НЕС - Нови Енергийни Системи ООД /img/frontend/nomap.png"

НЕС - Нови Енергийни Системи ООД

Изключително съм разочарован от времето в което работех във фирма НЕС . Работа много, заплащането малко, а да не говорим за развитие или потенциал във фирмата. Празни обещания и приказки от отдел Човешки ресурси, оглавен от г-жа "баба Жаба" , която не е способна да поздрави колегите си, заемащи длъжности в складовите помещения на фирмата, тъй като според нея те са "под нивото и". И да не забравим и освободената от работа бъдеща майка в края на 5-ти месец, която въпреки проведения разговор с началника си и уведомяването му, че е бременна-беше освободена с предтекст, че не се справя с работата си, при наличие на отлични оценки от проведени вътрешно-фирмени тестове за установяване качеството на изпълнение на заеманата от нея длъжност.

ЗДРАВЕЙТЕ, ПО ПРИНЦИП ИЗБЯГВАМ ДА КОМЕНТИРАМ ЧУЖДИ МНЕНИЯ НО ТОЗИ ПЪТ НЕ МОГА ДА ОСТАНА БЕЗУЧАСТЕН. РАБОТЯ В ТАЗИ ФИРМА ПОВЕЧЕ ОТ 10 ГОДИНИ. НЕСЪМНЕНО РАБОТАТА Е ДОСТАТЪЧНО НАТОВАРЕНА ПОРАДИ ФАКТА ЧЕ ФИРМАТА ВСЯКА ГОДИНА ПРЕСЛЕДВА СВОИТЕ ЦЕЛИ ЗА РАЗРАСТВАНЕ И ЗАВЛАДЯВАНЕ НА НОВИ ПАЗАРИ В БЪЛГАРИЯ, ЕВРОПА И СВЕТА, ПОРАДИ ТОВА И ОТГОВОРНОСТТА В ПРЕСЛЕДВАНЕТО НА ПОСТАВЕНИТЕ ФИРМЕНИ ЦЕЛИ ИЗИСКВА ОТ СЛУЖИТЕЛИТЕ НА ФИРМАТА ОТГОВОРНОСТ, СЪПРИЧАСТНОСТ И АНГАЖИРАНОСТ В РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ ОТДЕЛИТЕ НИ. РАБОТНАТА ЗАПЛАТА Е СЪОБРАЗЕНА СЪС ПОСТИГАНЕТО НА КОНКРЕТНИ РЕЗУЛТАТИ, СОЦИАЛНИТЕ ПРИДОБИВКИ СА НАД СРЕДНОТО НИВО ЗА ГР.ШУМЕН (ОСИГУРЕН ТРАНСПОРТ ЗА РАБОТНИЦИТЕ, ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА ЦЕЛИЯТ ПЕРСОНАЛ, СТОЛОВО БЕЗПЛАТНО ХРАНЕНЕ ЗА РАБОТНИЦИТЕ),КОНРЕКТНА И ЯСНА БОНУСНА СХЕМА ЗА ПРОСЛУЖЕНО ВРЕМЕ, ЗАПЛАТИТЕ СЕ ПЛАЩАТ ТОЧНО В УПОМЕНАТАТА В ТРУДОВИЯТ ДОГОВОР ДАТА. НЕ АНГАЖИРАМ НИКОЙ С МОЕТО МНЕНИЕ НО ТОВА СА ФАКТИ, ЧАСТ ОТ КОИТО НЕ СА ВСЕ ОЩЕ ПРИЛОЖЕНИ В МНОГО ОТ ФИРМИТЕ В СТРАНАТА!

През изминаващата година ситуацията в НЕС доста се промени и то към добро. Работи се много, но пък социалните ни придобивки и възнаграждения са на ниво, както и работната среда. Колегите са възпитани и помагат, когато е необходимо, имаш входящо обучение, стар служител, който месеци наред те обучава и помага в работата, така че да се справяш по-добре, когато останеш сам. Имаме стол, с безплатна храна за работниците, всеки ден се готвят разнообразни неща, отделно получаваме ваучери за храна. И много други социални придобивки, като безплатен транспорт, квартири, бонусни системи за изпълнени цели и много други. Да работи се много и се изисква много, но пък се и дава, не разбирам от какво толкова се недоволства. Компанията си се развива в много правилна посока. Бих я препоръчал на всеки един като сигурен и добър работодател.

