Баумакс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Баумакс България ЕООД

Мястото е пълен потрес. Заплатата е... Бонус системата е...

Не очаквайте уважение, не очаквайте помощ от ръководителите ви, с МНОГО малки изключения. Цял ден обикаляш след хората като падар. Хората над вас са доста мързеливи. Добре ще е ако може да сте в няколко края на магазина едновременно. Смените не са измислени изобщо.

С две думи, ако не сте много закъсали, не се хващайте. Сиреч ще сте едни от многото гости за 3,4 седмици, в най-добрия случай.

От както Калоян Горанов е във Баумакс Русе, магазина върви само нагоре. Вече има нещо като подобие на колектив. Голяма грешка е, че го махате. Ако искате да потръгне магазина, оставете Калоян Горанов. 99% от служителите искат това!
Дано това мнение се вземе под внимание.

1.Ако искате да работите за малко пари,без перспективи за увеличение на заплатата,моля,това е правилното място.
2.Безумно работно време,особенно безмислената втора смяна до 21 часа.
3.Не можеш да разчиташ на никой над тебе,защото ръководителите са добре платени пъдари,на които се плаща да следят персонала и да го хващат в крачка.
4.На интервютата ще ви излъжат,че трябва да правите САМО ТОВА И ОНОВА,което се оказва толкова работа и напрежение в последствие,че доста от кандидатите не се явяват на работа още на втория ден.
5.Бонусната система е повече от смешна и няма нужда се коментира.
Ако търсите добра работа с уважение и т.н.,не я търсете там.

Обадиха ми се за интервю за системен администратор по телефона на кратко питах работно време нормално от понеделник петък официалните дни почиваш. Отивам на интервю минава нормално интервюто също така добавиха, че трябва да си на разположение на слушалката всеки ден включително уекенди и празници до като работят магазините. Без да се водиш на работа. Незнам как я мислят но други фирми плащат по 150-200 процента надник за това, че си на разположение по телефона. Всеки трябва да се замисли. Аз вече за мерси на работодатели не работя!

Нямам думи за управлението некомпетентни до неузнаваемост
Управителя на магазина на Владимир Вазов е под всякаква критика не поема отговорност когато го търсят клиенти изпраща служители да говорят с тях. Пред регионалния топи зам. Управителите за да излезе той чист, създава хаос в магазина. Освен това служителите извършват документални измами и той си затваря очите за да не си създава проблеми. Супер безотговорно отношение към магазина. Неразбория невероятна и когато му го кажеш в очите ставаш неудобен.

Бях кандидат за работа в Хоумакс Русе.Оказа се,че ще отговарям за доста голям асортимент,а местоположението е далеч от моя квартал.Когато стана въпрос за заплата,управителя ми каза,че тя не се коментира на интервю и е една и съща за всички,но аз трябва да кажа колко очаквам,за да го вземат под внимание.За тях било важно служителите им да се чувстват комфортно.Отговорих,че заплатата,която искам е минимумът,за да мога да се издържам.Той си записа цифрата и каза,че ще се свърже с мен,за да каже дали са ме избрали за позицията.Обажда ми се в уречения ден с оферта за заплата естествено по-ниска.Отказах,но явно и с другите им кандидати е така,защото пак са пуснали обява наскоро.Груба лъжа е според мен да казваш,че заплатата е една и съща и вместо просто да я съобщиш,правиш оферти по телефона.Дано да не се подвеждат много хора!

Всеки си има личен живот, но мисля, че това е уронване авторитета на компанията. Би трябвало г-н Атанасов и г-н Георгиев да вземат някакво отношение.

