CSMS Ltd /img/frontend/nomap.png"

Работих във фирмата дълги години. Не знам колко пъти съм си жертвала някви лични празници и събития за да поема разни смени и да съм полезна на фирмата. Даваш си сърцето и душата и накрая излязох майчинство и като се върнах новата шефка Елена Русева беше си назначила някви свои хора и ме съкрати. Същата съдба последва и много други майки. Нищо, че уж закона те пази, пак могат да те съкратят. После с малко дете няма да казвам, колко трудно е да си намериш нормална работа. Всичко се връща дет викат.

Nqkoi znae li kakvo e zaplashtaneto za back office i ima li bonusi

Хора, не се подлъгвайте по обявите За специалисти ЧР, всичко е хамалогия, надали ще получите голямо уважение от бъдещия си ръководител Д. Васева. В момента, в който им станете неудобни, ще ви разкарат, такава им е просто практиката. Шефовете от Израел надали също би им пукало много за вас, те си вземат големите пари, а вие блъскайте....Има къде-къде по-читави фирми, в които би могло да се работи. Мислете за бъдещето и най-вече за здравето си!!!!

Бях само на интервю във фирмата, но някой неща определено привлякоха вниманието ми. От всички хора които видях и с които ми се наложи да се срещна или да общувам единствено рекрутърката ми се стори нормален и зрял човек. Не понасям кикотенето, фамилиарниченето, обидите по адрес на трети лица (дори изобщо да не ги знам кои са), говоренето на висок тон и арогантното самочувствие.
Интервюто беше добре организирано, което прави чест на Ейч ар мениджъра и на рекрутърите. За пръв път видях в българска фирма да се използва личностен въпросник, което печели адмирациите ми. Който се занимава с подбор или с ейр ар ще ме разбере!
От описанието и впечатленията и мога да кажа, че заплащането е доста добро за сферата. Не знам някой кол център да предлага такова заплащане и 13 заплата. Има и атестация два пъти в годината, което е обвързано със заплащането. Такава обратна връзка мотивира.
За всеки случай, обаче положителните ми впечатления спират до тук.
Езиковия тест е елементарен, но все пак аз не познавам предмета на игрите. От тая гледна точка, поне в италианския има три думи за залагания. Няма как да знам коя да използвам, ако не зная точно за какво залагане става въпрос - жетони, пари или облози. После превода от английски на италиански няма как да го направя както трябва, защото поне аз не съм флуент по английски.
Провалих се на някаква импровизирана ролева игра, в която трябваше да се опитам да продам нещо по телефона. Нямам време за никаква подготовка и просто обстоятелствата ме подтикнаха да заложа на импровизация. Въпреки това интервюто не приключи, а продължихме да говорим, което беше натоварващо поне за мен заради провала на "играта", (което ми се отрази и се забеляза може би). Някакво момиче от екипа за който кандидатсвах изискваше детайлни отговори, но въпросите и не позволяват такива. Едно от най-презрените неща е да се говори за минал опит по отношение на напрегната комуникация и искаш конкретни и детайлни примери. Няма как да го обясня, ако бях тръгнал да го обяснявам вероятно трябваше да говоря 3-4 минути, което не е много добра идея да си словоизлиятелен на интервю за работа.
С две думи работата не е никак лоша (е все пак говорим за обикновени телефонисти и месиджъри, което няма кой зная каква стойност като опит, особено ако искате да правите професия, кариера и наистина да работите нещо умно и красиво). Заплащането е сравнително добро и наистина гъвкаво. Офисът не е никак лош - светъл и удобен бих казал. За колеги няма какво да кажа, но определено техният личен стил, който наблюдавах от страни не ме впечатли особено. Ако хората не са личносити и характери, няма как екипа и работната среда да е добра, успешна и мотивираща.
Много хора споделят, че работата е удобна за студенти, но аз изобщо не останах с такива впечатления. Поне при мен излиза, че няма как да ги съчетая, тъй като имам фиксиран ден за лекции. Поне аз няма да направя компромис с магистратурата си. Пък и макар бедна, имам си хубава работа с наистина готини колеги, не ми се печелят пари в някакъв зоопарк.

Определено НЕ на работа в тази фирма, със сигурност могат да се намерят доста по-читави фирми, където един млад човек да се развива и да бъде оценен спрямо положения труд и заслугите си! Защото тук думата "уважение" явно не означава нищо!

