Евроалианс ООД /img/frontend/nomap.png"

Евроалианс ООД

Измамници, взеха ми парите за курса и нищо не направиха намалиха ми часовете и после нв искаха да ми връщат пари за не взетите от мен часове. Наложи се да сезирам Агенцията за защита на потребителя, те взеха мерки срещу тези измамници, долна лъжа е че са коректна фирма, за мен това са едни бедни душици които ми отмъкнаха и последните стотинки за това което не получих, за обучението по английски език което бях заплатил и това ми било ЕВРО АЛИАНС срамота, ето заради такива боклуци сме на този халв тази държава България!!!!

има много кибици които им се плаща,доста добре.Хората които нямат връски,опъват и за тях.Викат по работниците без причина,спукват ги от работа,12часа без почивка.във германия се плаща по 10 часа,а се работи по 12,заплатите спрямо други фирми са доста по ниски.сас тенденция че ще ги пратят във германия а там е още по добре за тях,немците плащат по 25евро на час, а те ти плащат по 8 или 9.на всеки обект си има групички които са роднини и предимно близки на началник обекта,големи топачи и пални милузи.отношението кам работника спрямо началниците е гола вода.пълни путювци са.обещават а нищо не правят.който е нервак не е за него тази работа.работи се само със нерви заради кибиците.

Много са некоректни, взеха ми парите и ме сиктирдосаха като ме лъжеха.... Бягайте!!!!!!!!!!!!!!!

Измамници. С моя приятелка кандидатствахме по обявата им за преводач и дори не ни се обадиха по телефона. Единствено получихме имейл, че можем да си изпратим документите за заклет преводач по куриер. А офиса им е близо до нас, поне това можеше да погледнат в автобиографиите ни. Оттам пръснати пари за документите и накрая нищо. Писах им няколко писма, отговориха само на едното, че когато ни одобрят документите ще ми изпращат преводи. За пари никой нищо не спомена. Мина повече от месец и пак нищо, решихме да ги попитаме и ни излъгаха, че не са ни одобрили документите порадио нисък успех, а ние и двете имаме успех над 4.50, моят специално е 5.19 !!

Представете си за каква измама става въпрос!

Евро Алианс са една много лъжлива агенция. Много добре знам как стоят нещата със документите за заклет преводач и кандидатствах на тяхна обява. Одобриха ме, дадох 20 лв. за да си подготвя документите. Дори не искаха да им ги предам лично, но аз отидох лично. Там ми казаха, че ще ми се обадят по телефона след няколко дни. Обаче обаждане няма. Реших да попитам по имейл - казаха ми, че успеха ми бил нисък за преводач - а аз имам много добър успех и отговарям на изискванията, защото си знам правата и работя за други агенции. Беше ми ясно, че са ме излъгали, защото никой не ме повика да се подпиша на списъка, който върви ръка за ръка с документите на преводачите в София - един списък, който се прави винаги при такива процедури.
Няма такива измамници!
Стойте далеч от тях! Нито курсовете им на обучение са добри, нито за работа стават! Собствениците са арогантни и лицемерни и лъжливи! Едно добро мнение за тях не съм чул!
Не си давайте документите на тези некоректни хора, кой знае какви са им целите!!
Лъжци!! Плюс това не плащат на преводачите си, всички рано или късно ги напускат!

Аз се обучавах "Евро Алианс" - Компютърна грамотност през 2010 - 2011г. Мога горещо да препоръчам като учител САМО И ЕДИНСТВЕНО г-н Александър Костадинов (имаше два случая, при които се наложи две различни негови колежки да го заместят - ПЪЛНА СКРЪБ СА! ЕДНАТА Е НЕРВОЗНА, А ДРУГАТА НЕ МОЖЕ ДА ОБЯСНЯВА!). Това е човек, който по душа, по призванеи е учител. Разбира си от предмета. Обяснява чудесно.

В България страна от Европейски съюз са валидни закони регламентиращи отношенията между работник и работодател. Според Закона за Задълженията и Договорите за всяко забавяне на плащането са регламентирани лихви което в прав текст означава , че ако не си погася вноската към банкаата навреме ми скъсват главата с неустойки без да ги интересува кой, как защо ми е забавил плащането. И в този ред на мисли ще искам справка от партньорите на организацията за датите на направените преводи. И също ще стартирам съдебен иск за начисляване на лихви върху забавените плащания. Пък те да си търсят правата нагоре. И последно не съм останал без работа за да се притеснявам за парите които ми дават жалкото е че се прецаках да се обвържа с тях. Това обаче е за последно. Свършвам групата и да си търсят нови преподаватели! Имам достатъчно оферти за да търпя да ме разтакават като маймуна! Мерси че го прочетохте.

