CSMS Ltd /img/frontend/nomap.png"

Има един педераст който е шеф на us sport, КОГАТО ИМА ПРАЗНИЦИ СЕ ПИШЕ САМО ТОЙ НА СМЯНА ЗА ДА ЛАПА ДВОЙНО, ВСИЧКИ ЗНАЯТ ЧЕ Е ОТВРАТИТЕЛЕН БОКЛУК.

1200-1300 лева заплата в София и то за нощен труд. Пълна подигравка, бягайте далече!

Ако сте студент или млад човек, който владее чужд език на добро ниво и търсите първата си работа, може и да ви се стори Ок, като работно място. Но за придобили вече някакъв опит и търсещи надграждане, не е най- подходящият работодател.
Фирмена сигурност - нулева, много свестни хора си тръгнаха от там, голямо текучество, но има и хората с дългогодишен стаж, които не са много;
Работна среда - има доста свестни колеги и хора, но разбира се и доста интриганти, занимаващи се само с това, плюс пушене на терасата за сметка на работещите непушачи.
Мениджмънт - определено не добър, неадекватен, използващ шуробаджанашки методи, субективен, нямащ реална представа за работата на служителите и влияещ се от лични симпатии и интриги;
Местоположението е сравнително добро, до дъ Мол на Цариградско.
Бенефити, както в повешето фирми - ваучери за храна, за такси в късните смени, леки закуски от време на време под формата на баница (ако успееш да стигнеш до нея), бонус над заплата, който уж е достижим, но зависи от много неща...
Определено има далеч по-добри фирми в сектора, които си заслужават. Човек прекарва голяма част от ежедневито си на работа, затова е от значение да се инфиормирате, дори минимално, преди да правите избор на работно място.

Отдавна се каня да напиша мнение тук, но ето че дойде този момент.
Работих във фирмата една година в отдел казино. Работата се състоеше от една страна в предлагане на продуктите на няколко онлайн казина + обслужване на клиенти по телефон, имейл и чат. В нашия екип почти нямаше входящи обаждания, при другите езици не беше така. Обслужваха се много чатове едновременно, което в началото беше тегаво, после се свиква. Отношенията между колегите и мениджмънта са нормални, човешки, с някои дори приятелски.
Работата беше по-скоро еднообразна и монотонна, поне за мен нямаше особени предизвикателства. Но това си е по-скоро характеристика на аутсорсинга.
Работила съм доста време в две други големи аутсорсинг компании (Съдърланд Глобъл Сървисиз и Сайтел България) и мога да кажа, че CSMS е на светлинни години напред, що се отнася до отношението към служителите и фирмена сигурност.Това, което най-много ме учуди още първата седмица беше, когато разбрах, че някои от колегите работят там от самото и създаване (от 10 години или дори повече). Това на фона на огромното текучество в Съдърланд например си е абсолютна атестация за сигурност в една фирма. Имах много колежки, които са изкарали по две майчинства в тази фирма и се връщат пак там на работа. Защо? Защото са доволни.
Лично аз бях доволна от заплащането, има и бонуси до 20% от заплатата. Освен традиционните за аутсорсинга допълнителни придобивки като допълнително здравно осигуряване, карта за спорт и т.н. ваучерите за храна в CSMS са 100 лв и за нощните смени има ваучери за такси. Да не забравя: Има 13-та заплата, нещо което е по-скоро на изчезване в другите фирми. С една дума: служителите се обгрижват добре. Никога не забравят рождения ти ден(получаваш бутикови ръчно приготвени шоколадови бонбони от фирмата) нито пък който и да е друг празник (Великден, Коледа, 8-ми март). Малки жестове, но показват голямо отношение.В претъпканите вендинг машини всичко беше с 50% отстъпка за служителите. (За сравнение в Съдърланд цените на стоките във вендинг машината бяха по-високи отколкото в магазина.) Предоставяше се на служителите безплатна храна ВСЕКИ ДЕН – банички, студен бюфет, пица. Пресни плодове и зеленчуци имаше ВСЕКИ ДЕН. И разбира се кафе, чай, топли напитки, вода.
Организираха се постоянно някакви събития, коктейли, състезания с награди, на място във фирмата. Фирмените партита и тиймбилдинги също бяха от класа.
Местоположението е в The Mall, съответно с чудесна инфраструктура.
Натоварването е типичното в бранша, но поносимо, не е супер екстремно.Колегите - супер.
Потенциал - зависи кой какво търси. Лично аз не видях поле за развитие в тази фирма. Но други виждат и се развиват. Но както казах, аз съм с много добри впечатления от фирмата и хората там.
Напуснах, защото реших да се развивам в друга област и да се занимавам с частен бизнес.

Работих във фирмата дълги години. Не знам колко пъти съм си жертвала някви лични празници и събития за да поема разни смени и да съм полезна на фирмата. Даваш си сърцето и душата и накрая излязох майчинство и като се върнах новата шефка Елена Русева беше си назначила някви свои хора и ме съкрати. Същата съдба последва и много други майки. Нищо, че уж закона те пази, пак могат да те съкратят. После с малко дете няма да казвам, колко трудно е да си намериш нормална работа. Всичко се връща дет викат.

