Мастхед Студиос ЕООД / Masthead Studios /img/frontend/nomap.png"

Мастхед Студиос ЕООД / Masthead Studios

искам само да попитам как мога да се сварза с ва адрес или тел,

По същество:
Млад амбициран екип с попарени надежди който продължава да се бори
сериозна липса на опитни ръководни кадри в арт и програмисткият екипи която може и да е превъзмогната вече - надявам се заради читавите служители които не веднъж са били принуждавани да правят погрешни стъпки в работният процес "от горе" или поради липса на опит
стабилност: под сериозен въпрос - желая успех на колегите с ъртрайз и повече приходи за напред

Фирмата е добра

Запознат съм от близо с работата в Мастхед Студиос, работил съм и в други студиа и мисля че мога да изразя компетентно мнение по въпроса. За незапознатите ще разясня, че правенето на игра е сложен процес в който много неща могат да се объркат. Работят много екипи с много хора в тях, водени от една цел и е нормално да има разминаване на идеи и интереси. Да не говорим че "Game Making-а" в България те първа прохожда и се усеща липсата на опит в областта, който не може да се натрупа с едно или две заглавия. Earthrise не е стратегия, нито пък е Browser тип игра, ами е "Next-Generation MMO", което признаите е един масивен и амбициозен проект за нашата малка страна. Относно самото студио мога да кажа само суперлативи. Атмосферата е идеална - хем на професионално ниво, хем не пречи да се сприятелиш с всички колеги. Задачите и проектите са супер интересни, като се има в предвид стилът на играта. Шефовете си вършат перфектно работата и доказателство за това е сегашният изглед на Earthrise. Никой не те спира да се развиваш, и биваш възнаграден ако опиташ. Зплащането е чудесно и е достатъчно да задоволи всякакви прищявки и интереси. В заключение ще кажа че съвършенни хора и съвършенни игри няма, но виждам пред себе си как колегите ми дават всичко от себе си за да стане тази игра невероятна. И го правят това не защото някой ги кара, ами защото те самите го искат.Поздрви.

Към Запознат: опасявам се, че тълкуваш напълно погрешно постоянните обяви. От известно време фирмата се стреми да разшири сериозно екипа си от програмисти. Половината от настоящия персонал е почти от нейното създаване. Малкото, които са си тръгнали принудително, са били или недостатъчно напреднали като програмисти, или не са успели да навлязат задоволително бързо в работния процес. Определено Мастхед не е място за посредствени хора.  От достатъчно дълго съм служител във фирмата, за да дам следните оценки:Заплащането е на съвсем прилично ниво за фирмите с такава дейност. Overtime-ът не се заплаща допълнително, понеже не се толерира хората да идват извънредно, за да вършат работата, която не са си свършили в работното време (понеже са правили кой знае какво), а никой не те принуждава да работиш overtime. За сравнение в предишната ми фирма служителите постоянно злоупотребяваха с платения overtime, така че не виждам защо това да е минус (освен ако не си работохолик :)).Уважението е, както навсякъде, според работата, която вършиш - на почит са хората, които се справят с повече и по-тежки задачи, но никой не е поставен в графата "loser". Няма подмазване или злословене по адрес на колеги, което да ти носи позитиви.Привилегии: нищо специално, освен, че фирмата не щади пари за да оборудва служителите си с хардуер - последна дума на техниката.Фирмената сигурност засега изглежда задоволителна, няма закъснения на заплати и пр.Натоварването е доста сериозно, задачите валят, но пък човек се чувства зает (при това със смислени неща) доста сериозно, което би трябвало да е плюс за всеки, който обича професията си.Потенциал за развитие: при все, че досега се е работило по няколко тясно свързани продукта, в тях се прилагат най-разнообразни технологии и методики, чрез които човек може да научи доста. Освен това и колегите са начетени, така че развитието като професионалист е гарантирано.Местоположението на офиса на програмистите е идеално, на 5 минути от центъра (на ъгъла на "Оборище" и "Ситняково"), намират се дори и места за паркиране :)Колегите са едно от най-хубавите неща - кадърни, амбициозни и печени като хора, личи си, че всеки от тях е човек с характер.Работната среда също е отлична, непринудена, но надъхваща атмосфера. Няма истерии и вдигане на кръвно около крайните срокове, ако съществува напрежение, то се поема почти изцяло от мениджърите, за да могат обикновените работници да се съсредоточават върху работат си, вместо да си гризат ноктите по странични въпроси. В момента ръководството усилено работи по подобряване на организацията на работния процес, по която досега имаше известни пропуски.Колкото до отрицателната оценка, която е дал Experienced за шефа на програмистите - не знам какъв човек очаква твоят съквартирант за шеф ?!, но той е с опит на мениджър (каквато му е и работата в крайна сметка), както и с достатъчно пространни познания по програмиране (което не може да се каже за повечето мениджъри, завършил просто управление). Единствено няма опит като редови кодер, но не смятам, че това пречи по какъвто и да било начин на преценката му за работата на такива хора.Казано накратко, откакто съм във фирмата, практически не мога да измисля от какво да се оплача, напротив - едно наистина страхотно място за всеки фен на игрите и достатъчно уверен в способностите си, за да не се страхува от сериозните задачи!

Съквартиранта ми работеше там, само се оплакваше, до колкото разбрах неприятно място за работа, добри колеги, но шефа на програмистите е абсолютно некомпетентен и своенравен. Без никакъв опит в областта.

Парите стават горе-долу, но няма добри бонуси и не плащат добре овъртайм - по тяхна преценка ги заплащали.......

До колкото знам, само арт екипа и на геймдизайнерите шефовете са добри, но и за това чух наскоро някакви слухове че и той май единия си е тръгнал от компанията и нещата не им вървят на добре...

Внимавайте там често подменят персонала.От доста време ги следя имат постоянни обяви, най-вече за програмисти.

Qko e

Здравейте, някой може ли да каже мнение за тази фирма защото аз съм чувал само добри неща от хора който преди са били там, но сега нещата може би са се променили надявам се към още по-добро , все пак са се наели mmorpg да правят.