Haemimont AD / Хемимонт АД /img/frontend/nomap.png"

Haemimont AD / Хемимонт АД

Някой може ли да сподели актуална информация за компанията? Какви са средните заплати в отдела за дизайн и имплементиране на телекомуникационни мрежи?

Здравейте,Искам да кажа и своето мнение за фирма Хемимонд/т или както там се нарича :) Звъни ми Пенка по никое време с един ужасно нагъл тон, толкова зловещо настроена, че нямам думи да опиша, това ме провокира да потърся мнения за фирмата и сега се чувствам като най-големия щастливец, че не отидох на интервю, даже съжалявам, че отмених срещата, карай я да чака, да не ти пука... Не е нормално в 21 век да се подиграваш с персонала си и да го мачкаш за смешни пари, Моли се Пенке и цялото ръководство да няма господ, че нямам думи .. Та уча психология и добре мога да различа наглия тон, този който ти подсказва, че никакво уважение няма да има към теб!!Сега кажи кой човек написа хубавите мнения за фирмата, едва ли си плащала на работниците си, та ти ги гониш като баба яга от там :)

Замислих се дали да кандидатствам във фирмата, заради добрите ми спомени от играта Цар, но след прочетеното тука нямам никакво намерение.
Госпожо Мечкарска, потресен съм от твърденията Ви! Елементарна справка в Търговския регистър показва следното:
Съвет на директорите на ХемимонТ:
Габриел Петров ДобревЛюдмил ПандевЕфтим Пандев
Съвет на директорите на ХемимонД:
Димо Илиянов СимеоновЛюдмил ПандевЕВтим ПЪндев
Наистина ли искате да кажете че всичко това е злощастно съвпадение? Или че въпросният Еф(в)тим Па(ъ)ндев е друга личност? Наистина ли дотолкова не сте имали желание да платите въпросните заплати че сте прибегнали до всичките тези циркови номера?
Искрено се надявам скоро България (или поне ИТ сектора :) ) да се отърве от подобни странни фирми фантоми.

от 2001 ми дължат пари!
Имам спечелено дело, но фирмата се преименува и по някакъв начин успяха да започнат на 'чисто' .... не знам до колко е законно и ако има начин отново да си потърся парите - ще го направя!
Пожелавам на Хемимонт АД много забавени и загубени пари от техните партньори!

Колеги,
Бях позабравил вече тази история, защото откакто работих във фирма "Хемимонт-Смартком" минаха около 7 години. Колкото и да ми е неприятно и с горчив привкус си спомням за излъганите надежди на много колеги, че нещата ще се оправят, ще има заплати, нови проекти, инвестиции и т.н. Тогава бях завършващ студент и си имах други приоритети, така че просто ги оставих да "влачат". Обективността изисква от мен да кажа следното:
1. Работех в малък, сплотен екип, където научих много. Впоследствие това ми даде основа да се развивам. С шефа на екипа сме си приятелчета и до ден днешен (той разбира се вече не работи там). Поддържам и взаимоотношния с други колеги.
2. Заплащането ми беше добро, когато го имаше. Никога не съм повдигал въпрос за увеличение на заплата - шефът ми сам се сещаше, за съжаление, не винаги добрите му намерения се сбъдваха по описаните по-горе причини.
3. Дали създалата се ситуация с дължимите пари беше плод на намерение за измама или просто опит да се съхрани постигнатото като организация и да се продължи напред аз тук няма да гадая. Факт е, че независимо дали сега има ХемимонТ или ХемимонД индулгенция за извършеното от ръководството очевидно не се е намерила. И призраци като нас ще продължават да изплуват и да казват истината.
4.С пълно снизхождение се отнасям към репликите в сайта от страна на настоящото ръководство. Ясно е, че трябва да се защитават, аргументи, които да оборят обективни факти не видях. Няма нищо необичайно в съдбата на една такава фирма - в опрделени периоди, известни като кризи, бизнесът изисква нестабилните стопански субекти да прекратят дейността си. Искрено се надявам заради колегите работещи там настоящия период да не е такъв.
5.Ако тръгнем да разравяме архиви ще се намерят доста обстоятелства за "свързаността" между двете фирми - имаше периоди с прехвърляне на активи и т.н., тези неща са проверим в съответните ведомства.

Най-напред искам да кажа, че bgrabotodatel.com е изключително полезен сайт! Покрай публикуваните обяви днес на фирмата "Хемимонд" АД исках да видя какво става с тази известна фирма, която пусна така известната българска игра - Цар. Лично имам играта в оригинал, още с излизането й навремето.
Изчетох внимателно всички мнения и честно да си призная в пълен шок съм. Аз лично като страничен наблюдател вярвам повече на написаното на хората, които описват смяната на буква в името, отколкото на HR на фирмата. Нейните обяснения бяха меко казани детски! Същият адрес, същите проекти ама не било тази фирма, тази била с "д", а не с "т". Само в заключение ще кажа, че най-важното нещо на една фирма е реномето й. Не съм видял фирми като Найк, АЕЦ Козлодуй и т.н. да си сменят букви от името.

Аз съм друг (също бивш) служител. Ще се опитам да съм максимално обективен и да отговоря на предишните въпроси за фирмата.

