Нова - Текс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Нова - Текс ЕООД

Мда. Правят впечатление няколко неща тук:
1. Позивните коментари оборват прежде пишещи негативни такива.
2. Негативните са изтрити.
3. Оставени са или позитивни мнения, или неотнасящи се към темата. Много интересно, нали?!
Аз работих в другия цех- "Нова мод" за цели 2 години. Започнах с голям ентусиазъм /завършила съм такава специалност/ и резултатът към днешна дата е следният:
1, След като напуснах, се чудих как съм могла да издържа толкова. ОЩЕ СЕ ЧУДЯ!!!
2. Категорично съм взела решение повече никога да не работя в шивашка фирма. Това решение го взех, тъкмо там. И много се радвам, че съм го взела.
Относно господина Минчева -назначава на ръководни постове САМО връзкари. Пример: за ОТК беше назначено едно дърто, нагло и просто бабе /мамичка на бригадирката Албена/. Заради особения си роднински статут тази нагла пача си позволяваше буквално всичко.Идва, носи ти нещо за ремонтиране, ти обясняваш, че този проблем не е от теб /ако си ОТК или поне проста шивачка, сам ще го разбираш; но мамицата на Албена не се интересуваше кое е право/. Друг пример: бригадирката Петя, която назначи цялата си циганска рода, без да имат какъвто и да било опит или квалификация, като направи дори една от тях ОТК. Естествено, някой трябваше да работи обаме, затова ние, останалите поехме тежеста на ремонтите на роднините и ги насехме на гърба си. Трети пример: за бригадирка на една от бригадите най-внезапно се оказа...жената на един от шофьорите. Същата компетенция като по-горе изброените. Имаше едно Кате, дето все не му намериха място, тъй като, където и да го сложиш, не се справя: бригадир, технолог, ОТК...не знам какво стана с нея. Една от бригадирките / не й помня имена/, внезапно разжалвана се оказа накрая в позицията на шивачка в наша бригада. По-некадърно шиене през живота си не бях виждала - със затворени очи беж шила по-добре. Мистгерия остава как тези хора стават началници. Да не пропусна да кажа: и нейните ремонти сме ги отнесли пак ние.
Г-н Минчев обаче не се трогваше от нищо, когато отидеш да разкажеш, това е просто неприемливо дори за средно грамотен човек, камо ли управител...Той, видите ли имал човека, за които да отговарям и не можел да огрее навсякъде!!!
Големият проблем на това предприятие, са некадърните, нагли до безобразност, оставени с чувство за ненаказаност, ръководни кадри. Заради тях напускат хората. Защото за всеки човек трябва да има грам справедливост. Затова напускаме и държавата си днес. Все за същото!

нека всеки недоволен да отиде да работи другаде да стои два три месеца без заплата да работи по 12 часа и не взема дори и минималната заплата тогава да недоволства.я ми кажете къде на друго място ви транспортират безплатно че и с таксита къде са навреме заплати и аванс че и купони за храна .не мойе само да се иска а да не се полагат никакви усилия за подобряване на качеството на работата не мойе цял ден да се разхождаме да си говорим да обсъждаме тази и онази но не и да внимаваме и работим.не може така мили колежки не знам коя от вас ако е собственик на това предприятие би изтърпяла такова поведение както ви търпи господин минчев имайте на предвид че всяко нещо има край така че умната ако ви се работи работете ако не си вървете и не пречете на другите

Защо вече пети ден служителите не са взели заплата?!?!?

ЕДНА ДОБРА ЖЕНА,напълно те подкрепям.А тези които не са доволни кво праят о6те там?Да идат в други фирми да видят там кво е но май неим стиска.За6то недоволствате от г-н Мин4ев,за6тото ви търпи по цял ден да се разхождате и говорите.Ако отидете в друга фирма няма да ви търпят и 2дена,повярвайте ми.До скоро работех във фирмата и вземах добра заплата за норма от 400-450бр.,а сега работя в друга фирма и за тези пари нормата ми е 900-1000бр.които не вярва да ми се обади и 6те го заведа да види.ТАКА ЧЕ МИЛИ КОЛЕЖКИ НАЛЯГАЙТЕ СИ ПАРЦАЛИТЕ И СИ СЯДАИТЕ НА ДУПЕТАТА ДА ШИЕТЕ , ЗАЩОТО ИЗГОНЯТ ЛИ ВИ ТЕЖКО ВИ.

za6to vsi4ki samo roptaete a ne rabotite seriozno az sym mnogo dovolna ot usloviqta na trud,zapla6tane i nai ve4e ot otno6enieto na 6efa kym nas kyde v druga firma 6te namerite tova aaaaaaaaaaaaa?Pomislete si dobre i togava hulete!!!

Много от хората напускат защото управляващите са такива.Навремето като се основаваше фирмата имаше екип, а сега няма затова е така.А заплатите ви никога няма да се променят ще произвеждате продукция за няма и милиминки от стотинката, за да са добре други хора за сметка на нас.

Може ли някои от началниците да обясни защо като фирмата е ИДЕАЛНА толкова хора напускат в момента.КАЖЕТЕ Г-Н УПРАВИТЕЛ????????????????

Г-н,Управителю кога ще престанете да назначавате неквалификацирани кадри,които само да пречат на производството?

Много интересно,човек определящ себе си ,като ОВЦАТА дава мнение за нивото на фирма!!!ХА ХА ХА

firmata ni e na mn slabo nivo i zaplatite ni sa napravo sme6ni-tragi4ni