НЕС - Нови Енергийни Системи ООД /img/frontend/nomap.png"

НЕС - Нови Енергийни Системи ООД

Никаква колегиалност всеки от старите работници гледа кой колко ще изтрае в тази фирма. Пълни са идиоти

Бях в инженерен отдел (така наречения ВиР-внедряване и развитие). Този който е ръководител на отдела милия не знае как да работи с CAD/CAM системи. Не признава новости. Страх го е че някой по-добър от него ще го надскочи в тази компания и е доста далеч от значението на думата развитие.
Работих 2 месеца за тази компания и честно казано съм втрещен от качеството на продукцията и начина на работа. С много високо самочувствие но без покритие. Има много потенциал в тази фирма но вече са си построили комунизма и не се разрешават нови идеи. Заплатите вечно се превеждат последният възможен ден от указаният срок. Бонуси през крив макарон се виждат.
По трудова книжка работих 3 месеца за тази компания но реално 2 месеца, защото последният месец го прекарах на болнично легло. След края на втория месец се контузих по време на работа и след 2 месеца положителни оценки от прекият ръководител на ВиР и останалите мениджъри, моят пряк ръководител реши да ми прекрати договора. Цял месец бях в болница и се опитвах да се възстановя от контузията. Медицински екип се грижеше за мен постоянно и имах и назначени сеанси за възстановяването. Уви, в НЕС, Burnit или Sunsystem или работиш или си аут. Не ги е грижа за теб.
Факт че оставах след работа да довърша задачите които ми бяха възложени, ръководителят на ВиР ми заповядваше да присъствам на спонтанните събрания които започваха след като съм се прибрал от работа и вече вечерям. Има и много други.

За инженерите - не си губете времето. Без значение какви пари ви предлагат. Нищо няма да научите и ще се отнасят с вас като с нищожества ако тръгнете да искате да промените нещо за по-добро.

За оператори и други - ужасни условия на труд, ниско заплащане.

Има и готини колеги но се броят на пръсти на едната ръка и това е от фирма която е близо 100-150 човека.

Изключително съм разочарован от времето в което работех във фирма НЕС . Работа много, заплащането малко, а да не говорим за развитие или потенциал във фирмата. Празни обещания и приказки от отдел Човешки ресурси, оглавен от г-жа "баба Жаба" , която не е способна да поздрави колегите си, заемащи длъжности в складовите помещения на фирмата, тъй като според нея те са "под нивото и". И да не забравим и освободената от работа бъдеща майка в края на 5-ти месец, която въпреки проведения разговор с началника си и уведомяването му, че е бременна-беше освободена с предтекст, че не се справя с работата си, при наличие на отлични оценки от проведени вътрешно-фирмени тестове за установяване качеството на изпълнение на заеманата от нея длъжност.

ЗДРАВЕЙТЕ, ПО ПРИНЦИП ИЗБЯГВАМ ДА КОМЕНТИРАМ ЧУЖДИ МНЕНИЯ НО ТОЗИ ПЪТ НЕ МОГА ДА ОСТАНА БЕЗУЧАСТЕН. РАБОТЯ В ТАЗИ ФИРМА ПОВЕЧЕ ОТ 10 ГОДИНИ. НЕСЪМНЕНО РАБОТАТА Е ДОСТАТЪЧНО НАТОВАРЕНА ПОРАДИ ФАКТА ЧЕ ФИРМАТА ВСЯКА ГОДИНА ПРЕСЛЕДВА СВОИТЕ ЦЕЛИ ЗА РАЗРАСТВАНЕ И ЗАВЛАДЯВАНЕ НА НОВИ ПАЗАРИ В БЪЛГАРИЯ, ЕВРОПА И СВЕТА, ПОРАДИ ТОВА И ОТГОВОРНОСТТА В ПРЕСЛЕДВАНЕТО НА ПОСТАВЕНИТЕ ФИРМЕНИ ЦЕЛИ ИЗИСКВА ОТ СЛУЖИТЕЛИТЕ НА ФИРМАТА ОТГОВОРНОСТ, СЪПРИЧАСТНОСТ И АНГАЖИРАНОСТ В РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ ОТДЕЛИТЕ НИ. РАБОТНАТА ЗАПЛАТА Е СЪОБРАЗЕНА СЪС ПОСТИГАНЕТО НА КОНКРЕТНИ РЕЗУЛТАТИ, СОЦИАЛНИТЕ ПРИДОБИВКИ СА НАД СРЕДНОТО НИВО ЗА ГР.ШУМЕН (ОСИГУРЕН ТРАНСПОРТ ЗА РАБОТНИЦИТЕ, ВАУЧЕРИ ЗА ХРАНА НА ЦЕЛИЯТ ПЕРСОНАЛ, СТОЛОВО БЕЗПЛАТНО ХРАНЕНЕ ЗА РАБОТНИЦИТЕ),КОНРЕКТНА И ЯСНА БОНУСНА СХЕМА ЗА ПРОСЛУЖЕНО ВРЕМЕ, ЗАПЛАТИТЕ СЕ ПЛАЩАТ ТОЧНО В УПОМЕНАТАТА В ТРУДОВИЯТ ДОГОВОР ДАТА. НЕ АНГАЖИРАМ НИКОЙ С МОЕТО МНЕНИЕ НО ТОВА СА ФАКТИ, ЧАСТ ОТ КОИТО НЕ СА ВСЕ ОЩЕ ПРИЛОЖЕНИ В МНОГО ОТ ФИРМИТЕ В СТРАНАТА!

