CSMS Ltd /img/frontend/nomap.png"

Бях на интервю есента в тази фирмичка и за щастие не започнах работа там. Не ми направи добро впечатление нито офиса, нито лелята с бицепсите от ЧР, нито нарочения за ИТ мениджър. Фирмата е еврейска.

I read some butthurt comments here. Loosers always blame somebody else for their misfortunes. If you know what I mean...

I worked for 3 years in CSMS and met some great people over there. Some smart people are working in CSMS and they are promoteing talent. I will miss most of them. Keep up the good work and stay positive y'all!!!

Скъпи кандидатстващи в CSMS приятели,

Изключително некоректно е отношението на HR Manager-а на CSMS г-жа Asya Krasniqi, както в професионален аспект, така и в чисто човешки смисъл. Моля, бъдете наясно, че дамата не цени личното време на кандидатите си, оставяйки ги да чакат повече от час за насрочена среща и не дава обещаната обратна връзка повече от месец. Изводите можете да направите и сами!

Работя от няколко години в компанията и бих искала да споделя мнението си. Работодателят е коректен и дава шанс за развитие. Последните години бяха добавени доста benefits за служителите. Стремят се да подобряват условията на работа и постоянно се търси обратна връзка за всички новости. Работата е подходяща за студенти, така и за такива, които искат да градят кариера в сферата на онлайн забавленията.

Има един педераст който е шеф на us sport, КОГАТО ИМА ПРАЗНИЦИ СЕ ПИШЕ САМО ТОЙ НА СМЯНА ЗА ДА ЛАПА ДВОЙНО, ВСИЧКИ ЗНАЯТ ЧЕ Е ОТВРАТИТЕЛЕН БОКЛУК.

1200-1300 лева заплата в София и то за нощен труд. Пълна подигравка, бягайте далече!

Ако сте студент или млад човек, който владее чужд език на добро ниво и търсите първата си работа, може и да ви се стори Ок, като работно място. Но за придобили вече някакъв опит и търсещи надграждане, не е най- подходящият работодател.
Фирмена сигурност - нулева, много свестни хора си тръгнаха от там, голямо текучество, но има и хората с дългогодишен стаж, които не са много;
Работна среда - има доста свестни колеги и хора, но разбира се и доста интриганти, занимаващи се само с това, плюс пушене на терасата за сметка на работещите непушачи.
Мениджмънт - определено не добър, неадекватен, използващ шуробаджанашки методи, субективен, нямащ реална представа за работата на служителите и влияещ се от лични симпатии и интриги;
Местоположението е сравнително добро, до дъ Мол на Цариградско.
Бенефити, както в повешето фирми - ваучери за храна, за такси в късните смени, леки закуски от време на време под формата на баница (ако успееш да стигнеш до нея), бонус над заплата, който уж е достижим, но зависи от много неща...
Определено има далеч по-добри фирми в сектора, които си заслужават. Човек прекарва голяма част от ежедневито си на работа, затова е от значение да се инфиормирате, дори минимално, преди да правите избор на работно място.

Отдавна се каня да напиша мнение тук, но ето че дойде този момент.
Работих във фирмата една година в отдел казино. Работата се състоеше от една страна в предлагане на продуктите на няколко онлайн казина + обслужване на клиенти по телефон, имейл и чат. В нашия екип почти нямаше входящи обаждания, при другите езици не беше така. Обслужваха се много чатове едновременно, което в началото беше тегаво, после се свиква. Отношенията между колегите и мениджмънта са нормални, човешки, с някои дори приятелски.
Работата беше по-скоро еднообразна и монотонна, поне за мен нямаше особени предизвикателства. Но това си е по-скоро характеристика на аутсорсинга.
Работила съм доста време в две други големи аутсорсинг компании (Съдърланд Глобъл Сървисиз и Сайтел България) и мога да кажа, че CSMS е на светлинни години напред, що се отнася до отношението към служителите и фирмена сигурност.Това, което най-много ме учуди още първата седмица беше, когато разбрах, че някои от колегите работят там от самото и създаване (от 10 години или дори повече). Това на фона на огромното текучество в Съдърланд например си е абсолютна атестация за сигурност в една фирма. Имах много колежки, които са изкарали по две майчинства в тази фирма и се връщат пак там на работа. Защо? Защото са доволни.
Лично аз бях доволна от заплащането, има и бонуси до 20% от заплатата. Освен традиционните за аутсорсинга допълнителни придобивки като допълнително здравно осигуряване, карта за спорт и т.н. ваучерите за храна в CSMS са 100 лв и за нощните смени има ваучери за такси. Да не забравя: Има 13-та заплата, нещо което е по-скоро на изчезване в другите фирми. С една дума: служителите се обгрижват добре. Никога не забравят рождения ти ден(получаваш бутикови ръчно приготвени шоколадови бонбони от фирмата) нито пък който и да е друг празник (Великден, Коледа, 8-ми март). Малки жестове, но показват голямо отношение.В претъпканите вендинг машини всичко беше с 50% отстъпка за служителите. (За сравнение в Съдърланд цените на стоките във вендинг машината бяха по-високи отколкото в магазина.) Предоставяше се на служителите безплатна храна ВСЕКИ ДЕН – банички, студен бюфет, пица. Пресни плодове и зеленчуци имаше ВСЕКИ ДЕН. И разбира се кафе, чай, топли напитки, вода.
Организираха се постоянно някакви събития, коктейли, състезания с награди, на място във фирмата. Фирмените партита и тиймбилдинги също бяха от класа.
Местоположението е в The Mall, съответно с чудесна инфраструктура.
Натоварването е типичното в бранша, но поносимо, не е супер екстремно.Колегите - супер.
Потенциал - зависи кой какво търси. Лично аз не видях поле за развитие в тази фирма. Но други виждат и се развиват. Но както казах, аз съм с много добри впечатления от фирмата и хората там.
Напуснах, защото реших да се развивам в друга област и да се занимавам с частен бизнес.

Работих във фирмата дълги години. Не знам колко пъти съм си жертвала някви лични празници и събития за да поема разни смени и да съм полезна на фирмата. Даваш си сърцето и душата и накрая излязох майчинство и като се върнах новата шефка Елена Русева беше си назначила някви свои хора и ме съкрати. Същата съдба последва и много други майки. Нищо, че уж закона те пази, пак могат да те съкратят. После с малко дете няма да казвам, колко трудно е да си намериш нормална работа. Всичко се връща дет викат.

Nqkoi znae li kakvo e zaplashtaneto za back office i ima li bonusi