За последното мнение на "анонимен" мога само да кажа, че управителката на фирмата винаги е била коректна със своите служители. Може понякога да се е получило забавяне на плащанията и ПАК КАЗВАМ ЗАБАВЯНЕ, А НЕ ИЗОБЩО ДА НЕ СЕ ПЛАТИ, но то е било породено от факта, че парите от различните програми не са били преведени от съответното министерство или агенция, което не е по вина на ръководството на фирмата. Така, че не разбирам какво оревавате света, че се е получило забавяне и то не много сериозно. И изобщо какъв е проблемът при положение, че госпожа Коева ви осигурява толкова сериозни ангажименти, с които да си изхранвате семействата. И като сте толкова отворени на тема заплащане, пазарът на труда е отворен, следователно може спокойно да си се върнете към предишната работа в училищата или където и да било и там наистина да оценят друда ви по подобаващ начин.

Що се отнася до фирмата смея да твърдя,че имам пряко отношение,предвид факта,че доходите на семейството ми зависят , не изцяло ,но на практика предимно от нея.За тези оптимисти,според които да ти бавят заплатата е нещо "нормално" да кажа само ,че дори на бюрото по труда плащат редовно,Страха, приятели мои ,е страхотен двигател,но смятате ли,че е необходими една фирма с преподаватели да изхранва някоя госпожа, решила да натрупа "бърза печалба"?Моите подозрения са две - или не си знаете правата и не сте наясно какво значи "договор" и каква сила има , или така Ви е удобно - да работите са част и слава.
 Отностно положението към момента в тази част на фирмата,която се помещава в гр.Стара Загора смело мога да твърдя,че ще понесат законните последици на безпардонното си отношение към труда на хората.Що  се отнася до самата европейска програма ,по която в момента се работи - днес пари има, утре -няма.Интересно само дали от съюза са наясно,че парите ,които са отпуснали са с толкова неясен статуст на съществуване - Т.е. ХУБАВА РАБОТА АМА БЪЛГАРСКА. Та да  напомня : 1-во ,че договора,който се предлага на наетите преподаватели не упоменава плащане на всеки два .три или пет месеца.2-ро  ,че не смятам ,че българина в условия на криза трябва да губи както доходите си така и самоуважението и достойството си.В тази връзка смятам,че вместо да си мълчат и да треперят от страх ,преподавателите трябва чисто и просто да си потърсят правата ,и с това да се сложи край както на безочието на Евро Алианс така и с чувстовото на безнаказаност ,което битува явно сред нейните управители.

За разлика от повечето мнения ,моето е положително.
Преди да изкажа мнението си нека всеки, публикуващ мнение тук да направи сравнение с други фирми при които е бил на работа или е имал отношения.
Моето е следното:
-за отношението към работниците - след работа в 3 други фирми преди тази - сравнение не може да има. Всеки обосновано представил проблема си пред управителя Ст Коева е бил изслушан и било взето под внимание мнението му. Без грубости и обиди, без налагане на мнение и с желание за решение на проблема. Не съм забелязал пренебрижително или високомерно отношение към никой от колегите си - дали в други фирми е така ?!
- за заплащането - верно ,че има моменти на забавяне на плащанията , но в коя фирма ги няма. Все още нашата бизнес атмосфера не е като в Германия , Англия и друга западна държава и забавяне на плащания има, както от фирма към фирма, така и от държавата към фирмите(резултата е закъснение на заплатите). Особено ,ако финансирането е по проекти. Истината е , всеки който е работил е получил възнаграждението си и закъснението не е било неоснователно.
-за размера на заплащането-каквото си договорил, това. Договарянето е двустранно все пак, има готовност за коментар от ръководството. Има и премии за добра работа.
- за базата - отлична(за офис Пловдив). За другите офиси предполагам, че е  по скромна, но в тази сфера(центрове за обучение) не знам да има в БГ супер оборудвани фирми.
Това е моето мнение. Но , като човек с желание да работи по-добре ще запазя слабостите , които като цяло са по-малко от положителните страни. Предпочитам да гледам на нещата положително и оптимистично. Пожелавам и на Вас подобно отношение !