БНП Париба Пърсънъл Файненс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Ж.К. Младост 4, Бизнес парк София, сгр. 14&markers=София,Ж.К. Младост 4, Бизнес парк София, сгр. 14

БНП Париба Пърсънъл Файненс

Кандидатствах за работа в тази фирмичка преди известно време и изключително много се радвам, че не съм започнала работа там след като прочетох коментарите. Сега ще ви разкажа какво всъщтност се случи. И така: Викат ме на 1-во интервю в Бизнес парк София. Отивам аз и ме посрещна една много мила жена, която се оказа мениджър на офиса в Бизнес парк София. Всичко мина изключително добре, като тя ми каза, че до няколко дни ще се свържат с мен за второ интервю с регионалния мениджър. Да. Наистина стана така. Обадиха ми се и ме повикаха отново в Бизнес парк София, но този път имах среща с регионалния мениджър, който за мое очудване се оказа доста, доста млад мъж и след прочетените коментари тук вече разбирам как е достигнал тази позиция и с една млада дама, която била мениджър на друг офис в София, в който всъщтност трябваше аз да бъда назначена. И така - казват ми, че съм одобрена, казаха ми "уникалните" условия, на който мога да започна и аз се съгласих. Разбрахме се да си изкарам всички необходими документи за започване на работа - свидетелство за съдимост, медицинско и копие от дипломата. Изкарах аз всичко необходимо, което знаете, че е свързано с време и пари. И какво се случва. Звънят ми да отида отново в офиса в Бизнес парк София за да попълня някаква декларация, за да ме проучели. Както и да е. Отидох аз, попълних всичко необходимо и се разбирам с мениджърката на офиса в Бизнес парк, че ще им занеса документите до края на седмицата, защото те така искаха. И след няколко часа ми звъни онази госпожичка, при която трябваше да започна работа в другия офис и ми обяснява някакви тъпотии защо вече не можели да ме назначат. Тъпите оправдания, които изтъкнаха бяха, че моят партньор имал кредит към тях и бил закъснял с вноските 1-2 пъти и поради тази тъпа, безмислена и неоснователна причина отказаха да ме наемат. Честно да ви кажа изключително много се радвам, че не се получи, защото аз съм човек, който никога не лиже чужди задници и си казва мнението, а доколкото прочетох в тази мизерна фирмичка не толерират тези неща. При това смятам , че съм доста по квалифицирана за да работя за мизерната заплатка, която ми предложиха и да трябва да търпя всякакви натегачи. Така, че мили хора, ако все пак решавате да започнете работа в тази институциика, ако може така да се нарече първо добре помислете дали искате да сте подчинени на връзкари и дали изобщо си заслужава да отделяте от времето, опита и знанията си за нищожна заплатка и неуважение към вашия труд.