о всички които искат да работят в НЕС ООД!
Не си губете времето.
Работното време в администрация не е по правилата, казват че щи работиш 8 часа , а реално работиш 9.
Заплатата - обещават ти, ако ти я вдигнат , после ти я вземат с глоби за какво ли не.
Премии - от една година измислиха че ще дават премии ако не напуснеш, колкото повече време работиш, толкова по-голяма премия вземаш два пъти годишно.
НО изненада! Това лято на управителя му се видяха много парите за старитеслужители, та ги оряза.
Тъй, какво става накрая - повишението в заплатата отива в глоби, а чаканата премия не се дочаква.

Напрежението - един служител все едно работи в 3 отдела, циркът е пълен. Началниците са пешки - каквото каже сутринта управителя - това е . Ако си чертал до вчера бойлер от днес ще чертаеш котел, нищо че незнаеш как.

Преценете си. Аз съм още за малко, докато ми се отвори опцията за другата работа.

не са се променили много нещата за съжаление. Вече имаме стол с БЕЗПЛАТНА ХРАНА за служителите в производството. Но пък шофьорите не се хранят безплатно, което е странно.

Здравейте,прочетох всички мнения и определено в НЕС се създава впечатление за ужасни условия на труд.От тая година има само няколко мнения , интересува ме дали нещата са се подобрили. И по-конкретно проблема с работното време, още ли е така да се работи събота и неделя и то без да се отчита като нормален извънреден труд.Моля да отговарят хора които са настоящи работници и са в течение с нещата.

Имах "удоволствието" да работя в тази фирма няколко месеца. На интервюто производствения директор с енциклопедични знания по машиностроене и енергетика ми обеща космическа сума за работна заплата, както и невероятни възможности за растеж и развитие в най- добрата фирма в цялата вселена.
Реалността беше друга. Облечен в омазан гащиризон в задимено хале мятах тенекии на 1 счупена щанца. Постоянно правеше брак понеже технолога който с гордост казваше "Тези машини са ми като деца" така и не можеше да и направи настройките. С 2 думи пълен избушеняк.
И накрая като дойде заплатата- изненада вместо обещаната космическа сума- 550 лв.
Също така ме озадачи и политиката им с болничните.
Вземеш ли болничен си аут- така и направих като реших да се махна.
Караха тези които работят на смени да работят допълнително и съботите.
Понеже на обед има 30 мин. почивка и не им се събирал пълен работен ден от 8 часа, а 7 и 30.
За това съботите трябваше да се надработват тези 30 минути.
И за допълнение камери на всяка крачка.

Сега горе долу година след тези събития работата ми е да съм от другата страна.Тоест клиент -подържам търговски взаимоотношения с НЕС.Убедих се, че каквото им е отношението към персонала- такова е и към клиентите. Отново проблеми- неизплащане на фактури на време, некоректно ценообразуване и тн. Някак си не мога да разбера що за фирмена политика е това.

"фитилчо" е невероятно прав! Простака си остава простак до края на живота си....та дори и да си направи офис в столицата....Ама няма лошо - тъкмо и в София ще разберат що за малоумник е собственика на нес-а!! Колкото повече хора минават през тази фирма, толкова повече негативи ще продължава да печели гнусното селяндурче!! Съжалявам всички, които останаха на работа там - и тези в производството, и тези из офисите. Абсурдно е, и неразбираемо за здравомислещ човек, да те обиждат, унизяват, да ти крещят, да те притесняват в малките часове на денонощието, да ти казват в прав текст, че си най-глупавия служител на земята, да ти ръмжат, да не уважават мнението ти като специалист, да не те изслушват по време на разговор, да те глобяват хей така, защото просто шефа не помни какво е разпоредил предния път, и пак ти си прецакал всичко във вселената....и това е частица от мизериите, на които биват подлагани хората по време на работа там. Иначе парадираме за швейцарска точност, хахахаха.... яко, скоро ще си парадира сам, и ще търси на кого да плаща големите си заплати... и отмен - поздрав с песента на Руши Видинлиев "Всичко се връща" :)

