Язаки България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Ямбол,ул. Тунджа 11&markers=Ямбол,ул. Тунджа 11

Язаки България ЕООД

Работя в Язаки вече близо 5 години. За всичкото това време никога не съм взел болничен, не съм отсъствал и дори не съм закъснявал за работа. Всеки ден в който е трябвало - аз съм бил на работа и никога не съм бил наказван за нищо. Винаги съм работил здраво и съвестно, но понякога се чудя има ли смисъл - като гледам какво е положението. За тези 5 години - е имало много моменти, в които ми е идвало да си хвърля мантата и да напусна, но единствената причина, която ме държи още в Язаки - е че просто в Сливен за сега поне няма друга алтернатива. И като казвам какво е положението - то е следното:
1. Набират на работа напълно неграмотни хора, които не могат да четат и пишат - и от този човек очакват да произвежда инсталации за автомобили. А както знаем една грешка, един дефект - може да коства човешки живот на пътя.
2. Мениджърите натискат началник-линиите за бройки. За тях само това е важно - тъпите бройки. Усилват линиите до край и налагат някакви непосилни норми, които ако случайно някоя група започне да изпълнява - то тя се вдига още повече или пък групата се пръска. В Язаки положението е - количество за сметка на качество...
Освен това от време на време се пускат някакви измислени рекламации (да точно така - измислени), които не съществуват наистина, но се казва, че има такава - за да отрежат някоя група от заплатата.

Да не говорим пък, че обучението на новите служители за нищо не става. Раздадоха бели якенца на сульо и пульо, раздадоха им отметки и ги направиха обучаващи. Какви обучаващи сте вие бе?! Стара жена към 45/50 години, тромава - я слагат на малка бърза линия - на пост. А в същото време младо момче - 20 годишен го слагат на самостоятелен борд?!
Освен това когато аз започнах работа - обучението беше 3 седмици:
1-ва седмица: теория (яко писане и тестове).
2-ра седмица: практика (в трейнинг залата - облепване, разлепване, контактуване - по цял ден).
3-та седмица: вече долу в производството ни пръснаха по линиите, но не ни даваха да работим а само да помагаме (да правим заготовки и да гледаме). Чак след като изтече третата седмица - тогава можехме да работим! А сега какво е - новите ги обучават не повече от 2 дни и ги пускат по линиите да карат постове със темпото на старите оператори. Именно от там тръгват грешките, проблемите и главоболията. И когато новия оператор направи някоя беля - лидера му се развиква пред всички (вместо да поговори човешки с него и да му обясни къде е сбъркал) - и обикновенно новия оператор изкарва няколко дни, максимум седмица - и повече не идва на работа.

Пълно е с неграмотни хора шефовете са със средно образование. Режат от заплатите защото така са решили и защото могат няма развитие всеки със по висок пост ти е шеф стреса е доста висок :(

Здравейте, предстои ми интервю за Recruitment Specialist или иначе казано Специалист подбор на кадри. Какво мога да очаквам и въобще да очаквам ли нещо положително, има ли някой информация как е при "богопомазаните" в офисите?

Здравейте!Напълно подкрепям отрицателното мнение,но кажете къде не е така.Вчера завършили инженерчета по диплома,се разкарват между хората,дразнят се с тях,подиграват им се,че нищо не става от тях.Опитват се да впечатлят"вижте ме аз съм голяма работа,а вие не".Но те забравят,кой им изработва заплатите.Ако трябва те да произвеждат,дори само един ден,нищо няма да направят.Защото не се произвежда инсталация с две леви ръце.По към средната възраст са по възпитани,и не се големеят.Жените от адм.област,са възпитани и разбрани.Винаги ще ви отговорят на въпросите ясно и точно.Що се отнася за храната,тя е добра.Ваучерите са прекалено малко.Предвид факта,че някъде дават и за 120лв.

