Happy Bar & Grill / Хепи https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Цар Освободител 25&markers=Варна,бул. Цар Освободител 25

Happy Bar & Grill / Хепи

До скоро работих в “Хепи” и съм силно разочарован от тази фирма! Даже не знам от къде да започна, понеже едва ли ще се сетя и за всички мизерии точно в момента, на които се нагледах, но ето някои от тях:
- колкото и да се смята от широката маса, че там персоналът е добре платен, то самата истина е съвсем друга. Като за начало - за да взимаш горе - долу добри пари - то трябва да си или управител, или поне сервитьор - всички останали там работят за значително по-малко пари, а да не говорим за стотиците часове, които трябва да покрият в месеца, за да хванат своя таргет.. В противен случай може просто да ви кажат, че не ви достигат - да кажем - 4-5 часа от всички 250 през месеца и това ще ви лиши от значителна част от заплатата ви(да не кажа дори по-голямата, както се случи при един мой колега, докато работех там)!!! Така, остават другите две опции:
a) управител - за тази позиция даже не се и надявайте. Абсолютно всички са недипломирани и неграмотни връзкари, дошли от село, за да избиват комплексите си върху все още младия и наивен персонал. Повечето от тях си нямат и на идея дори какво правят там, но бъдете подготвени - за най-малкото ще ви се скарат и изложат пред хората. Не е изключено дори да надникнат в тоалетната да ви потърсят, за това, че ви няма от 2мин например, като вие просто сте отишли по нужда, да речем(това е съвсем реален пример)! Неведнъж мой колежки са плакали от тяхното отношение и то пред свой клиенти... Бил съм свидетел на пълно унижение и вербална обида от страна на тези т.нар. "шефове"... Просто за първи път в живота си видях хора с нулева подготовка, лидерство и умения да оглавяват подобни позиции - ПЪЛЕН СРАМ!!!
б) сервитьор - на първо място, трябва да сте момиче. На второ - трябва да се подготвите да загърбите своя социален живот от тук нататък. Да, може да изкарате 2 бона в месеци като ноември и декември, когато наистина ви скъсват от работа, но се пригответе да изхарчите тези пари около юли - август, когато хората не са в София и вие най-после имате малко свободно време за себе си. Сега, дори да предположим, че в 2/3 месеца от годината изкарате такива пари, покривайки всичките си таргети и наистина фирмата е коректна и ви ги плати(което не се случва обикновено), то да видим дали си е струвало. Какво имам предвид - там се работи по 11 часа на ден постоянно на крак(това са официалните часове, за които ви плащат). Истината обаче е, че ви викат поне час по-рано и не си тръгвате от ресторанта, докато не приключи дори почистването му. Това значи, че ако днес отидете на работа в 11:00, то ще се приберете най-рано 01:30 у вас, като горе-долу се връзват поне 3 часа на ден, за които никога не ви плащат. Като имаме предвид огромното физическо натоварване(почти хамалски труд) и това, че реално работите около 14 часа всеки ден на крак, то е добре да се замислим дали наистина са си стрували тези пари... Отговорът е съвсем ясен – НЕ! Истината е, че плащането не е никак добро, просто работите двойно повече като часове за разлика от повечето работни места. Даже няма да споменавам и всички физически травми, настъпващи след около месец от такова натоварване, но ето някой от тях – кръст, стави, колене и т.н. и т.н…
За капак на всичко ви осигуряват и на 420лв (минималната заплата), като се пригответе и никога да не си получите последната заплата, ако сте решили да напускате... Също така трябва да знаете, че всичко във самата фирма наподобява и на секта, понеже постоянно ще ви се налага да повтаряте едно и също по около хиляди пъти на ден, включително дори и когато няма смисъл от това. За съжаление обаче, ще трябва – дори когато общувате и със собствените ви колеги… А това, че ви викат поне час по-рано е именно за това – за да преговорите от край до край всяка една реплика – включително и запетайките в нея…

Тъжно ми е, че дори верига като тях с такова голямо име у нас се оказа поредната некоректна фирма, укриваща данъци и оцеляваща за сметка на своя персонал... Ала както казват хората – “Тъжно, но факт…”

Поздрави и дано съм ви бил от помощ!

Здравейте хора, ще се включа, за да ви споделя и моята гледна точка. Работата в Happy е една възможност за всеки човек, който има желание да се развива. Тук екипа е сплотен и мениджърите правят всичко възможно, за да се почувстваме като едно голямо семейство. Заплащането е на ниво и парите се дават винаги редовно. Има възможност за повишаване на стартовата заплата, което се предлага в много малки фирми в България. Happy дава възможност за получаването на различни бонуси, в зависимост от желанието и стремежа ти за работа. Ако искаш да се развиваш и да получаваш много добри пари, това е ВЪЗМОЖНО. Трябва просто да работиш с усмивка и да се бориш за правата си. В Happy се ценят тези качества.

Място, където можеш да откриеш истински приятели и да срещнеш толкова много дружелюбни хора. Атмосферата на работа е приятна и много положителна. В Хепи има дисциплина и строги правила, които ... да, трябва да се спазват! И на тези, които това не им харесва, нормално е да си тръгват. Работата в ресторант на Хепи може да те научи на самодисциплина и възможността да правиш реална оценка на ситуацията. Когато си млад и се бориш срещу всичко, е важно да намериш работна среда, в която ще оценяват качествата ти и ще те поощряват за в бъдеще. Замислете се! Успех!

Здравейте.. Някой може ли да ми каже актуална заплата (ясно ми че е относително) на куриерите в happy.. Благодаря...

Какво е заплащането на служителите в кол центъра,на какви смени се работи?

Здравейте! Тъй като смятам да кандидатствам за позицията сервитьорка, се интересувам какви въпроси задават на интервюто?

работа в Хепи от 2 години. Започнах кат шпикер, сега съм на скара. Мога да Ви кажа, че през това време само заплатата се актуализираше, имаше си периодични атестации и оценка за представянето. Не може да не бачкаш и да искаш да получаваш наготово.
Вярно, Хепи си е школовка, но минеш ли първите 3 месеца обучение - после може и 5 години да изкараш.

Фирмата вече прави и дава за служителите си много, но наистина се работи и иска усилия. Наготово няма никъде.

Здравейте, искам да попитам как е заплащането при рънърите и изобщо какво е положението като цяло? За колко време се сключва първоначалният договор?

Какво е положението с квартирите наистина?

Искам да попитам, какво е положението със служебните квартири? Колко човека са в стая и по колко в апартамент. Какви са условията на живот в тях?

До момичето преди мен: Не е проблема в расата, а в това, че все още учиш и си на 16г. Изчакай поне още 2 годинки, но пък се стреми към нещо по - добро, защото това не е работа мечта.
И сега, като клиент, не сме доволни от хепито напоследък. Обслужването отнема твърде дълго, дори когато заведението е полу - празно. Портиерката си прави мохабет с момченцата на бара и не и пука, че има две маси с необслужени клиенти. Сервитьорките се бавят и като ги викнеш казват "ма, аз вече не ви ли взех поръчката".