- Име: Сегашното име на фирмата е Хемимонд АД, но сайта им е на домейна актуален по прослувутите събития от 2002 година.
Ето и справка за връзката на ХемимонД АД със сайта: http://www.cio.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=643
Дори хора, които хвалят сега фирмата започват с Хемимонд АД и после пишат Haemomont в едино и също мнение.
Както става ясно и по-рано - новата фирма си е в същата сграда и офиси. На сайта си цитират клиенти от времето на Хемимонт-Смартком.

- Собственици и ръководство: Според www.haemimont.com основен акционер е Axa Solutions, Които също участваха по време на Хемимонт-Смартком и

Хемимонт. Пак там за ръководители сега са описани Димо Симеонов, Калина Николова и Людмил Пандеф (Ludmil Pandeff). Същите лица работеха и участваха в ръководството през 2002 година. До малко преди към края на историята изпълнителен директор се водеше Петър Статев. Той също участваше в щедрите обещанията всичко да се оправи и че няма нужда да се стига до крайности (да се съди фирмата). Така доста мои колеги останаха с надеждите.

- Екип: Най-хубавия аспект на работата по това време бяха колегите. С доста от тях все още поддържаме връзка и сме добри приятели. От предишни мнения виждам, че и настоящи служители са доволни от колегите си. И в това няма нищо лошо.

- Заплащане: Беше добро за времето си, докато го имаше. После започнаха обещания и някакви малки аванси. В последствие се оказа, че още по-рано са започнали да не плащат и осигуровки.

Пиша това мнение, за желаещите да работят в ХемимонД. Да имат в предвид с какви хора се захващат.
По никакъв начин не искам да омаловажа труда или да обидя хора, работили след мен.

Целта ми е не да давам оценки, а да питам. Прочетох мненията ви и на всякъде се говори за ново ръководство и други фирми и така нататък. Нека се свърши със тези спекулации и да се каже кои са хората от ръководството на Хемимонт АД по време на инцидента, след инцидента и тези, които управляват Хемимонд АД.

Здравейте. Първо да споделя, че и аз нямам нищо общо фирмата. Аз изчетох темата, като човек, който си спомня името Haemimont във връзка с първата популярна българска игра - Tzar - и който реши да провери с какво се занимават "пичовете" в момента, като евентуално се присъедини към тях. И какво открих? Тук и на други места - няколко души, които се оплакват от жестока измама по вина на фирмата. Отначало се зачудих да не става дума за друга фирма?! Не - като отвориш фен сайта на играта, линкът към ОФИЦИАЛНИЯ сайт на разработчика е http://www.haemimont.com/tzar/main.htm. Което е доста интересно. Всъщност много живо МЕ ИНТЕРЕСУВАТ мненията на точно тези няколко "ощипани". Защото има значение какво са правили въпросните шефове хитреци преди няколко години. Защото всички знаем как се случват в България нещата с едната буквичка и откъде са тръгнали половината ДНЕШНИ "бизнесмени". И в никакъв случай не са виновни метнатите... Някой ден ще станат виновни в съда и "мятащите". Но дотогава мисля, че поне е по-добре да се знае кои са те. За да не се попълват главоломно местата на метнатите с такива като мен. Успех! (Сори за оф-топика :)

Здравейте!Първо да кажа, че нямам нищо общо с тази фирма, никога не съм ходил там, (може някода да отида) и не знам каква реално е ситуацията!Много взех да се дразня, понеже тоя сайт се превърна в съдебна зала!Първо бих искал да се обърна към хората, които \"ласкаят\" фирмата!Пичове не ви знам какви сте и от каде сте, колко сте велики програмисти, софтуерни архитекти и големи мозъци, НО явно сте много ограничени от гледна точка на живота! Ако наистина не са ви давали заплатите с месеци, какво сте чакали да стане??? На мен лично ако не ми дадът 2 поредни заплати си сгъвам багажа и чао!Това е!Не знам дали са ви вързали по някакв начин, но ако сте били вързани от към договори и тем подобни щтяхте да спечеллите тези дела!Както и да е!Поведението ви е недопустимо и се държите по зле от разлигавени деца, които завиждат на съседчето!Знам че някои ви е метнал, но живота е такъв, заспалите ги мятат, и обикновено се усещат доста късно(говоря по принцип)!Да сте внимавали на времето, и недейте да давате съвети на хората, кой каде да отива да работи, защтото когато някой чете този форум, не би искал да се влияе от оценките на такива като вас!Пак казвам вие сте ограничени, и това ограничение ви го налага злобата и желанието за отмъщение и искате да си го излеете върху някой, без значение кой!Това се превърна във цирк а вие сте клоуните в главните роли!НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА как някой са го прецакали преди години, не искам да знам, интересува ме реално ДНЕС какво представлява фирмата, и ако обичате спрете да наводнявате форума с безсмислените си напатки!Искате съчувствие??? Еми няма да го получите, ние страничните читатели не сме длъжни да четем безсмислените ви обиди и оплаквания!И моля не пишете повече глупости, щото като гледам това е станал смисъла на живота ви, доста жалко, а?!Ако ще казвате нещо за фирмата нека то да е за ДНЕС И СЕГА и да е ИСТИНА!Не ме интересуват стари данни!