KGM Company Ltd. / Кей Джи Ем Къмпани ЕООД /img/frontend/nomap.png"

KGM Company Ltd. / Кей Джи Ем Къмпани ЕООД

Стига бе, тези още съществуват... Познавам ги от преди 4 год.- тогава фирмата им беше в Търново. За 2-те седмици в които работих за тях се стопих с 8 кг. Беше неописуем кошмар! По 8 часа на ден (от 9ч. до 5ч.) трябваше да обикалям целия град ПЕША и БЕЗ ПРАВО НА ПОЧИВКА, дори и за обяд - ядях солети на крак, предвижвайки се към следващата точка. Трябваше да обикаляме офиси, служби, кантори и всякакви учреждения в града за да предлагаме на хората работещи в тях карта за намаление въжаща за обектите от вървящ към нея рекламен каталог. Комисионната ми от една продажба беше 2 лв., а да продадеш за целия ден 3 карти си беше рекорд, при положение, че им се носеше доста лоша слава из града. Имало е поне 5 дни от тези 2 седмици, в които съм се прибирала и без нито една продажба.
 Условие на фирмата беше с всеки такъв будала, като мен, да върви по един довереник на Калин, та вечер да му дава оценка за теб, а и да не откраднеш карта или каталог. На мен ми се падна една дебела, мисля че Ели се казваше, с която продължавам да сънувам кошмари. Чудя се как това момиче беше толкова дебело, като по цял ден не се спираше и за 5 мин. не сядаше даже ?: ... Как сме се надбягвали с нея кой пръв ще офертира някой клиент та да прибере евентуално комисионната - невероятен стрес! Тя определяше къде да обикалям аз и къде тя, като си избираше по апетитните места, естествено. Ако случайно отида до тоалетна дори, без да й се обадя, започваше да ми звъни на пожар - да не би да изчезна с каталозите им.
Сутрин от 8 ч. до 9 ч., преди да се почне обикалянето, трябваше да се пие кафе в офиса - задължително!!!? Голям проблем ставаше ако отидеш в 8.15 примерно, дори и да не ти се пие кафе с тези хора...
Нямах никакъв договор, дори граждански!
В края на всеки работен ден, минавайки през парка на път към вкъщи, сядах на някоя пейка, събувах си обувките, и в продължение на един час гледах в една точка, без дори да мога да мръдна от изтощение...
Не знам как издържах ДВЕ СЕДМИЦИ...

Адресът на фирмата е следния: Полиграфически комбинат (най-задното крило); входа е откъм улица Н. Ракитин. Влизате и на бариерата може да попитате портиерите. Препоръчвам Ви да ходите сутрин, защото след 12 едва ли ще намерите някого. Успех!!!

Хора,тази фирма май пак си смени офиса?знаете ли новия адрес?

KGM и EXCEED са една и същя фирма,така ли?Обявята им не е лоша,даже заплащането е много примамливо,но като чета повечето мнения...Дали наистина "Много на хубаво не е на хубаво".Ако може някой бивш или настоящ служител с РЕАЛНИ координати да изкаже мнение.Гледам писалите се "бивши" пишат отрицателни мнения,а настоящите положителни.Истината е някъде по средата.Първи курс съм студент в НБУ "Визуални изкуства" и искм да се занимавам в областта на рекламата,но все още нямам опит.

Даниеле,нека бъдем обективни-услугите,които предлагат са качествени и имат собствена дигитална и офсетова печатница.Аз съм само клиент и не мога да коментирам отношенията вътре във фирмата и заплащането.Офисът на Ексийд е на удобно място,близко до Центъра,но това не е толкова важно,защото рекламният агент на място работи с клиента.От служителя не мога да се оплача-възпитан,усмихнат млад човек и което е по-важно,много експедитивен,точен и отговорен.

Като чета мненията ме хваща страх. Въпроса ми е към naivna potarpev6a - тези "герои" ще могат ли да направят свестни фирмени календари? Изобщо, къде им е печатната база имат ли собствена техника или използват други печатници?

ул.Река Осъм №1 ет.2 (на звънеца пищеше Exceed или Headway);пада се зад Полиграфическия комбинат

Бихте ли ме ориентирали къде точно е адреса на офиса на фирмата?

Искам да споделя опита си като кандидат за работа на "рекламна агенция" "Exceed". След като си пуснах CV-то, получих имейл да заповядам на интервю-събеседване всеки работен ден между 5 и 6 часа. Избрах ден и отидох на посочения адрес. За мое безкрайно учудване в офиса нямаше никой. След известно време отново кандидатствах по тяхна обява и те отново ми изпратиха същия имейл. Този път им писах с учива молба да ми кажат ден, в който ще има някой в офиса. Отговорът беше - всеки работен ден. На доверие отидох втори път. С неголямо учудване открих, че отново няма никой, но за сметка на това пред входа чакаха 10-12 "млади, ентусиазирани" хора, както беше посочено в обявата. Вече не съм сигурна дали тази агенция въобще съществува, като изключим, че има звънец с нейното име на посочения адрес. Не открих техен сайт. Не знам и каква точно рекламна дейност развиват, ако въобще го правят. Пиша това съобщение за хора, които може би биха се пробвали - да се подготвят за "изненади".

Работя във фирмата от няколко месеца или по-точно казано работя като "Външен консултант" към агенцията. Студентка съм - редовно обучение и не мога да си позволя пълен работен. Още през месеците юли и август започнах да изпълнявам отделни поръчки на клиенти, основно печатни рекламни материали. От начало печелех по 30 -40лв. при направата на визитки (примерно) и до септември си докарвах по около 200 - 300лв. месечно. Продължих да се срещам с фирми и в момента имам над 30 малки компании, чиито рекламни материали се поръчват при мен, аз ги отнасям към Сашо (той е "Продуктов мениджър" във фирмата), а Калин ми изплаща регламентирания % по "Договор за консултатска услуга" и всички са доволни, включително и клиентите ни! Да, нямам трудов договор, но нямам и ангажимент за ежедневно присъствие в офиса.  Колегите ми са супер пичове и мацки, които работят здраво за себе си, всеки ден научавам нещо ново, занимавам се с реклама, което ми доставя удоволствие, а работната обстановка е такава каквато си я направиш! За парите? Доволна съм. Смятам след рекламната кампания - до нова година да си взема кола за около 5 000лв. Няма да е нещо голямо, но все пак сме "в криза".