Аз съм вече бивш служител, за което съм много щастлив човек. Проблемите във фирмата са много и жалко, че собствениците и по-точно Иво Каменов нямат никаква представа.
Първо при придобиването направиха огромна грешка като назначиха онзи неврастеник Пейо Николов, който не знае елеметарни неща нито от управлението на хора, нито от търговия, нито от маркетинг, нищо че ръководи карпетмакс, създаден с политически връзки и пари със съмнителен произход... Пейо умее няколко неща много добре - да крещи като хистерик, да демотивира и освобождава най-ценните си служители и да се проваля с чутовна мощ, за което беше изгонен, без да получи и елементарен разговор и обяснение от Иво Каменов. Големите обещания, биене в гърдите и планове в началото, а накрая се изложи по най-смешния начин, за което ще го говорят и подиграват още дълго. 2-3 години рестарт на веригата под негово управление, за да я докара до втори фалит. Възпротивиш ли му се, бита карта си.
Най-големият проблем на Иво Каменов и десетките му бизнеси е липсата на лоялен и квалифициран екип, който да не го предава. Та проблемите на хоумакс идват първо от най-висока позиция в йерархията, та какво остава за на долу.
Централата е пълен фарс. Пейо изгони опитните служители и ги замени с асистенти в търговския отдел, за да спести.. от 5-6 заплати на търговци :D. Накрая за капак сложи за търговски директор г-жа Кристина, с която много си приличат като маниери и похвати на управление. Същата неврастенична кукувица, страдаща от Ефекта на Дънинг-Крюгер. Изживява се като най-компетентната плюейки по абсолютно всичките си подчинени и по шефовете си дори. Виж ако й се подмазваш, може и да ти се размине мъмренето. Някой в по-старите мнения тук много добре я е описал като изживяваща се като хубавица повяхнала лелка с големи претенции и малки възможности. Прилича на настръхнал пинчер. Обича да се обгражда с млади мъже, с които кокетничи като милф, което разбира се не остава незабелязано от останалите, които не пропускат да я говорят по коридорите.
Напускайки Пейо хубаво предал поста си като наклеветил шефката на маркетинг отдела г-жа Румяна на новите управители. Казал, че е абсолютна некадърница, която нищо не разбира от маркетинг и дължи образователната си степен и кариера изцяло на иминития си съпруг - преподавател в университет. Г-н Пейо толкова много се разгорещил по плюенето по г-жа Румяна, че даже дал непоискан съвет да я отстранят от компанията.
За капак назначиха за! изпълнителен директор! на веригата протежето на Иво Каменов - бившата му лична асистентка Цвета - нещо като секретарка, която не се знае с какво е и как придобито образование и която май няма и 30 години. Тя като изпълнител е вярна и работи, но за управление на верига се изисква много повече като съответното образование и опит. . Нещо като отчаен ход да бъде поставена там някаква фигура просто.
Красито Георгиев и той е един провинциален провал, но се пъне там, работа симулира и фирмено отношение. Обижда и топи всичко живо и си издигна любовницата, като я направи някакъв отговорник градина, а тя като вирна нос, започна да се държи със служителите по магазините като с втора ръка хора.
Такава е обстановката в централното управление и по върховете на компанията. Анализатори й предвиждат нов фалит.

Не започвайте работа в това магазинче. Управителят, ръководителите и зам.-ръководителите са некомпетентни и неуки. На интервюто се съобщава, че към бруто възнаграждението от 750 лв ще получавате и минимум бонус от 50 лева, но напрактика не ги вземате, т.к. не ви дават възможност да си додтигнете таргета, т.к. Ви карат да вършите странични действия през целия ден - чистене, зареждане и т.н. Самият таргет не се съобщава на 1-во число на месеца, а към края на месеца, което е некоректно и намеква на мисълта, че се наглася. Таргетът е различен за всеки месец от 25000, 24000, 23000 лв и т.н Като го разделите на работните дни, сами се досещате, че ако 5-6 дни сте вършили друго освен продажби, няма как да се достигне и да вземете бонус. Новите колеги ги товарят повече, за да може старите да са свободни. Лошо изготвяне на работния график, новите са наработа всеки уикенд през месеца, освен старите персони. Освен заплатата и бонуса, който не се получава, Ви се обещава и ваучери на стойност 40 лв, те се дават в края на месеца следващ отрботеният месец, което отново не е съобщено на интервюто за работа. Трудовият договор се дава със закъснение от 2-3 седмици, като е некоректен - не се отбелязва истинската степен на образование и пишат стаж 0г 0м 0дни. Кирливите заплати иначе се дават точно на 5 число. Отново повтарям не започвайте работа в Хоумакс Варна, в който и да е отдел.

Имах намерение да кандидатствам за Зам.Управител за филиала в Русе, тъй като имам опит в мениджмънта в подобна сфера. Но прочетох негативните коментари, реших да не се доверявам на тях. Затова поразпитах няколко познати, които познават Маринов и всички оценки бяха негативни и да не се занимавам с тях. Отказах се да кандидатствам. Жалко, че ЦУ в София не следи подобни оценки, защото ниските обороти в магазина са резултат от лош мениджмънт. Лошият мениджмънт е причина за всички проблеми в една фирма, текучество, липса на мотивация на персонала, лош имидж и следствие нисък оборот. Дори като клиент няма да ги ползвам в бъдеще. Успех на управлението с тази сложна задача!