През изминаващата година ситуацията в НЕС доста се промени и то към добро. Работи се много, но пък социалните ни придобивки и възнаграждения са на ниво, както и работната среда. Колегите са възпитани и помагат, когато е необходимо, имаш входящо обучение, стар служител, който месеци наред те обучава и помага в работата, така че да се справяш по-добре, когато останеш сам. Имаме стол, с безплатна храна за работниците, всеки ден се готвят разнообразни неща, отделно получаваме ваучери за храна. И много други социални придобивки, като безплатен транспорт, квартири, бонусни системи за изпълнени цели и много други. Да работи се много и се изисква много, но пък се и дава, не разбирам от какво толкова се недоволства. Компанията си се развива в много правилна посока. Бих я препоръчал на всеки един като сигурен и добър работодател.

о всички които искат да работят в НЕС ООД!
Не си губете времето.
Работното време в администрация не е по правилата, казват че щи работиш 8 часа , а реално работиш 9.
Заплатата - обещават ти, ако ти я вдигнат , после ти я вземат с глоби за какво ли не.
Премии - от една година измислиха че ще дават премии ако не напуснеш, колкото повече време работиш, толкова по-голяма премия вземаш два пъти годишно.
НО изненада! Това лято на управителя му се видяха много парите за старитеслужители, та ги оряза.
Тъй, какво става накрая - повишението в заплатата отива в глоби, а чаканата премия не се дочаква.

Напрежението - един служител все едно работи в 3 отдела, циркът е пълен. Началниците са пешки - каквото каже сутринта управителя - това е . Ако си чертал до вчера бойлер от днес ще чертаеш котел, нищо че незнаеш как.

Преценете си. Аз съм още за малко, докато ми се отвори опцията за другата работа.

не са се променили много нещата за съжаление. Вече имаме стол с БЕЗПЛАТНА ХРАНА за служителите в производството. Но пък шофьорите не се хранят безплатно, което е странно.

Здравейте,прочетох всички мнения и определено в НЕС се създава впечатление за ужасни условия на труд.От тая година има само няколко мнения , интересува ме дали нещата са се подобрили. И по-конкретно проблема с работното време, още ли е така да се работи събота и неделя и то без да се отчита като нормален извънреден труд.Моля да отговарят хора които са настоящи работници и са в течение с нещата.

Имах "удоволствието" да работя в тази фирма няколко месеца. На интервюто производствения директор с енциклопедични знания по машиностроене и енергетика ми обеща космическа сума за работна заплата, както и невероятни възможности за растеж и развитие в най- добрата фирма в цялата вселена.
Реалността беше друга. Облечен в омазан гащиризон в задимено хале мятах тенекии на 1 счупена щанца. Постоянно правеше брак понеже технолога който с гордост казваше "Тези машини са ми като деца" така и не можеше да и направи настройките. С 2 думи пълен избушеняк.
И накрая като дойде заплатата- изненада вместо обещаната космическа сума- 550 лв.
Също така ме озадачи и политиката им с болничните.
Вземеш ли болничен си аут- така и направих като реших да се махна.
Караха тези които работят на смени да работят допълнително и съботите.
Понеже на обед има 30 мин. почивка и не им се събирал пълен работен ден от 8 часа, а 7 и 30.
За това съботите трябваше да се надработват тези 30 минути.
И за допълнение камери на всяка крачка.

Сега горе долу година след тези събития работата ми е да съм от другата страна.Тоест клиент -подържам търговски взаимоотношения с НЕС.Убедих се, че каквото им е отношението към персонала- такова е и към клиентите. Отново проблеми- неизплащане на фактури на време, некоректно ценообразуване и тн. Някак си не мога да разбера що за фирмена политика е това.

"фитилчо" е невероятно прав! Простака си остава простак до края на живота си....та дори и да си направи офис в столицата....Ама няма лошо - тъкмо и в София ще разберат що за малоумник е собственика на нес-а!! Колкото повече хора минават през тази фирма, толкова повече негативи ще продължава да печели гнусното селяндурче!! Съжалявам всички, които останаха на работа там - и тези в производството, и тези из офисите. Абсурдно е, и неразбираемо за здравомислещ човек, да те обиждат, унизяват, да ти крещят, да те притесняват в малките часове на денонощието, да ти казват в прав текст, че си най-глупавия служител на земята, да ти ръмжат, да не уважават мнението ти като специалист, да не те изслушват по време на разговор, да те глобяват хей така, защото просто шефа не помни какво е разпоредил предния път, и пак ти си прецакал всичко във вселената....и това е частица от мизериите, на които биват подлагани хората по време на работа там. Иначе парадираме за швейцарска точност, хахахаха.... яко, скоро ще си парадира сам, и ще търси на кого да плаща големите си заплати... и отмен - поздрав с песента на Руши Видинлиев "Всичко се връща" :)