Работих във фирмата само три месеца. Започнах с големи очаквания, очаквах, че работата като търговски сътрудник е перспективна и доходоносна. За съжаление, бързо ми се изпариха добрите впечатления. Обучението ми беше в Шумен, но търговската директорка почти никога нямаше време да ми обърне внимание. В началото на август ни накараха всички да излезем в отпуска, въпреки че аз не исках, понеже нямах пари, впоследствие се оказа, че часто от тях бяха неплатен отпуск.
Работата беше доста стресова, трябваше да водя кореспонденцията с немски корпоративни клиенти, които поръчваха различни видове бойлери и котли, които фирмата произвежда. За съжаление, редовно се разминаваха поръчаната стока от доставената, трябваше постоянно да лъжем клиентите си, което е в противоречие с моите разбирания. Лошо планиране на производството, незадоволително качество на продукцията, лош мениджмънт, постоянни скандали във фирмата, лоша комуникация между отделите. За складова програма се използва един допотопен Ажур, който го има само на един лаптоп в целия офис в София. Трябваше да редим и камионите (а по принцип това трябва да правят в Логистика), като смятахме на лист хартия, с калкулатор и химикалка...
Шефът на фирмата Мартин Павлов смятайки, че разбира от всичко, се месеше в работата на всички отдели, често заповедите му се различаваха от тези на търговския директор. Една от причините фирмата да не се развива добре е именно в него, тъй като той провали сключването на договор с голяма немска компания, с присъщия си селски тарикатлък. Показателно е, че не знае дори английски език, но за сметка на това обижда всички, както намери за добре. Камери и микрофони има навсякъде, той си пуска камерата в твоята стая и те гледа и слуша със звук и като чуе нещо неугодно за него, те привиква да даваш обяснение. Скайпа и мейлите също се следяха. За някои колеги това си беше нормално, аз лично не смятам, че е правилно да се действа по този начин. Държеше всяка седмица да изнасяме камион за дъщерната фирма, а то нямаше с какво да го товарим, нямаше нужната стока... В най-натоварения момент, когато немските клиенти поръчват най-много, беше спрян за преоборудване един от цеховете за производство на бойлери, и ние увиснахме с доставките.
Търговската директорка - г-жа Станчева, е такъв работохолик, че е в състояние денонощно на работи без почивка, постоянно й звънят трите телефона. Редовно получавах мейли и инструкции от нея в 4, 5 сутринта. Самата тя ми се похвали, че за 10 години във фирмата има над 100 дни невзета отпуска. И за благодарност беше обиждана и глобявана редовно от г-н Павлов. И когато той каже нещо, тя никога не защитаваше себе си и подчинените си. Вероятно страда от форма на Стокхолмски синдром, и благодарение на нейния работохолизъм и въпреки г-н Павлов фирмата все пак прогресира.
Бях уволнен, защото ми предложиха да замина в командировка към дъщерната фирма в Германия, като щях да получавам почти същата заплата, която за БГ е добре, но там стандартът е съвсем друг, а тук текущите ми разходи не спират. Бяха ми отказани командировъчните в размер на 35 евро на ден, както е по наредба, аз отказах да замина при това положение и бях съкратен, като г-н Павлов не посмя да ми го каже лично.
Лошото е, че това е една от добрите фирми в България, трудовото законодателство в общи линии се спазваше обедни и малки почивки, заплатата беше добра и на реални осигуровки, въпреки че закъсня веднъж, имаше от време на време ваучери за храна. Бонуси по принцип има, но аз такива не видях. Но командировъчни не се плащаха, а шефката ми веднъж беше готова да пътуваме за Шумен в 3 през нощта, за да сме в 8 там...
Локацията в София не е удобна - на изхода на София, на Челопешко шосе към Кремиковци, ако нямаш кола, си обречен. На колегите ми, повечето от Шумен, не можеше да се разчита, тъй като те не познаваха София и трудно се навиваха да ме карат.
Не препоръчвам на никого да почва работа, освен ако смята, че е нормално да бъде следен, обиждан и унижаван. С такива "бизнесмени" като г-н Павлов трудно икономиката ни ще расте...

1 точка

То само в търговския отдел да беше така, с мед да го намажеш.... във всички отдели е така! Иначе собственика с претенции на лидер... лидерите дават пример за добро поведение, а не те унизяват публично и не ти се кискат после самодоволно... думата е ясна - парвеню без подход и ясна стратегия. Никой вече не желае да работи за такива селяндури. Поне не младите хора с виждания за друг начин съществуване, работа и кариера.И е вярно, че лъже относно заплащането и личното пространство и време на работещите. Гнилоч е всичко и докато има подобни типове в БГ, нищо няма да се промени!