопи и като си спомних , че и аз съм присъствал там и че нещата бяха съвсем други ......гадост) по ниско възпитание и обръщение към околните, както и мироглед ако сега не го усещате просто Ви трябва един ден(без да знае) да го наблюдавате ще се засрамим и можете и да повърнете, на мен ми е идвало на няколко пъти това до когато съм бил там, повярвайте ми.
Голяма завист има към по успелите и по-умни от него ако търговец се окаже добър и може да го засенчи или нещо му противоречи дори в интерес на работата, веднага му намира цаката. Разбрах , че във времето помогнал да изхвърчат някои кадърни момчета заради комплексите му.
Ако някой е по-добър от него, веднага започва с всякакви средства да му срива авторитета, как вървял, как се хранил, какви дрехи носил, интересува се от личния живот и ги злепоставя в тяхно отсъсътввие и много обича да вади думи от контекста и да прави интриги по нагоре. Служителите там се страхуват от отмъщението му и не смеят да кажат нещо.
Злоба, завист към другите, "топене" на колеги, това е инстументариума, с който работи. Включително и регионалния според мен се страхува да сподели мението си за него пред Вас, защото по друг начин немога да си обясня поведението му.
Голям кеф му прави господин Илчев регионалния му да го няма и той да го плюе, злепоставя и подронва авторитета му пред подчинените( не се чудете , защо неможе да накара понякога хората да го слушат и изпълняват нещо), обожава да се надува и с казармени подходи " ще Ви чупя краката" , Ще Ви избия зъбите"(да правилно четете)" Ша Ви наритам чухтели" "Майка ви..."., как този от София бил смешник(много ни мрази Софианци да знаете" мръсните шопи"т. ни нарича), Крум Христов бил ушат педераст да продължавам ли..., срам ме е и затова не продължавам, какво говори за жените , защото този човек да ми е дори колега на най ниско ниво в компанията разбирам и не бих му обръщал внимание!! .Подобно избиване на комплекси с почертано шефско поведение на ФАТМАК от Строителни войски пред циганчета, на което съм бил свидетел не очаквах да видя там. Викане, крещене с нецензурни изрази включително пред клиенти.На няколко пъти клиенти са питали.... този какъв е?.. потресен съм.
Но да кажем, че основното е какъв търговец е бил или каква полза има от него сега. Постарах се да науча историята му( при разговор с колеги от регионалния офис и от мои впечатления във времето) на такъв и оказа се, че съдбата и използането на част от селските му подходи са дали резултат във времето. Лека му пръст на един човек ,наследяване на разработени клиенти, използвал е много умело омразата срещу негова колежка в неговото направление, като постоянно я злепоствял пред колеги, плюл зад гърба в последствие и наследяването и на нейните, наследяване , защото това е консумативен бизнес в неговото направление в по голямата си част. В това число в интереса на работата почти целият офис му подхвърля множество голови пасове, както ги наричаме и изтъкването пред Вас или мениджъра му в София е неговото попадение- това са му продажбите в голямата си част . Избутване на колеги от дадена фирма с оглед на късните му правомощия на ръководител и набиране на активи, че "той бил човека и ако не бил той ..." или поради контактуването с дилъра научава някаква търговска новина и бърза да я истреля по нагоре , че отново той бил човека.
А само пресъствайте на разговор с нов клиент, голямо чупене на пръсти, голямо изчервяване и липса на каквито и да било търговски подходи и умения да не говорим за интелект и приказки от сорта " Моля Ви купете от мен, че знаете ли тия шопите кво ша ма направят" и така нататък мълчание и изчервяване.
Сега, ами освен да отключва вратата и заключва, да избие комплеси и покаже простотията си да изпуши една кутия цигари и да надуе перките в стаята на регионалния, както и грозни определения за колеги , които липсват в момента там, друга работа освен рутинните работни разговори няма. За подход към някой.. да не говорим, за това не е чувал.
Един последен пример за корпоративното му мислене . Изтъква се , че карал бавно и по този начин пестял гориво ама с бавното си каране на дълъг път според мен (под бавно разбирайте ненормално бавно) успява да направи една максимум две срещи и значи този човек му лисва търговския адреналин , но да замине на обучение в чужбина и за да не му карал колата някой цитирам по неговите думи "ПРОСТ ДИЛЪР", оставил колата си в София цяла седмица на паркинг....Вие си правете изводите. Самозабравяне...
Няколко часа писах това г-н Илчев и съжалявам , че слязох на нивото му, но освен да Ви дам примери и изавадки от неговия речник и поведение няма как да обрисувам въпросният господин. Този регионален бай Ганьо, за мен недоразумение на този пост а незнам Вие ако станете свидел на това или се представим на мястото на служител в този офис, как мислите, ще ми бъде интересно, кой възпитан и професионален търговец би работил в тази среда или какви компромиси би направил със себе си ако въобще може в случая, да работи в една болна, ненормална, абсолютно демотивираща работна атмосфера. Аз отново няма да си напиша името, защото не ми стиска , но като дойде времето ще Ви кажа кой съм? както и няма да кажа, за кого става дума. с тези си качества ако малко се огледате и попитате ще разберете, кой е?
Аз ще продължа да пиша и за другите офиси за да Ви обрисувам картинатана на недоразуменията, там до където имам достъп и поглед, но само там където има такива извращения разбира се(извинявам се за израза), защото мисля, че така само помагам на компанията ни! Казвам компанията ни , защото аз я чувствам като такава и немога да се стърпя като виждам такива аномалии и недоразумения, най малкото защото ценя образованието, възпитанието си и не на последно място уважавам Вас, че този човек се срамувам да ме свързват с него, като негов колега и като Ваш служител.

