BORO / Боро /img/frontend/nomap.png"

От десет години съм служител във фирмата и това, което е видно е, че се справяме доста добре, дори в трудната ситуация с пандемията в момента.
Всички продукти на Боро са изключително качествени и постоянно се подобряват, както и се създават нови, стараем се клиентите ни да остават доволни, а в екипа имам не само колеги, но и приятели.
Не е възможно да съществуват качествени материали, направени от "лош" екип, както някои хора тук са се изказали. Добрите постижения се получават само в резултат на работата на качествени и лоялни хора. Смятам, че колегите ми са чудесни, всеки по свой собствен начин и всеки допринася за успеха на фирмата, кой с каквото може. Между другото, искам да кажа, че тук работят ерудирани професионалисти, честни и добри хора.
Ако тези, които са писали лошо за тях, а и за сем. Дачеви си бяха направили труда да опознаят колегите си и собствениците на фирмата, щяха да разберат, че са в голяма заблуда. Не е обществено достояние, но лично аз съм свидетел на много благотворителни инициативи от страна на Фирмата - подкрепят се бедни семейства, училища и др, лично по инициатива на г-жа Дачева, но тя не обича да говори за това и няма да я чуете да Ви разказва защо го прави. Изводите си направете сами.

Въпреки икономическата обстановка в страната, фирмата стои стабилно на пазара, не се е стигнало до намаляване на заплатите, както се случи в много други компании. И едва ли ще се стигне до там, ако всеки си върши работата, вместо да търси недостатъците на другия, без да е способен да се вгледа първо в себе си.
Щеше да бъде хубаво всички, които са злословили тук, да проявяват такава активност и в работата си. За щастие вече нямат възможност да всяват негативизъм при нас.
Има хора, които са в постоянно лошо състояние на духа. Аз лично предпочитам да работя с позитивни хора, вярващи в силите си и имащи обективна преценка за възможностите си, достатъчно отговорни, за да потърсят първо вината в себе си, в името на своя професионален напредък и в името на екипа.

За кратко бях част от фирмата. Г-жа управителката явно остарява и съвсем изпуска нещата от контрол. Неадекватно управление, липса на експертност, решения, които вредят на работата на всички във фирмата. Добрите идеи нямат значение - ще ви намерят цаката. Доколкото чувам, уволнява и доскоро "уж" добре оценени кадри. Та, не се набутвайте.

Най-големите нещастници , начело с г-жа Дачева и Петър Петров :)

Абсолютно със съгласен с колега ,ако искаш да работиш в Боро необходимо да изпълниш тримесечен таргите на 98-100% .Обаче око направиш първо тримесечие а второ не довиждане , и най важно за направен оборот , 0.2% бонус просто смешно

Ако искаш да работиш в Боро, трябва да си по-нисък от тревата. Търговските представители ги сменят на 6 месеца. Обикновено за слаби резултати. Схемата е следната - Отиваш в някой магазин и му предлагаш стока с максимална отстъпка 10%, той ти се усмихва и ти казва, че пазарува от посредник на 15%. Защото Боро дава на 5-6 големи фирми 30% и те съответно зареждат малките. Ако някой нов магазин случайно се излъже да зареди стока, то Търг. директор Златанов го принуждава да напазарува за 1000 лв. И след няколко дни, като продаде фугите, например, той трябва пак да направи поръчка за 1000 лв. И така той се отказва повече да пазарува.... Ако намериш обект - пак Златанов прави оферта, която копира от лаптопа си и е пълна с грешки, тя винаги е завишена като разходни норми и цена, съответно губещата оферта е твоята. Ако започнеш да знаеш повече от Златанов, а той не е от много знаещите, ставаш пречка, и ти намира цаката. Така че, изкарваш от пролетта до есента най-много, изцеждат те и ти бият шута. Всяка пролет търсят нови търговци. Златанов коли и беси. Така беше преди няколко години, сега не знам. Доста клиенти спряха да работят с Боро именно заради Златанов. Мен също ме изгониха, като мръсно коте, въпреки, че имах доста успехи и доведох доста клиенти. Но започнах да давам много идеи и айде чао, а г-н Златанов по-късно ги е реализирал, като свои разбира се. Иначе има страхотни колеги, но всички треперят. Напрежението се усеща във въздуха дори. Сега работя в конкурентна фирма и съм 100 пъти по-добре..... Така че пожелавам ви успех скъпи кандидати за работа.