Пиша този коментар за бъдещите кандидати за работа във Фирмата.
Искам да започна така - Никога не бих се върнал в тази фирма. Хората казват - никога не казвай никога но...
Съжалявам, коментара ми е отрицателен но то и вашия би бил такъв ако имате възможността да се докоснете до работа в нея и изкарате едно известно време на работа там. Аз изкарах доста време, повече от колкото трябваше да стоя, уж с надеждата, че нещо ще се поправи, да но не такава е политиката на фирмата и управлението й. Тотално неуважение към личността на работещия в нея ( няма значение от заемания пост ). Просто идеята е да се плаща малко до ниво мениджър. Ако си мислите, че ако покажете капацитет ще ви оценят сте в дълбока грешка. Там се ценят хората които работят като роботи без да задават въпроси и да не се оплакват от ниското заплащане и понякога огромния извънреден труд които им се налага да изработват който обаче е заплатен ( това е добре ). Храната която осигурява фирмата, да има такава , трудно става за ядене, освен някой предложения за деня! Колективът на ниво работници е що годе добре, но голямата част от тези хора или са новопостъпили, защото текучеството в фирмата е голямо, или са от година, две. Трудно може да се намери човек с дълъг непрекъснат стаж във фирмата. В повечето случай дългогодишните работници във фирмата са ( тук трябва да употребя много лоши думи ) подмазвачи, лицемери и т.н. Хора от които трябва да се пазиш защото ти се усмихват но в следващия миг топят яко какво си казал какво си направил и това го правят с цел лизане и мазане пред техните началници, просто такава е традицията, нож в гърба може да ти бъде забит от всеки. Всички, подчертавам всички кадърни хора показали потенциал не изкарват повече от няколко месеца на работа, докато разберат за какво иде реч, и че не всичко което са им обещали или казали на интервюто всъщност е вярно и въобще са имали намерение да го направят, тези които са им го обещали! За мен това е фирма в която може да постъпиш на работа до толкова че да си намериш друга работа! Нищо повече, просто системата така е оплетена, че чак е гнусно. Работата е проста, да не казвам елементарна за хора с 3 ти клас, те от по умни нямат нужда, важното е да може да бодеш кабели и да седиш по 8 часа прав, и ако може да не напускаш работното си място , все пак това е поточна линия. Тренировки, обучения всякакви симулации за уж квалифициране на персонала на който обаче му дреме на шапката за това. И всичко се прави не с цел да научиш нещо а просто защото така трябва, разбрал не разбрал това е положението, спасявай се. Има и много ценностни хора които стоят на работа там защото най вероятно нямат друг избор или не им се е отворила възможност да избягат. Аз толкова нацупени и депресирани хора на едно място не бях виждал никога.. и всичко това се дължи на отношение, политика и цел на ръководството. Няма значение в кой завод в България постъпваш на работа, тя тази зараза се разпространява на всякъде....
Ако все пак сте решили да започнете работа там , се въоръжете с голяма доза търпение, търпение и пак търпение и трябва да ви е ясно че вие сте поредната новодошла пионка в играта в която сте никой и вие не сте никак важен за нищо нито мнението ви е важно нито нищо. Успех

За бъдещите кандидати да уточня , че съм се нагледал на празни приказки и словоизлиания по адрес на сульо и пульо. Предлаганото възнаграждение от японския робовладелец е 499,99 лева бруто разбира се за ваучери няма да споменавам тъй като в никоя фирма не дават толкова малко. Работна седмица на три сменен режим докато те обработват лъжат за пет работни дни...въртят те и неопределено време до постъпването драги другари и другарки направете си изводите и след това натиснете бутона кандидатствай .

Банда олигофрени!

Конкретно за новия завод между Димитровград и Хасково, екипът от инженери и мениджъри е от изключително неграмотни, некомпетентни,некадърни хора,занимаващи се само с клюки,интриги ,топенето и всичко останало без засягащите им трудови задължения.Хора от екипът уважаващи себе си и останалите са напуснали отдавна.Останалите там ръководни кадри са от тези,които не са се реализирали никаде и в никоя нормална компания или с две думи няма другаде къде да отидат, защото нищо не става от тях и никаде не ги искат.А пък за заплатите да не говорим.

Здравейте , работих 2години в Язаки , като системен оператор, работи се на 3 смени, като 3тата смяна(нощна ) е 6 работни дена...Там има бонуси, които ги получаваш, ако не си отсъствал нито един ден(Няма значение дали си взел болнични или отпуска - режат та от бонусите.)Средната заплата е около 550лв..но пак зависи на каква длъжност си. Много интриги и много ненормални хора....хората от малцинството са в пъти повече.. Персонал с ниско образование(А често такива хора ти са и началници.)Работи се извънредно почти постоянно , което се заплаща по 1.5 . Има стол които се храниш почти без пари но храната не е много на ниво. Основния плюс е , че има превоз в радиус 40-50км и че винаги заплатата се плаща навреме(но никога не можеш да знаеш колко ще вземеш .