Стемо ООД /img/frontend/nomap.png"

Стемо ООД

Ами тоз "новия", като му гледам словореда ми прилича много на един от служителите.
Ама той си знае?!

Фабриката за илюзии :))

Последното мнение от "нов" е писано от един и същи ip адрес, откъдето е писано и мнението от 2007-01-22 21:02:04 пуснато от "Анонимен".

Поинтересувах се от тази фирма от двама приятели- единият е към сервиза им, другият нещо административно май. Направи ми впечатление, че бяха доста горди с работата си в тази фирма. Оценките ги написах според техните мнения горе-долу както ми разказаха. Замислих се да кандидатствам в Стемо, щото се настоях в една фирмичка да я чакам да порастне.

p.s. тук се пише доста тенденциозно и злобно за Стемо, личи, че пишат един-двама, затова не обърнах много внимание на дългите им писания. Идеални фирми няма. Възможно е да има верни неща. Но начина на писане први всичко, което са написали да изглежда изключително недостоверно.

Нормалните не оцеляват ...

Няма значение дали си в Ст. Загора или в Трън заплататите са еднакви и еднакво мизерни. Всички са приравняват на стандартите в Габрово.
А там си е като на село. Евтинийка.

Повече от това няма смисъл да говорим.

Бягай на далечеее :))

A някой може ли даде повече информация за заплащането и работната атмосфера в Стемо Стара Загора?

Там е истинси ужас да работиш.Аз работих 2 месеца и напуснах без предизвестие.Бяха ме накарали сама да си говоря.Там всеки, който е назначен 1 ден преди теб ти се прави на шеф и ти ВИКА.Когато си изкажеш мнението по някой въпрос те правят на нищо.Когато постъпваш на работа веднага те обвързват с договор, който не се спазва след това изобщо.Особено работното време.Работиш докогато ти кажат,а де докогато ти свърши смяната.За липсите да не коментирам.Когато постъпваш на работа никой не прави ревизия, защото са заети да си пият кафето в офиса,а когато напускаш ти съобщават за една камара липси.Когато напуснах в магазина липсваше стока за около 4000 и повече лв.А това дето го пишат в обявите за работа "По случай откриването на нови търговски обекти......" и т.н.е глупаво.За последната половин година е открит само 1 магазин в Софиа,а тия си търсят хора през ден.В магазина, в който работих бяхме 7 човека и за 1 седмица напуснахме 2, един колега каза, че напуска след месец.Това трябва да ви накара да се замислите дали да започвате работа изобщо там.

Аз съм бивш служител и напуснах фирмата на 31.10.2006 г. Работех в сервиза в Пловдив. Така че дадените оценки са за този период и за този офис, както виждам и чувам, нещата много не са се променили. Всеки се оглежда за по добра възможност.
Работих в Стемо 6 (Шест) години и ми омръзна да чакам - подобряване на условия на работа, повишение на заплата и малко повече уважение. Примиряваш се обаче, защото нямаш много харчове. Обаче идва един ден - появява се дете - харчовете скачат - никой не ти обръща внимание. Говориш с шефа на офиса, той ти казва - Добре ще говоря на следващата среща. Чакаш следващата среща - резултат НУЛА. И така още два пъти - и още две нули като резултат. През това време на някои търговци (много добре отговарят на полученото от предни мнения име -Гъзолизци и др. такива-)така си вирват носа, че си мислят че могат да ти заповядват какво ли не, само защото си СЕРВИЗНИК. Никога не съм разделял сервизната работа от тяхната - търговска. Като убеждение имам това, че двете неща вървят заедно, но те може би не го разбират добре. (Прави се мрежа. Аз съм човек с висше образование, учил да проектира разни неща (имам две електронни измервателни устройства разработени почти от нула до търговски продукт в предишна работа), но сега какво правя? Пробивам дупки, за да може утре да пусна кабели. Косата, очите, ушите, носа са ми в прах, като си издухам носа излиза почти готов бетон... Какво прави търговеца? Пише next offer. Добре, ще има пари и за него и за мен.Но защо не дойде на обекта да види какво става, да пооцапа малко костюма или полата? Така може да види реални неща - кабели, кабелни канали, розетки, инсърти. Пък може в следващата му оферта да няма грешки, може да се е научил и да не се червим отново пред клиента...
Заплата я чаках, условията на работа също, но когато липсва уважение от колегите няма какво да го чакаш.
Някой сигурно ще каже - Тука се пише за Фирмата в която работиш, не за колегите...
Да, ама не!
Фирмата има интерес от добри взаимоотношения в екипа (а може би не е така...)и трябва да прави всичко възможно за това. Когато беше малък екипа всичко беше ОК, но като се удвоихме и утроихме, и като станахме незнам вече колко отдела, нещата позагрубяха. Жалко само че шефа на офиса не се опита да вземе нещата в свои ръце (може би от незнание - той все пак е търговец и трябва да продава, не е търговски директор), но пък нали за това фирмата е голяма, някой трябва да каже какво да се прави в такъв случай.. има ЕйчАр отдел, къде е той?

Като цяло няма лошо, Стемо е голяма фирма и ще си работи и ще се развива! Нека не се приема като съвет, ама много и куца отношението към служителите, а иначе се опитва да е \"клиентски ориентирана\".
Проблема не фирмата е в седалището и - Габрово, много провинциално (много я мразя тази дума, защото се злоупотребва с нея от софиянци) мислене има тамошното ръководство, да не говорим за нивото непосредствено под \"четворката\".

Въпреки всичко казано гордея се, че работих в тази фирма 6 години и не крия никъде че съм работил там. Най-много ми липсват колегите от сервиза...

Сега определено се чувствам по-добре.. Така че са прави тези които казват
- Ако не ви харесва в стемо не пишете като анонимни тук, ами просто напуснете!