Aplus.net /img/frontend/nomap.png"

Фирмата беше яко шит, малко робовладелска историям но пък колегите... ех ! :)
Имаше тук-там някои желаещи да забележат личността зад работника но птичка пролет не прави.
Сериозни проблеми със мениджмънта от по-високо ниво, никаква комуникация между отделите... Ама както и да е - всичко си дойде на мястото, акълите CatalicInvestors продадоха каквото остана от фирмата след като й е**ха мамичката.
За нищо не съжалявам :)
Наско (нас, чад) от сейлс (последното останало звено от тази фирма) е супер пич, ако бачкаш ще ти помага както можеш, ако се правиш на 2 и 1/2 ще те натисне зад границите на същестуващите неща които човек може да си представи.

Firmata ve4e q nesu6testvuva :)))

Zdraveite na vsi4ki... pro4etoh mn pozitivni mnenia za SALES. Bih se radval ako ima 4ovek koito e rabotil kato takav za aplus se svarji s men na [email protected]

аз работих в Aplus преди доста време - фирмата Abacus trade всъщност съществува от 20 г. а от 5г. е отдела Support..както и да е, аз работих на доста отговорна позиция,а започнах като продавач, така, че не мога да кажа, че няма развитие, даже напротив. Заплатата беше космическа за онези времена - взимах близо $2000 на месец, за 2002-2004г. това бяха много пари, колегите са невероятни...страшно много приятели имам от там..готина си беше фирмата..махнах се поради лични причини..жалко, че затварят офиса

Значи аз работих близо 4 години в Aplus. Минах през shared hosting support и след година и малко се преместих в dedicated server support.
Първата година си беше яко бачкане и то главно през ноща. Заплатата 2004-та беше към 700-800лв, което си беше супер. За една година успях да си извоювам да рабтя само през деня. Това си беше лично моя цел и с усърдие може да се постигне. Повечето коеги са доволни да работят нощем, но на мен не ми понасяше. През даня работят много малко хора и то обикновено по-опитните. Все пак клиентита са американци и спят по друго време. Както и да е. За 4 години заплатата ми се увеличи до 1800-1900 което си е 250%. Не съм работил в други компании, но ми се струва доста добре.
Потенциал за развитие има, но наистина става бавно. Не знам какво разбират бившите колеги под потенциал за развитие. За 10 месеца да станеш мениджър ли? Компанията е в България от едва 5 години. Що не питате .... или ..... има ли развитие? Може да да се развива човек, но си иска бачкане.
Колегите бяха супер. Просто страшно много добри приятели намерих в тази фирма.
Уважение от американските шефовете наистина няма. Но как ли и да има като са ни виждали един два пъти? Все пак и чувството е взаимно та какво се оплаквате :). За сметка на това шефа на BG офиса, ... ...., винаги се е отнасял добре към всички.
Работната среда беше доста добра според мен. Аз обичам големи офиси, а в Aplus пространство бол. Компютрите също бяха прилични.
Единствения минус е фирмената сигурност и то си пролича. Офиса го зактиват този Октомври. Жалко наистина.

Едно от най-хубавите неща, които са ми се случвали през живота е, че напуснах Абакус (Aplus) или както искат да го наричат ми е все тая. Това е фирмата, която на времето беше съставена от 90% млади хора от провинцията, които работят срещу обещания за светло бъдеще :-) Изключтелно шуробаджанашко изпълнение на фирма в стил "Ден година храни". Шефке какво стана с котелните горива с които търгувахте, още ли паравана е търговия с web-решения писани на парче. Още ли пращате хора в САЩ при брат ти и им ............. да не бягат :-) Това е и една много известна фирма от историята на българското IT пространство, втората фирма наказвана и ..............................

