2 ПЛЮС БЪЛГАРИЯ АД /img/frontend/nomap.png"

2 ПЛЮС БЪЛГАРИЯ АД

По точки:
1.Заплащане - на каквото се подпишете, такова ще взимате докато сте служители. Увеличение няма, ако ще минималната заплата да се е повишила двойно през това време. Бонусите са 300-400 лева веднъж или два пъти годишно, но това дали и кога ще се дават - никой не знае.
2.Уважение - когато е важно да свършиш нещо което Управителя/Търговеца са обещали/излъгали клиент, те "уважават". През останалото време си некомпетентна и низша твар. И свикнете, че ще бъдете лъгани. Нагло. В очите.
3.Привилегии - имаш правото да караш служебна кола, на цената на градско такси на километър, след позволение
4.Фирмена сигурност - в момента в който Управителя реши, че може да си спести заплатата ти, дори за месец - излиташ.
5.Натоварване - забравете за длъжностната си характеристика, ще вършите всичко, често и извън работно време.
6.Потенциал - абсолютно никакъв.
7.Местоположение - в един от комплексите на града, далеч от държавни институции и услуги.
8.Колеги - колектив няма, хората са озлобени от безпаричието и постоянните глупости на ръководството
9.Работна среда - без забележки + кафе и вода.

Направо не мога да повярвам какви коментари има по-долу. Това, което пишете изобщо не е вярно. Може би нещата са били така преди години и сега просто да си чешете езиците като пишете глупости.
Митко е много коректен. Никога не е бавил заплати. Заплатите са над средното заплащане в града. Винаги влиза в положение когато си на зор. С отпуските никога не е имало проблем. По мое време имаше двама колеги в сервиза дето създаваха някакво напрежение, но като цяло екипа е много добре подбран, всички са страхотни специалисти.

Единственият минус, е че реализацията е никаква.

Ако започнете работа в тази фирма няма да съжалявате.

Колега с последното мнение леко се е заблудил. Това не е веригата за хранителни стоки "Плюс", а бургаската компютърна фирма "2+".

Та, сега по същество. Да, определено всеки колега от бранша знае М. с какво е известен. Не случайно прякорът му е "Далаверата". Това само по себе си е достатъчно, човек повече нищо да не каже. М. винаги подбира хора за работа, които да може да изпозлва от всякъде. Хем да си сециаисти, хем ако може да изкяри от теб с някоя връзчица ако имаш тук- таме, хем да ставаш за всичко, хем да опъваш каиша и най-вече пари да не искаш. Върти- сучи, под вола теле търси. Факт е, че там до преди няколко години работеха много сериозни хора, но тази фирма сякаш рязко деградира и сега може да се мери само с гаражна такава от началото на деведесетте години. Много народ мина през 2+, трудно се задържат хората там. Търговците може да не ходят да опъват кабели по строежите, но Далаверата ги режи с парите. Уж проценти, уж бонуси, уж таргети, ама всичко е само на уж. Когато се изкарат прилични пари и намира причина да не даде това, което си заработил. Сега гледам пак търси сервизник и търговец. Едва ли някой колега с опит и позиции в бранша би му се вързал. Но за съжаление има много зайци, които са готови да работят за 300 лв. без договор.

Уважаеми господа от мениджмънта на магазини "Плюс", може ли някой да ми каже, защо цените, които предлагате са далеч по-високи от тези, които са в германските филиали. За мен това е СКАНДАЛНО и НЕДОПУСТИМО. Ако искате ще ви представя конкретни актуални касови бонове от януари 2010 г. когато за последен път пазарувах в немския филиал. За пример ще ви дам само, че буткан НУТЕЛА от 825 гр. на промоциоанлна цена е 2,22 евро, а обикновената разфасовка от 400 гр струва 1,79 евро. Да не говорим за френското сирене тип "Брий" е на цена от 0,99 цента. Да не говорим за млечните продукти, като прясно мляко от 3,5 % с цена от 0,54 цента.

ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО МИ ДАДЕТЕ КОНКРЕТЕН СМИСЛЕН ОТГОВОР!!!!!

Можели някои да ми каже какви са заплатите в магазините "Плюс"?

Човече, явно ти говориш глупости и явно си от новите. По мое време нямаше човек който да не ходи на строежите, с изключение на  секретарката и Ганчо. Айде един от търговците също май не ходеше но другия пък опъваше чат пат каиша.  След време наеха и организираха специална групичка за това, а хората от сервиза рахатясаха. Явно ти си постъпил тогава. И не обиждай след като не си наясно. Мога да ти кажа, че там имаше страшно кадърни колеги, специалисти в истинския смисъл на думата, който обаче монтираха розетки до несвяст. Както и да е. Колектива винаги е бил добър там, жалко за пренебрежението към него. А наистина ако се държеше на него, фирмата щеше да е една от водещите в областта. А ето, че отново свиха дейноста и хубавия нов магазин вече го няма.
Митко, помисли за тия хора, помисли и наистина ще държиш върха!

сега имат валидна обява и ме интересува в момента какво е нивото на заплащане на търговците?

до колкото виждам всички,който се оплакват са работили на строежа..
аз работих там 2 години и много хора минаха....всеки идваше нахъсан и мерака му
беше точно 2 седмици....работата е там че щом ги пращат на строежа значи не стават за друго...и аз искам повече пари,и аз искам да работя с най-хубавите инструменти но не забравям, че живея в България.Работил съм в още 2 фирми
където беше пълен кошмар.Няма да назовавам имента им защото е некоректно;)
и както сами предполагате една фирма се харесва на едни...на други не..
имаше доста добри кадри които доколкото знам още работят там
за образованите винаги ще има хляб...
само незнам защо правя реклама при положение че ме сакратиха
но и аз не бях много в час.....
поздрави митак ако някой ден прочетеш този форум не се натоварвай излишно
в българия всички са недоволни...всеки иска повече пари...и на никой не му се работи...в това вече съм убеден

Всичко написано до тук е вярно.

Такаааа, по отношение заплащане - мъкаааа мъка, 300лв по мое време ;) с обещание за огромни бонуси след завършване на обект. Чувам след като напуснах някой са взели по 200лв /за многомесечен къртовски съботонеделн труд/, а да не забравяме в месеца в който напуснах заплатата ми беше 150лв/защото не сме работили/. Уважение, сложно и мнооого неприложимо понятие. Фирмена сигурност, я д видим ... ами той митьо не уволнява... те хората сами си тръгват. Работа/ св.време ... само ако откачиш някоя съботка или неделичка - късмет ... ама пък си работил за личен кеф в края на краищата ... Потенциал - пфу. Някой беше писал - 2 дневен курс на райхли /и то ако си заслужил/... Колеги - по мое време /само единия е все още там... Ваньо дръж се / бяхме добър екип. Работна среда ... какво да кажа и компютърът на който работих беше мой, и инструментите мои, и още камара дреболии. Ама Митето да е жив и здрав, щом продължава да работи значи баламите не са се свършили ;))))