И аз като бивш служител, искам да оставя своето мнение за фирмата. Много се говори, че като човек напуска, мисли лошо за фирмата, малко не е така. Сами ще си направите оценка.
Първо, собствениците са евреи - който знае как се работи с тях, няма смисъл да пиша. Второ, заплатките са под ниво с конкурентните фирми. Трето,смяни, случва се да се работи нощни смяни с месяци наред, защото някой излиза в майчинство или излезнал след майчинство (По закон им се полагат само дневни смяни), ако сте студент перфектно, да се работите през ноща,ама личния живот не забравяйте, защото годинките се минават и нямате забавления. Четвърто по ред, най- големия аргумент, работата Ви ще е да накарате някой човек да депозира пари и да ги загуби в казино, покер или спортни залагания (при условие, че ако спечели големи пари, не му дават да ги тегли, а му затварят аккуанта и намират причини да не му ги изплатят). Ако си мислите, че е добре да накараш някой да остане без пари,това е Вашата работа, ама не е толкова лесно, след това като клиента ти пише, че ще самоубие, си е дал последните пари. Има още много коментари, ама това е достатъчно да си правите сметка, някой който почва 1-ва работа, се хваща за всичко, после разбира къде е попаднал.

Като бивш служител от преди около 6 години виждам, че нещата не само не са се подобрили, ами са се влошили.
Това, което прочетох на повечето места, че компанията е добра за млади хора (учащи или току-що завършили) е вярно, но само ако си търсиш нещо временно за около 5-6 месеца, за повече най-вероятно няма да издържиш.
Правила наистина няма, макар на всички срещи и в бла-бла докладите и тям подобни има огромна решимост да се изградят и спазват такива.. Но, уви, не се получава и то не само защото няма условията, но и понеже ръководството не му е нужно. Така ще се окаже, че и те ще трябва да спазват някакви неща, което не им отърва.

Шефовете идват, за да се забавляват тук, да си харчат безкрайно големите бюджети за къщи, коли, издръжка и т.н., което всичко е на гърба на служителите. Ако пък имат и дете бюджета им отива в небесата.

Имам особено негативни впечатления от мениджърката ЧР - г-жа Д Васева, която в момента пак подкрепя раждаемостта в страната (нека е жива и здрава), понеже тя лично едва ли не ме изгони от работа, като насила ме накара да си напиша молбата за напускане с някакви смешни доводи от нейна страна..

Та в заключение да кажа - определено НЕ на работа в тази фирма, със сигурност могат да се намерят доста по-читави фирми, където един млад човек да се развива.

Не бих препоръчал тази фирма, особено като на пазара има далеч по-добри.
Несериозно отношение и никакво управление.
Не приемайте особено ако ви наемат за нов проект. През времето три проекта стартираха като нито един от тях не потръгна. Всички служители, които бяха наети и на които им бе обещано, че в случай проектите се оказат неуспешни ще им бъде намерено място в "голямата" им компания - нищо от това. Днес ти казват - от утре нямаш работа!

Колегите като цяло са ок. Всякакви хора.

Мениджъри - хора по-малко компетентни от служителите си. Един колега постоянно помагаше с ползването на софтфера на умната ни супервайзорка, която уж бе обучена и голям спец!

Развитието във фирмата бе доста особено и сложно. Уж има такова, но ако го дочакаш...
Но обещават много! Големи на думи, но на дела никъде ги няма...
За повишение на заплата няма и да коментирам.
Мисля, че всичко бе казано в предните коментари при изяснението на "произхода" на ръководството.

Успех на всички!

Работя във фирмата от почти една година, отдел казино. Бих казала, че работата е много сладка - натоварваш се, ако имаш проблеми с комуникацията или с нервите.. Екипът е страхотен в по-голямата си част, винаги е забавно, работното време е гъвкаво и аз лично нямам проблем да го съчетавам с учене в университет. Бонусите никак не са рядкост, когато човек си върши добре работата, както и възможностите за развитие, отново при положение, че човек има желание, потенциал и мотивация (аз получих повишение на деветия месец). Работата е напълно подходяща за млади хора с добри езикови умения, като свободното време е предостатъчно за съчетаване и със странични занимания.

Бих казала, че фирмата предлага много подходящи работни позиции за млади хора, които имат желание да практикуват и усъвършенстват чуждите езици, които владеят. Голям плюс за студентите е също така гъвкавото работно време, което позволява да се комбинират работа с учене. Мениджърите и тийм лидерите, които правят графиците, винаги имат предвид заетостта на учащите и съобразяват работните смени максимално с тях. Работната заплата е конкурентна за пазара на труда в тази сфера, дава се годишен бонус на база представяне, има съответно и социален пакет, който включва ваучери за храна, отстъпка от фитнес, допълнително здравно осигуряване и т.н. При положение, че човек добре си е подредил приоритетите и подхожда съвестно спрямо задълженията си, би могъл да почерпи ценен опит, особено като кариерен старт.