САГ-М ООД /img/frontend/nomap.png"

Научих много неща от професията там, но в крайна сметка напуснах заради отношението на шефовете към работниците. Не може да те проверяват по 5 пъти на ден, започвайки с оперативка състояща се от 15 минутно обяснение колко сме некадърни. След това какъв стимул за работа да имаш? Обедната почивка от 45 минути се следеше дали е спазвана до секундата, ако си закъснял може да я продължиш само ако изрично се обадиш на някой от шефовете за позволение. Обещавани премии не се изплащаха на 100 процента, в най-добрия случай получаваш половината. Все пак заплатите се изплащат редовно, въпреки че ти удържат половината от първата заплата като един вид гаранция. Осигуровките са на база минималната работна заплата за нискоквалифициран персонал. Често се е случвало според график да се работи два дни и две нощни последователно, със само един ден за почивка след това. Нощните обаче бяха с преспиване.

Съвсем случайно попаднах на този сайт, виждам ,че доста от бившите ми колеги (вероятно вече и съвсем нови , поради голямто текучество) са си изказали мненията. Доста време поработих там, но ЗА ДОБРО напуснах. Много интересно впечатление прави мнението от 11.02.2009 , едно от ' положителните '. Много интересно впечатление прави и фразата " Във фирмите от нашия бранш .... " , както и "настоящ служител" , сякаш не се връзват двете - хем служител, хем НАШ бранш. И какво излиза , дали наистина е служител според вас?! За толкова време ,като бивш служител, не е имало колега ,който да се изкаже така, а и съм достатъчно сигурен , че няма и да има , защото както казваше един тогавашен колега "много вождове , а индянци няма"... а и относно робството.....точно роби си търсят!!!...

Работих там за кратко. Даже не подписах договор. Вече съм сигурен, че по - лошо работно място на света НЯМА.

Аз съм настоящ служител във фирмата, не мога да се съглася с лошите отзиви. Наистина фирмата не е голяма, но що се отнася до корекността на шефовете нямам никакви забележки. Има фирми, в които изобщо не знаеш кога точно ще получиш заплата си, каква ще бъде тя и т.н.. Да не говорим че отношението към персонала в повечето фирми е като към роби, тук изобщо не е така. Винаги ще те изслушат, ако имаш да им кажеш нещо и ако могат биха ти помогнали. Глобите са сведени до минимум. Във фирмите от нашия бранш само гледат как да те изцедят и да те изхвърлят тук не е така. Колектива е добър.

Малка семейна фирмичка,работих там един месец и за това време двама или трима напуснаха а главния инженер се чудеше как да сервира на шефа че и той ще напуска.Липса на уважение не съм усетил за това време.За привилегии също не се сещам.Работното време беше стандартно от 8 до 5 с 45мин почивка за обяд и още една от 15 мин следобяд за кафе.Потенциал за развитие категорично няма,цялата фирма се състой 10-15 човека,като ръководството са шефа,единия му син и жена му,останалите са работници и монтажници.Заплатите бяха ниски и постоянно чувах разкази за разни мизерий от страна на шефа,един от колегите взел 300лв назаем нали и върнал ги и тъкмо си мислел че дава последната вноска и му казали че има да дава още 150лв,ей така отнякъде ги донаписали в тетрадката и много други такива нередности.Работна среда,е мръсничко си е,намира се в сградата на военномедицинска академия където 4 и 17 етаж са технически и на 4-ия е седалището на фирмата,навсякъде е като мазе,минават кабели,въздуховоди тръби и едната част от работата се извършва там по изграждането на вентилационна инсталация а другата част от работата е по обекти където се монтира климатично оборудване.Аз работих заедно с един електротехник който изискваше от шефа елементарна документация за съораженията и окабеляването на инсталациите обаче той и това не можеше да даде и всичко се решаваше на момента.Шефа ходи като котка и вероятността да те изненада ако си седнал за минутка да починеш е голяма.Не съветвам никой да започва там работа,има още доста издънки които видях там за това време но не ми се пише повече.

Работодателите са некоректни,спрямо напускащия ги работник, неизплащат първоначално задържаната половин заплата.Работната обстановка е изключително мизерна,добре че не се задържах за дълго.

Искам да изразя положителната си мнение за фирма САГ-М ООД, прекрасни работодотели, добро заплащане, редовни осигуровки и добри колегиални отношения.