НЕС - Нови Енергийни Системи ООД /img/frontend/nomap.png"

НЕС - Нови Енергийни Системи ООД

Хората които работят там не са полуграмотни, има хора с техническо образувание, а просто притиснати от безработицата в Шумен. Намалиха им заплатите незнам колко си пъти, и сега работят за жълти стотинки. А строят ли ,строят складове. Питам се, докога ще ни есплоатират така ?

Половината заплати на работниците се изкарват от извънреден труд,(след смяната събота,неделя и по празниците независимо какви са те),за извънреден труд в неделя от 08:00 до 18:00ч се заплаща по 10лв. за целия ден ,това не е добавка а надник за деня.Хора които работят 4 съботи и 3 недели получават по 60лв за този труд.На година се назначават и уболняват около 150-200 човека,предимно от турски произход от селата,хора които са полуГрамотни и притиснати от безработицата

Какво може да става - преместили са го на нова позиция и там бъркотия и пълно безхаберие. Скоро ще си замине такова чуство имам. Не може още дълго да заблуждава шефа. То това неговото е достойно за рекорд за Гинес - най-дълго задържалия се служител с най-лошо вършена работа. Актьор от класа.

А какво става с един бивш служител на Теси, който се мислеше за голяма работа. Изживяваше се като мениджър по доставките, ама хич го нямаше горкия от чорапите нагоре. Сега доколкото чух правел големи поразии при вас. Ама така е като вземате брака и изгонените служители от другите фирми.

Да така е вече си имаме нови отдели. Благоев вече е началник на технически отдел. Това трябваше да стане много отдавна, хем да излезе от производството по- рано, че много се объркаха нещата. Новия производствен директор е почнал във фирмата като шофьор, но като взе да топи колегите си и се издигна много бързо в очите на шефа. Макар и с манталитета на шофьор. Наистина плюе шефа пред подчинените. НЯМА ОПРАВИЯ. Така ще си караме.

а какво става с г-н Георги Благоев.
Да не би да измести г-н Павлов от мястото управител на фирма.
Свястните хора си заминаха от тази фирма.Много жалко.
Но има кой да мисли за това.

Вече имаме нов производствен директор хехехехе. Сега ще "тръгне" работата със сигурност"

Въртят парите на Дъбов, И това им позволява да правят каквото си искат

Работих там и знам за какво става вапрос.Сам се махнах и сажалявам. Мъча се да се варна там но не става.Незнам другите но аз сажалявам че се махнах.

Много хора се сещат за фирмата когато чуят \"Павел и синове\". Истината е, че \"Павел и синове\" се управлява от .... ..... а НЕС - от ..... ...... \"Павел и синове\" произвежда ел.табла и подстанции, НЕС произвежда бойлери и слънчеви колектори. Това е достатъчно за да не се бъркат двете фирми.

Интервюто (с Мартин Павлов)
Оставаш с впечатление, че отиваш да работиш в Мерцедес или компания от нейния ранг. Великите думи нямат край, плановете за развитие на фирмата са огромни. При договарянето на заплатата ще чуеш, че ще те осигуряват на реалната сума. За работното време нищо няма ти се каже ако не питаш.

Решаваш да напуснеш и да подпишеш с НЕС
От първия ден разбираш, че \"нещо не си разбрал\". Всички без изключение се осигуряват на мин.РЗ. Ако не си питал за работното време разбираш с неудоволствие, че там се работи от 8 до 18 часа, като е нещо нормално да се остане и след 18. Налага се понякога да се работи и в събота за администрацията а производството почти винаги работи тогава. Работната атмосфера е отвратителна, често можеш да чуеш в стаите някой да псува на висок глас, всеки си е шеф сам за себе си, няма изградена управленска структура, няма ясни задължения и отговорности за нито една позиция там. Също така е много интересно да се види как се подписваш на заповеди издадени от другия брат (понеже двете фирми са в обща сграда) , който пък обича да играе тенис на маса в офиса и често, когато се развали климатичната инсталация вика служител независимо кое време и ден е да я оправя. Няма складова база, всичко стои пръснато по целия завод, рядко се знае кое къде е и колко е, което поражда невъобразим хаос. Ако си продажби ходиш всеки ден да броиш готова продукция, да се вреш из склада и да се занимаваш с неща с които трябва да се занимава складажията. Като се товари камион обикновено не е ясно до последния момент какво и колко ще се натовари, понеже в производството пък често не са информирани какво трябва да произведат. Ако си доставки ходиш да броиш и приемаш стоката, понякога и да помагаш за разтоварването и. Ако ти поискат справка, колко материал има от еди-кое-си ходиш и броиш долу из цеховете. Има планове за производство, които всеки ден се менят. Човека, който ги координира е производствения директор, който пък е честно казано леко недорасъл или доста незапознат с тази дейност и често пропуска да уведоми хората, които ги касае това нататък по веригата. Окончателните решения за всичко се вземат от ...... ..... - за съжаление комуникацията с него е доста труден и сложен процес. Често се случва да почне да те \"пришпорва\" за нещо, което в последствие се оказва че изобщо не било важно а трябвало да правиш нещо друго. Работата \"на юруш\" е ежедневие и често трябва да се досещаш какво мисли той за да го направиш а мисълта му скача доста от едно място на друго и ако сутрин ти е казал едно, не се учудвай ако вечерта ти каже че не го е казал или ако почне да ти обяснява как не си го разбрал.

Сложен и деликатен процес - всичко се води на тетрадки от сто листа. Фиш за заплата не съм видял там. Налагат се парични наказания, често пъти по неясни причини. Няма човек, който да си е взел последната заплата оттам в пълен размер - мене ме орязаха 100лв а съм чувал за хора, които не вземали и лев при напускане. Отпуските от миналата година забравете да ви ги платят - на 04.01 минава личен състав и те кара да си пуснеш колкото дни имаш за миналата година. Тези дни ти ги записват прилежно в тетрадка от сто листа с обещанието, че като ти потрябват те ще ти ги отметнат в тетрадката.

Мотивацията на служителите е доста ниска, нивото на работа във фирмата е много ниско. Текучеството е огромно и това може да се види по обявите - трудно си намират служители а те пък бързо напускат, затова доста от обявите се пускат вече без да се споменава за коя фирма става въпрос. Опитват се да внедрят Интегра но с този маниер на работа няма да успеят още 20 години. Има вкарано ISO но то е само на хартия - процедурите се приемат като нещо, което спъва работата и никой не е запознат с идеята и целта му.

По-добре не се пробвайте там. Ако имате алтернатива, дори и за по-малко пари отидете на друго място.