За sales-a лошо не мога да кажа. Пари се правят много, при желание и малко късмет. Работното време е много интересно и доста бързо и евтино за придвижване в София. Няма задръствания в 1 през нощта. Няма и в 3 следобед. Всеки ден можеш да си вършиш други задължения, в работно време, които трябва да се планират много отрано в други компании.

Няма кариерно развитие, но е нормално в отдел продажби. Много опит си трябва там.
Единствен недостатък, който ми идва наум е огромната разлика в условията м/у американския и българския sales офис.

Аз стрес там не съм видял, хубави моменти имаше много. Не съжалявам, че съм се напуснал, но просто получих добра оферта... Сигурно още щях да си работя там и да съм си доволен.

Не бъдете толкова негативни за sales-а.

Работил съм няколко месеца в тази фирма. Привлече ме доброто заплащане, за което после се оказа че трябва доста да поработиш. Заплатите винаги се изплащаха на време. Не съм имал проблеми с шефовете в отдела ми. Няма кой знае какви привилегии. Компанията е голяма и стабилна, а веднъж влезеш ли трябва голям гаф да направиш, че да те уволнят. Просто се търсят хора. Не е задължително да работиш оувъртайм, но пък смените са през нощта. Няма големи възможности за развитие, трябва да поработиш поне година-две и тогава ставаш мениджър, но оттам нататък - нищо. Местоположението е добро - не е в центъра, но е близо до него. Колегите ми бяха страхотни. Заради тях съжалявам, че се наложи да напусна. Офисът е добър, но е в стара сграда и се състои от 2-3 огромни помещения, в които работят 90% от хората.

Колегата който се е изразил над мен е 100% прав. Нулево отношение от страна на по-висшестоящите, даже бих казал отношение като в казармата, всеки над теб може да ти крещи. Особенно в support-a така са направени нещата, че ако не знаеш нещо питаш супервайзърите, които само това чакат да се опитват да те изкарат че си идиот. Ще качете интелигентни хора със self respect не биха действали по този начин, и как са станали супервайзъри щом са такива. Отговорът е много елементарен, всичко е шуробаджанащина или "лизане на задник". В последно време виждам 2-рото. Колегите са изключително печени и се присъединявам към призива на предишният колега: Какво правите още там колеги? !!! . Обещания които не се спазват или стават с голяма отсрочка. Нещо нормално е да дойде супервайзър и да ти се накрещи или да повдигне тон пред твоите колеги за нищо съществено.
Избрах си новата компания в коато работя и се допитах до този сайт, за допълнително мнение тък като това в 70% са мненията на хора работещи в нея. Дори не отидох на интервю при друга само защото мненията бяха доста отрицателни. За това оставям и аз своето мнение за Aplus.Net. Има и положителни неща като на пример да проговорите добър Англииски и да разбирате всякакви диалекти или докато не ви станат отговорите рутинни, което ако сте сьватлив става след 3-ят месец. Като начало няма да го усетите, но след няколко месеца започвате да псувате клиентите след като свърши разговора, като тук говоря само за support-a. Твърде много нерви за нищо. Не бих я препоръчал на никого.

Това е изключително неприятно място за работа не го препоръчвам и на най-закъсалите. Тук заплащането идва от стиснати ...... г......... Тук уважението е 0, с теб се отнасят като с тухла а не като с човек защото `х.......... гореспоменати си мислят че България е Танзания (оп да не обидя Танзания) и тук негърчетата за дребни стотинки ще им носят чехлите до леглото. Тук имаш привилегията да НЯМАШ привилегии. Тук Фирмената сигурност е сигурност САМО за фирмата, за омразния работник... ха... Тук нито работата е работа нито свободното време свободно. Тук имаш потенциала за развитие на потънала вмирисана рибарска лодка. Местоположението е перфектно ако живееш около цеха. А колегите... :)... ако са толкоз готини к`во дремят в таз лайняна дупка. Е да работната среда, мирише още на боя... трети месец.
И още нещо, стойте далеч от тази фирма, не си струват нервите.