Конвекс ООД / Convex OOD /img/frontend/nomap.png"

Конвекс ООД / Convex OOD

Разглеждам сайта за мнение към фирма, в която искам да кандидатствам и попаднах на Конвекс - организация, в която работих преди. Важното е, че след прочетените коментари се смях от сърце. Наистина няма какво друго да пишат хората, но тези са ми наистина забавни. Истината е, че фирмата предлага плюсове и минуси. Хубавото е, че цялата ми оценка е положителна. Недостатък е, че човек със силни желания за кариерно развитие няма да успее да си намери място, тъй като размерът на компанията е малък и стълбицата не е висока. За сметка на това може много да се учи и да се добие опит. Добър старт, добро начало за амбициозните. Докато бях там хората не напускаха, но не се назначаваха и нови. Поне нямаше текучество, което наблюдавам по други места. Разбира се може нещата да са се променили. Поздрави на колектива от мен!

Работих в Конвекс няколко години. Хората ми помогнаха да науча много за бранша. Не е лесно да се работи с хора като цяло - заети лекари, сестри, чужденци, но не е невъзможно ако човек има желание. Там се научих на много неща както и на тънкостите на "занаята". За съжаление заплащането от големите фирми за моята позиция е по-добро, а зовек трябва да гледа себе си. Оставам с най-добри чуства към целия им екип

Единственото положително нещо в тази фирмичка е местоположението. Работната атмосфера е меко казано отвратителна, клюки и дребни интрижки от страна на колеги,които управителя приема за съвсем нормални, дори ги насърчава. Като добавим, че синът и снаха му работят там, се получава инфантилен роднински панаир, в който личностните качества на отделният индивид не са на особена почит.

Здравейте, видях публикувана обява за Конвекс - администратор клинични проучвания. Дайде мнение стува ли си да се кандидатства? Коментара, който прочетох силно ме разколеба. Дали нещо се е променило?

Фирмата се помещава в тъмен, неуютен стар апартамент. Мкар и в самия център на столицата, там условията на работа не ти дават възможност да се възползваш и от регламентирани по закон и обещавани почивки като обедната. Тя е плаваща, по възможност се препоръчва да се храниш на място и почти да не се излиза от офиса. През деня допустимите излизания са само по работа, около веднъж седмично, най-много 2 пъти. Колегите са сместени нагъсто, няма проветряване. На клюкиге и интригите се дава зелена светлина от управителя, който е и собственик на фирмичката. Перспективите за развитие като някакво обученийце са клюнящи към замръзване. Но изискванията са доста високи. Работното време по правило е удължено, но извънредната работа нито се заплаща, нито се компенсира с някаква допълнителна отпуска към базовата.