Nqkoi znae li kakvo e zaplashtaneto za back office i ima li bonusi

Хора, не се подлъгвайте по обявите За специалисти ЧР, всичко е хамалогия, надали ще получите голямо уважение от бъдещия си ръководител Д. Васева. В момента, в който им станете неудобни, ще ви разкарат, такава им е просто практиката. Шефовете от Израел надали също би им пукало много за вас, те си вземат големите пари, а вие блъскайте....Има къде-къде по-читави фирми, в които би могло да се работи. Мислете за бъдещето и най-вече за здравето си!!!!

Бях само на интервю във фирмата, но някой неща определено привлякоха вниманието ми. От всички хора които видях и с които ми се наложи да се срещна или да общувам единствено рекрутърката ми се стори нормален и зрял човек. Не понасям кикотенето, фамилиарниченето, обидите по адрес на трети лица (дори изобщо да не ги знам кои са), говоренето на висок тон и арогантното самочувствие.
Интервюто беше добре организирано, което прави чест на Ейч ар мениджъра и на рекрутърите. За пръв път видях в българска фирма да се използва личностен въпросник, което печели адмирациите ми. Който се занимава с подбор или с ейр ар ще ме разбере!
От описанието и впечатленията и мога да кажа, че заплащането е доста добро за сферата. Не знам някой кол център да предлага такова заплащане и 13 заплата. Има и атестация два пъти в годината, което е обвързано със заплащането. Такава обратна връзка мотивира.
За всеки случай, обаче положителните ми впечатления спират до тук.
Езиковия тест е елементарен, но все пак аз не познавам предмета на игрите. От тая гледна точка, поне в италианския има три думи за залагания. Няма как да знам коя да използвам, ако не зная точно за какво залагане става въпрос - жетони, пари или облози. После превода от английски на италиански няма как да го направя както трябва, защото поне аз не съм флуент по английски.
Провалих се на някаква импровизирана ролева игра, в която трябваше да се опитам да продам нещо по телефона. Нямам време за никаква подготовка и просто обстоятелствата ме подтикнаха да заложа на импровизация. Въпреки това интервюто не приключи, а продължихме да говорим, което беше натоварващо поне за мен заради провала на "играта", (което ми се отрази и се забеляза може би). Някакво момиче от екипа за който кандидатсвах изискваше детайлни отговори, но въпросите и не позволяват такива. Едно от най-презрените неща е да се говори за минал опит по отношение на напрегната комуникация и искаш конкретни и детайлни примери. Няма как да го обясня, ако бях тръгнал да го обяснявам вероятно трябваше да говоря 3-4 минути, което не е много добра идея да си словоизлиятелен на интервю за работа.
С две думи работата не е никак лоша (е все пак говорим за обикновени телефонисти и месиджъри, което няма кой зная каква стойност като опит, особено ако искате да правите професия, кариера и наистина да работите нещо умно и красиво). Заплащането е сравнително добро и наистина гъвкаво. Офисът не е никак лош - светъл и удобен бих казал. За колеги няма какво да кажа, но определено техният личен стил, който наблюдавах от страни не ме впечатли особено. Ако хората не са личносити и характери, няма как екипа и работната среда да е добра, успешна и мотивираща.
Много хора споделят, че работата е удобна за студенти, но аз изобщо не останах с такива впечатления. Поне при мен излиза, че няма как да ги съчетая, тъй като имам фиксиран ден за лекции. Поне аз няма да направя компромис с магистратурата си. Пък и макар бедна, имам си хубава работа с наистина готини колеги, не ми се печелят пари в някакъв зоопарк.

Определено НЕ на работа в тази фирма, със сигурност могат да се намерят доста по-читави фирми, където един млад човек да се развива и да бъде оценен спрямо положения труд и заслугите си! Защото тук думата "уважение" явно не означава нищо!

И аз като бивш служител, искам да оставя своето мнение за фирмата. Много се говори, че като човек напуска, мисли лошо за фирмата, малко не е така. Сами ще си направите оценка.
Първо, собствениците са евреи - който знае как се работи с тях, няма смисъл да пиша. Второ, заплатките са под ниво с конкурентните фирми. Трето,смяни, случва се да се работи нощни смяни с месяци наред, защото някой излиза в майчинство или излезнал след майчинство (По закон им се полагат само дневни смяни), ако сте студент перфектно, да се работите през ноща,ама личния живот не забравяйте, защото годинките се минават и нямате забавления. Четвърто по ред, най- големия аргумент, работата Ви ще е да накарате някой човек да депозира пари и да ги загуби в казино, покер или спортни залагания (при условие, че ако спечели големи пари, не му дават да ги тегли, а му затварят аккуанта и намират причини да не му ги изплатят). Ако си мислите, че е добре да накараш някой да остане без пари,това е Вашата работа, ама не е толкова лесно, след това като клиента ти пише, че ще самоубие, си е дал последните пари. Има още много коментари, ама това е достатъчно да си правите сметка, някой който почва 1-ва работа, се хваща за всичко, после разбира къде е попаднал.