ССТ - ПЛОВДИВ /img/frontend/nomap.png"

ССТ - ПЛОВДИВ

Животът е сложен . . .  Обаче къде е сложен,кой го сложи,на кого? . . . не е ясно!

Държавно предприятие, което се носи по инерция тикано от безхаберие на персонала и част от ръководството. Шуро-баджанащината се вихри с пълна сила. Масата от персонала са на постове раздадени още по комунистическо време. Често срещано е да си човек на някого, майки, бащи, деца, лели, снахи, баджанаци работя заедно без угризения и притеснения, предпоставки за интирги и безхаберие. Почти всеки се мисли за несменяем титуляр. Мисленето е остаряло и морално и технически на моменти напрво архаично. Наченките на високи технологии се отхвърлят поради факта, че масата персонал е над 55 години и единствената цел е да се изтика до пенсия а след тях потоп :(. Часни интереси от високо ниво оставят железницата и инфраструктурата на ръба на оцеляването за да вървят, часните превозвачи и автобусите напред. Непрестанни кражби на съораженията от черните братя и други хора са довели до ненормални условия за отреагиране и профилактика. Работи се основоно по отстраняване на последствия от кражби, пиле е се труд и време.Транспротна полиция се е сраснала с престъпоста и центровете за изкупуване на метали те не ни пазят те са заедно с мафията на вторични суровини!! Това води до ниски финансови резулати съответно ниски заплати, лоши кадри които да работят за тези пари, липса на материали, инструменти и адекватен транспорт. Заплатите са ниски но и хората не работят много и не им се работи. Масово се скатава и се правят само показни изпълнения. Все се слуша само за прекрасното "утре" и идването на евро парите но при такива глобални часни интереси, докато това стане всички кадърни хора ще се изнесат.
Има и добри страни в компанията. Регламентирано работно време, за част от хорат се изплаща и изванреден труд, карти за пътуване и пари за каране на отпуската. Спазват се нормите за безопасни условия на труд трудова дисциплина и т.н. Трябва да се отчете, и факта , че се намират и ръководители с мислене съобразно новото време и условия, мъчещи се да въведат промени и нови технологии, ново отношение и начина на работа. Наличието на пари и желание за работа във всички би довело до чудеса. Все пак осигурителната техника и телекомуникациите движат железниците но никой не разбират това!

Голяма фирма бедно полужение слабо ръководство

лошо заплащане, слаб ръководен състав, много добра колегиалност,много слаби темпове на развитие. с това темпо с което се движи развитието на ССТ ще го изприварят и маймуните.

Управлява се по следния начин )КАКВОТО НАРЕДЯТ ОТ СОФИЯ__