Б. Атанасов никога НЯМА да бъде мениджър на офис Русе!!!

Към "от днес -бивш служител":
Те нямат нужда от нови идеи за "прецакване" и старите им вършат работа явно....
Вие не сте единствената "освободена" по подобен начин служителка и няма да бъдете последната.
Може наистина да са ви направили услуга! Дано да е за добро. Успех!

Здравейте, преди 6 г започнах работа в ЕМ -Русе като "Бизнес координатор" на 320 лв брутна РЗ (към 256 нето), после бях по майчинство един продължителен период и днес трябваше да се върна на работа. Моята позиция е заета естествено (в частния сектор работно място не се пази) и щях да бъда на позиция Логистик. (нетна РЗ за тази длъжност в сектора е нето 450-500 лв)
Не могат да ме съкратят - като майка на дете до 3 г  се ползвам със закрилата на КТ, но начина по който ме прецакаха (Дано се чувстват добре от факта) бе с отказа за актуализация на РЗ.
Вярно е, че бях 4 години по майчинство (2 породени деца), вярно е че щях да се върна по-рано на работа, ако ми бяха предложили (вместо да назначават нови "административни кадри") и също така е вярно, че имам малко дете-инвалид с вроден порок на сърцето, което претърпя 2 радикални операции и има нужда от грижи. Една детегледачка получва заплата 400 лв на месец.
Реших, че по-добрият вариянт при така "предложените услови" (т.е така непроменените , влошени и неприемливи условия относно, място на работа, РЗ и длъжност) е по- добре да си подпиша молбата за напускане.
Съжалвам за едната камара писма, които имам от ръководството на фирма Евромаркет - с подпис: "Искрено ваш" и "Искрено ваша"... за увеличение на трудовото възнаграждение, което на практика не бе реализирано.
Изключително съм разочарована от отношението. Пожелавам им Щастлива нова година и нови идеи за "духване под опашката на служителите" или освобождаването им "по взаимно съгласие". Дано сте ми направили услуга скъпи колеги- за едно по-добро бъдеще!
И само да спомена че РЗ, условия, работно място и отношение много зависят от Мениджъра на регионалния офис, от умението му да се бори и защитава правата на служителите си - разбира се ако има желание за това.
Ако кандидатствате за административна позициа, а и не само, винаги имайте едно наум и се подгответе за ответна реакция при удар под кръста!

Колеги ако имате оплаквания за работното си време елате в офис Бургас, тук се започва рано и сега с този сняг се започва работа с едночасова физзарядка (ринене на сняг с дървени платна на паркинга пред офиса) няма тънта-мънта. Положението е повече от военно. Какви са тези кафета и обяди просто не знам как Ви остава време за това, при нас тези неща се случват в автомобилите. Хора работим в най-голямата търговско инженерингова компания в България не го забравяйте. Колкото и да сме зле пак сме по добри от конкурентите ни.

Тъпсят регионален мениджър за Пловдив.
Може ли някой да даде инфо от "кухнята", но обективни.
Предварително благодаря!!!