Като вече горд бивш служител на БНП Париба искам да споделя собствените си наблюдения с хората, които се чудят дали да започват работа в тази компания.
Работих за БНП 6 години. За този период се нагледах на какво ли не. Имало е случай, в които не съм виждала прекия си ръководител с месеци! Което само по себе си говори колко са 'сериозни'.
Промиването на мозъци по всякакви оперативки е задължително. Колко са велики, как са лидери на пазара, как те са професионалисти и куп други суперлативи. За съжаление екипа от мениджъри в зона София беше ок, преди да дойде на власт "диктатора'' и с него да си довете кланящите индивите. Преди това се работеше спокойно, хората идваха с голямо желание на работа, всички бяхме като голямо семейство.
Пристъпвайки на трона си, диктатора бе на принципа - или ще ми се кланяш или вън. За период от 5 месеца напуснаха най-каччествените кадри (над 10 човека, които бяха максимално обучени). Започнаха генералните промени, които доведоха едиствено до страх в хората, липса на мотивация и тотална психична деградация. Най-силните магазина бяха сринати, защото на шефа така му харесваше.
След инвазията в търговски обекти, на Олипм започнаха големи промени. С една ясна цел - който няма добре развити мускули, служещи за облизване на определени части от човешкото тяло, бива линчуван публично.
Много хора си тръгнаха без да има адекватна причина и естествено на тяхно място диктатора постави свой поданици, които да му слугуват. Те се ползваха с големи привилегий. Имаха си собствени цели и работно време и много други подобни. Работно време -  двама трима да го спазват. Всички останали вятър ги вееше на бял кон. Не дай си Боже да дойде време за фирмено парти... Бога ми! Най-голямата фиеста се развихряше. Отивайки на парти цялото кралско войнство се напишаве до козирката и всеки си хващаше под мишница по една девойчица и дим да ги няма. На следващия ден ни лук яли, ни лук мирисали.
За съжаление нищо не е наред в тази фирмичка. Поставят неадекватни за пазара таргети, следят се по един милион показатели, които дори половината ги няма в длъжностната характеристика на служителите. Промотират се хора, които през повечето време или са пияни или говорят по телефона. Общо взето е парад на суетата. Няма значение колко можеш, знаеш и искаш. Единствен критерий е да можеш да си удобен.Подмолни подмятания и нон-стоп въртене на интриги. Ако смятате да започвате работа в БНП Парибас, бъдете подготвени, че както стоят и ви се усмихват - така ви копаят гроба. Независимо колко приятелски настроени изглеждат кредитни консултанти, тим лидери и най-вече мениджъри - ВИНАГИ ИМАЙТЕ ЕДНО НА УМ!

Като настоящ служител мога да кажа ,че единственото хубаво нещо е : знаеш че на време ще си получиш заплатата и ваучерите за храна които ти дават. Отношението на шефовете е повече от неадекватно , толерират хората които не се справят с работата ,хо за сметка на това им се подмазват. Съответно  хората които си вършат работата и показват резултати пречат на безотговорноста на мързлуващите,относно бонуса които си си изработил незнаеш дали ще го получиш защото има вероятност да ти бъде спрян или изплатен на по малка стойност . Развитие няма никакво стигаш до едно ниво,ако покажеш резултати и от там няма мърдане

В фирмата работя от 3 г. на ТД и в един момент шефовете решават,че тази работа не ти харесва ,идват и ти казват,че трябва да си подадеш молба за напускане.Ако не си подадеш молбата сам те те освобождават ,като некадърник и че не се справяш с работата.Такова нещо ми се случва за първи път от 35години,това ми е трудовият стаж.Чудя се как може три години да работиш сам в офис, да се справяш с работата на трима човека(офис мениджър, ръководител екип и технически асистент) и да те изкарат некадърник.Това минава всякакви граници.В тази фирма се назначават хора,който не се появават в офисите да работят,а се водят,че работят и окато им намерят място освобождават така наричаните от тях некадърници.
Незнам дали истинските шефове от Франция действат по същия начин или това го има само в България,където колят и бесят българи,които са се взели много насериозно.Много съм разочарована от тези работодатели и небих посъветвала никой да започне работа в тази фирма.

Работих като оператор в Call центъра, като дейността, която трябваше да извършвам е да се свързвам с нередовни кредитополучатели на финансовата институция и да се опитам да водя преговори с тях, за да ги убедя да си погасят задълженията. Самата работа не изисква кой знае какви способности от операторите, намираш клиента, свързваш се с него, набавяш си необходимата информация и го убеждаваш да плати, ако не се съгласи му обесняваш какво евентуално може да се предприеме срещу него. Работата беше интересна, натоварването и стресът идват малко в повече, защото почти всеки разговор е конфликтен. Развиват се уникални способности, след известно време почваш да преценяваш хората кога те мамят и кога не, да водиш преговори и да как да реагираш в конфликтни ситуации. Изискванията за проведени разговори са доста строги, и доста често на края на работния ден се чувстваш смазан.

