Амилум България ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Амилум България ЕАД

виж във амилум се работи,това което пишеш за българина ,е минало време да не говорим че това е немислимо във амилум
хората са недоволни от бюрокрацията,от неразбиране на проблемите,от липсата на какъвто и да е диалог
всеки божи ден,на служителите се четат забрани от абсурдни по абсурдни -стига се до там че се работи под стрес и напрежение неща които не пожелавам на никого
и в същото време лозунги из целия завод на тема безопастност
за мен безопастноста не е номер едно във този завод,а застраховка на управляващиите

Мда ! Работя от близо 3-години и повечето от тези които пишат че са трудни условията просто ги мързи да работят ! Българинът е свикнал от 8-часа работен ден да работи най-много 2-ва, другото време да си прави часпром, да лежи, да псува началниците и да се оплаква колко е онеправдан спрямо тях и колко повече бачка !Това е истината, още не е изкоренена шуробаджанащината в тази фирма, за което ми е много болно, но да се надяваме че ще оправи, успех !

Здравейте! Не ги слушайте тия приказки, че нямало текучество. Има! Само че не се коментира и ако някой си тръгне, първата приказка е че заради грешки и вместо да го уволнят дисциплинарно му предлаат да напусне. Това си е фирмена политика - никой не напуска доброволно тази фабрика - имената няма да ги пиша - те си ги знаят... Да сте чули някой от града да е постъпил на работа наскоро горе? Май няма. Всички новопостъпили са от съседните градове (болшинството). И много от хората, които работим там си търсим работа. И бъдете сигурни, че специално аз и за по ниска заплата ще се махна - не искам да бъда крепостен и не искам да се отнасят с мен като с крепостен. Търся и то усилено... И всеки по оправен при първа възможност ще изчезне от това противно място. И нека ръководството не демагогства с изказвания за добра работна среда, "чудесен колектив"(готов при първия удобен случай да ти резне главата през кръста), добри условия на труд ( споменато беше по долу за 60 градуса и др...), а да си неме една фирма, която да направи някое и друго проучване за работната среда и отношенията между работници и ръководство( на ръководството въпреки всички приказки май не му се дават пари за такива проучвания).Бива и да огласят резултатите - ще е интересно... Дали всички ще са искрени или още има хора които се страхуват...
Жалко че градът е малък и няма други работещи заводи. Тогава ще да е интересно да видим какво ще стане - това е козът на това ръководство да си прави каквото иска - в повечето случай промяната на работното място е свързана с промяна на местоживеене - това е трудното, а не да си намериш работа. Има смели люде дето се примириха с това и си тръгнаха. Сега си пътуват и са доволни от работата, други пък се преселиха направо в други градове или заминаха да работят в чужбина... Хвала на тези люде!
А аз продължавам да се оглеждам наоколо, а в скоро време и по надалеч - по добре малко по ниска заплата, но добър колектив и по спокойна работа... С другите трудности ще се борим, нали и сега това правим.

приятелю пропуснал си в началото другарки и другари
пък то и атмосферата във амилум си е тоталитарна чудя се кога ще развеете червените знамена ,лозунгите са вече на лице
и да карате робите;гальовното обръщение към контракторите;да маршируват по плаца

Работя от 13 години в Амилум. Обичам работата си. Не бих я работил толкова дълго ако не я харесвах. Всички които са писали единствено отрицателни отзиви явно изобщо не отчитат реалностите в България. Или по-вероятно изобщо не са служители на Амилум - в града цари една невероятна завист и злоба към работещите в Амилум. Което според мен говори достатъчно за фирмата и служителите й (нали знаете че на българския казан в ада няма охрана). Естествено че си имаме и ние трески за дялане. Само че как ще обяснят тези дето са много недоволни нищожното ниво на текучество в Амилум спрямо останалите фирми в България и като са толкоз недоволни - к'во праят още там, що не отидат в по-свястна фирма да работят.

работя във амилум повече от 11 години,и когато чужденците управляваха
беше много, много по добре
сега цари един хаус,разхищение и пълна липса на координация
за ясните правила имаш много здраве от мен
ако си работник във амилум и ти се случи злополука;смазан и счупен пръст;след превръзка във лабораторията работника се връща на работа
и.......няма загуба на трудови дни!!!!!!
ти работил ли си със антифони,предпазни очила,каска,ръкавици,във помещение където температурата е 60 градуса,или най вероятно си стоиш във администрацията със пуснат климатик

за 2007 г.

- оборот - 160 млн. лв.

- печалба - 19 млн. лв.

- работници - 210

- инвестиции през последните три години - 25 млн. евро
Такива суми не се управляват само с добри думи, молби и уговорки .Харесвам "Стани богат" защото има ясни правила за игра, харесвам Амилум защото има ясни правила за работа, разбира се те не са по вкуса на всички. Всеки е свободен да си търси друга професионална изявя ако не му допада климата ,порядките и вътрешния ред.

здравейте ще се постарая да дам мъничка оценка на този завод
аз работя като контрактор във амилум, и след работа няма къде да се окъпя
от седмица няма и къде да пия вода, тоалетните за работниците са много малко,понеже не пуша нямам право на почивка,докато пушачите почиват 3-4 пъти на ден
казармата е бледо , бледо подобие на условията на работа там
някой по надолу беше писал за комплескарите
във Амилум България има доста такива, и по законите на мърфи заемат ръководни постове

Напълно подкрепям предходните 3 мнения.
В много фирми ръководени от български "мениджъри" служителите, които работят съвестно и изпълняват задълженията си биват не само товарени с още повече задачи, но и също така постоянно тормозени, обиждани и унижавани.
В България все още има много кадърни хора, само че под ръководството на такива "професионалисти" като описания в предното мнение те нямат никакъв шанс за развитие.
Искрено съчувствам на способните служители в този завод и им пожелавам по един или друг начин да успеят да се справят с поредното умно и амбициозно предизвикателство.

Съгласна съм с двамата щастливци. Мои познати работеха в английска фирма в Стара Загора. Ходеха с удоволствие на работа, всичко беше добре организирано, нямаше разделение в колектива. И така до преди повече от половин година. Англичаните решиха, че българите могат да се справят и сами и назначиха български мениджърски екип. Днес тази фабрика не съществува. Ужас. Жалко е да го казвам, но българите успяха да опрапастят всичко - да разделят колектива, да всеят интриги, да унищожат производството. Мисля, че щастливец говори за един от мениджърския екип на този завод. И ако говори за него - тежко на хората, които ще работят с него. Той е просто един балон - надут, но като се спука разбираш, ча вътре няма нищо.