Здравейте,аз бях поканен на интервю през месец февруари 2016г.Отидох на интервюто 10 минути по-рано.За сметка на това пък, интервюто започна 40 минути по-късно.Дотук поносимо,случва се,не че се извини Дачева и господина с работния гащеризон,играещ роля на дясната и ръка.Оттам се оказа,че няма къде да проведем интервю.Започна се търсене на стая в сградата,и по неприятното за мен бе,че заради някакви чужденци,на които им се кланяше Дачева,се наложи да ме подмятат като мръсно коте.Тук вече няма как да прикрия непрофесионализма им и неуважението към кандидатите за работа.Оттам се започна една пародия на интервю-по скоро аз го водих,а не тя и този с гащеризона.Наслушах се на шаблоните,че хората не работели,че....куп пумия върху подчинените си.Дотук добре.Дойде ред на въпросите.На въпрос за служебни автомобили се оказа,че било ГРОЗНО да се използват след 19.00.Недопостимо било.Горивото било много-скъпо,при цена от 0,71ст за литър ГАЗ,тъй като са им на ГАЗ колите,а и по техни думи горели по 7/100 ГАЗ.Направете си сами сметка какви "СТОТИНКАРИ СА".Става въпрос ако се наложи да се забавиш след работно време да си доплатиш,не можело,било грозно.Гроза е логиката ти Дачева,грозно е да ощетяваш служители.На въпроса за осигуровките-на минумум,то и без това нещата в страната били несигурни.Заплащане-който иска най-малко,значи е конкурентен на пазара и вземат него.И е добре да е конкурентен,тъй като всеки един момент може да се появи още по-конкурентен на пазара,да речем за 415лв.Вземат него,а ти си вън.Това на мен ми бе достатъчно като инфо.Не бях за там и търсих начин,да си тръгна на момента,но те като Хиени.Искаха информация,как е в белите фирми,задаваха въпроси.Накрая се спазарихме за едни пари и те ги потвърдиха,остана да си изготвя документи за започване на работа в рамките на няколко дни.Още на следващия ден обаче ми звънна Дачева,да ми каже,че се е спряла на друг кандидат.Избора си е неин,в правото си е.Да обаче,вчера 3 седмици по-късно виждам същата обява.Нямам логично обяснение,или по-скоро имам,но не ми се коментира нивото и уменията по подбора на персонал на Дачева.
Освен това,по време на интервюто ми,Дачева с цялата си наглост проведе разговор с кандидат за работа,когото е одобрила за започване,и му заяви,че в момента провежда интервю с успешен кандидат и въпросния,вече не е одобрен.Това се случва пред мен.Нямам обяснение за постъпката и.Другия факт който определено ме възмути е CV-тата на кандидатите,които си стояха разхвърляни,видимо.Тук вече,Дачева,отношението ти към хората е подсъдно.Ако аз ти открадна част от собствеността,ще писнеш до господа,но ако ти крадеш и разпространяваш данни на кандидати,проблем няма.Те кандидатите за работа са бедни,прости и готови на всичко.
Пиша това,за да вземем да ги отсяваме такива работодатели.

Г-жо Дачева,вие си мислите,че плащате,а търговските представители,които ви "работят" за 700-800лв или толкова могат,или ви замазват очите.И в двата случая потърпевша сте вие.Да г-жо Дачева,добрите кадри струват над 1000лева,нетно месечно,но си струват парите.Винаги,ще има и баберек за 700,или хора без Търговски опит за 700.Избора е ваш с кого,ще работите.

Интригантството и лицемерието е на ниво и толерирано и подхранвано от Ръководството.

Да  попитам в момента някой знае ли има ли свободна позиция за складов работник?

Доволна съм от работата си във фирмата. Заплатите и авансите се изплащат много точно , осигуровките също. Не съм срещнала негативно отношение нито от страна на персонала,нито от по-висшестоящите. Има интриганти, но искам да знам фирма без такива? Аз не съм срещала и не съм чувала. За времето което съм във фирмата не са уволнили никого безпричинно както се твърди по-горе.