БНП Париба Пърсънъл Файненс

За скромните ми шест години стаж в компанията и за скромните ми 30г съзнателен живот разбрах, че българите са големи мрънкачи! Работила съм на доста места преди да започна в компанията. Преминах четири нива в йерархията и смело мога да заява няколко неща. Този тип работа не е за всеки. Повечето хора очакват да лежат и да взимат пари! Е, при нас не е така! Всеки който иска да взима пари трябва да има поне два грама мозък в главата. Основната заплата е средната за позицията в страната, за разлика от други компании. Бонуса не е ограничен, въпросът е дали знаеш как се изкарват пари. На хората които се чудят защо постоянно виси обявата в джобс мога да кажа, че доста от служителите се местят по други отдели или биват повишавани и не на последно място има и такива, които напускат. Нормално е при компания, която има над хиляда и служители да има текучество. За съжаление много от младите хора са доста мързеливи. Това да ги накараш да си размърдат мозъка и евентуално да направят връзка между това да научиш нещо и след това да знаеш как да го вкараш в практиката е много сложно. Ясно е, че парите в България изкарани с честен труд не са тлъсти пачки, но за себе си мога да кажа, че съм направила доста за компанията, но и тя е направила доста за мен! Лоялен работодател полагащ грижи за работниците си, но малко хора го осъзнават за съжаление, но човек ако иска да се развива би го оценил!

Тъй като съм настоящ служител(подписах трудовия си договор, но започвам след около няколко дена)искам да попитам какво мислите за тази институция и и по-точно мнението ви за офисите в София?

Нуждаете от някой лев?
Имате излишни нерви,харесва ви да ви мачкат,оплюват и казват как за нищо не ставате?
Обичате да вършите всичката работа,докато колегите ви си цъкат на телефоните и после да ви кажат да приемате работата си сериозно и да я вършите по-усърдно?
Харесва ви да получавате минимално възнаграждение и жалки бонуси,харесва ви да работите от сутрин до вечер и да не ползвате почивката която ви се полага?

Чудесно,намерихте мечтаната си работа!

Не кандидатствайте за каквато и да е било позиция в тази институция.
Работната среда-под всякаква критика (има много интриги и преки конфликти както с конкуренцията,така и с хората с които се предполага,че трябва да работиш в екип),Психическото натоварване е огромно,не получаваш каквото и да е уважение,изискванията им (на колегите работили повече от вас с 1-2 месеца) са нереални,шанса за развитие е нулев,а заплатата и "привилегиите" не са повече от колкото на всяко друго работно място.
Постоянната им мания за величие натоварва и не стимулира служителите си по какъвто и да е начин.
Не си хабете нервите и времето мислейки си,че това е "престижна" или добра позиция за работа,защото не е.

Мога само да кажа за колегите които са продавач-консултанти в Технополис в Сливен.Ако искате ми повярвайте издържах 1 седмица,и то не заради работата тя не ме притесняваше,махнах се единствено заради така наречената "обучаваща".Няма такава наглост,високомерие и нахалност.Дава ти едни папки и то като на куче и чети там с две думи не ме занимавай,учи в вас трябва да знаеш всичко до утре ще те изпитам.Добре това го разбирам че трябва да се науча но не е това начина.Щом ми се води учител можеше да ми обясни как стоят нещата.Не можех да спя да науча всичко приятеля ми ме изпитваше и познайте какво...ами нищо не знаеш нищо не си разбрала може ли такова нещо...ми обяснете ми бе хора...Хората не се раждат научени.Както и да е наскоро ми се случи аз да бъда "учител" и се сетих за това нещо наречено "човек" и си казах с блага дума всичко се постига и така стана момичето сега ме прегръща и се радва че аз съм я обучавала...така че БЪДЕТЕ ХОРА НЕ ЖИВОТНИ...

Това е много некоректна фирма спрямо служителите си. Като се започне до смешното заплащане от 600лв бруто за повечето длъжности, до някакви непостижими таргети, а бонусите са смешни, до лошото и лицемерно отношение към служителите. Не съветвам никого да започва там, да не си проклина после загубеното време и нерви. А текучеството е голямо, постоянно пускат обяви, сами ще разберете и видите. И на последно място нямаш никакво развитие, само натегачи остават там, които нямат реализация на друго място.

Сами си гонят клиентите честито на конкурентите им :)

Не мога да разбера защо толкова често пускат една и съща обява за работа. Всеки месец или в най- добрия случай през месец обявата се повтаря. Това е притеснително. Ако някой може да отговори ще съм благодарна.

искам да попитам дали някой може да даде повече информация относно деветмесечната стажантска програма, която банката предлага - платен ли е стажът, има ли възможност за оставане на работа или е само от типа "свърши ни черната работа, а ние ще ти дадем сертификат", къде се провежда и т.н.
Благодаря предварително

Какво да кажа за тези мошеници??? Имам кредит при тях от 4500 лева в сайта за 5 години мисля че беше вноската по 170 лева горе долу,при подписването разбирам,че периода ще е 36 месеца по 234 хайде сега Вие смятайте за 4500 колко ще се върнат??? Иначе големите реклами!!! ИЗМАМНИЦИ!!!