Заплатата беше около 550 лева чисто, максималният бонус, който можеш да вземеш е 300 лева, но е напълно постижим. Бавене на парите никога не е имало, получаваш допълнително здравно осигуряване, ваучери и много други социални придобивки.

Централният офис се намира в Бизнес парк, но фирмата предлага служебен транспорт, който е адски удобен и те стоварва пред входа. Местата за обяд са много, но все скъпи, което е малко кофти. Почивката е един час на обяд и 15 минути следобед.

Ръководството е доста на ниво, но някои от тим лидерите така и не разбрах защо заемат тази позиция. Някои са темерути, други са доста отворени за компромиси и разговори и се държат нормално. Бранч мениджърът ми беше уникален човек, винаги можеше да отидеш при нея ако имаш проблем, ще те изслуша и ще влезне в положение, за съжаление с тим лидера ми имахме доста проблеми.

Най-ценното нещо в тази работа са колегите. Уникален екип, почти не е имало оператор, с който да не съм в перфектни отношения, всички са млади и се чувства сплотеност. Проблем е кариерното развитие, няма много къде да растеш, а ако кандидатстваш за друга позиция, ако изберат някой друг, от HR-a така и не си правят труда да те уведомят какво се е случило.

Това е перфектната работа за млад човек, учащ, тъй като работното време е гъвкаво и е удбно да се съчетава ученето с работата. Напрежението е доста, конфликтите с клиентите са ежедневие и натоварването е максимално. За такава работа заплащането може да е малко по-голямо, като се има в предвид колко пари може да върне на фирмата един единствен оператор.

Кандидатствах по обява за длъжност кредитен консултант. В уговореният час и място на провеждане на интервю се оказа, че момичето, работещо на рецепция в съответната сграда в Бизнес център Младост, няма представа с кой имам уговорена среща. След около 20 минутно чакане, за да прозвъни тя на своите колеги и да се разбере кой ще се срещне с мен се оказа, че трябва да отида в друга сграда. Без коментар ще оставя нейното грубо отношение към мен и незаинтересоваността къде трябва да отида. Аз ли трябва да отговарям за това, че служителката, която ме покани на интервю, не е организирала тази среща. Нека хората, работещи в отдел човешки ресурси, преценят отношението на "рецепционистката" към бъдещите кадри в една престижна, според мен организация. Подобно отношение не би спечелило моите симпатии и желание за работа на това място!!!

Здравейте,много ще ви бъда благодарна,ако някой ми даде препоръки за работа в офис на фирмата!Много благодаря!

Аз съм доволна от:
заплата
бонуси
купони
допълнително здравно осигуряване
мениджър бизнес развитие

Аз съм настоящ КК в фирмата и чесно казано си обичам работата.
Не съм работила при по добър работодател досега, а работя от 14 годишна. Работила съм при много некоректни работодатели които ти осигоряват на 8 часа а ти работиш по 12. казват ти ,че ще взимаш 500лв а взимаш 300лв. Истината е, че ако си вършиш работата ако си напорист и рабатлив взимаш хувави пари първата ми заплата беше 650лв което си е доста за жена на 21 като имате напредвид и доста добре знаете , че вмомента никой не дава повече. Знаеш, че всичко си е по закон точно както трябва да е... фирмата ти осигорява ваучери за храна, допълнително здравно осигоряване, ваксини и медицински прегледи, заплата се увеличава след време една колежка почна преди около три месеца преди мен и вече и увеличиха заплатата със 40лв което не е много не не е и малко. Накратко фирма която се грижи за своите служители и е коректна към тях, колко такива работодатели останаха изобщо? Незнам за развитието... но ако го поискаш и можеш да се докажеш определено те ще го видят. И не на последно място само ми кажете колко фирми осигоряват на служителите на тримесечието екскурзия до Париж? Фактите сами говорят за себе си.

Моля някой за инфо каква заплата взима един технически асистент  в БНП Париба Лияни Финанси, тъй като ми предстои интервю за тази позиция. Благодаря предварително за информацията.