Косер АД / ЕТ Косер /img/frontend/nomap.png"

Косер АД / ЕТ Косер

Работих 2 месеца 2023 г. в "Косер". Оказа се, че има клиенти, приближени на служители на фирмата, които не желаят да платят цялата сума при получаване на поръчката. По указание на шефовете сумата до пълния размер на заявката трябвало да я платя аз, защото не била голяма. Отказах да доплащам за моя сметка и по указание на собствениците ме уволниха незабавно. За назидание последния ми работен ден ме водиха напуснал, за да не ми платят. По-голямата част от заплатата се дава нелегално, без документ, за да не се плащат данъци. За една част от поръчките не се издава фактура, а се взимат парите само по устна договорка, също за да се пестят данъци. Подадох сигнал за тези финансови престъпления до Прокуратурата, но отказаха да предприемат каквито и да са санкции срещу фирмата!

За фирмата мога да говоря много,като започнем от управата:
К.Костадинов-дърт трол, който винаги е на загуба и винаги дава “достатъчно пари и повече от конкурентите “ смях в залата…
С.Петрова- истеричка, всичкоможеща, всичкознаеща, черешката на тортата ( ако тази госпожа я няма във фирмата, може би щеше да е доста по-развита, а да не говорим колко добри кадри нямаше да бягат)!
Ако желаете да започнете работа в тази фирма (което по възможност избягвайте! ) попитайте за Света, ако все още е част от фирмата - бягайте надалеч. :)
Маркетингът е под всякаква критика!
Постоянно прекупуване на стока от колеги, понеже не че няма в дадения магазин,а като цяло във фирмата…

-Аз, като част от тази фирма, започнах да обслужвам личните си автомобили с масло, което внасяме, но за съжаление при следващото обслужване нямаме вече такова ! (Понеже няма пари да се платят задълженията към вносителя.)

Работно време е просто “прекрасно”..
Работиш до късно, работиш съботите, работиш по празниците, не ти се плаща допълнително.
Важното е, че почиваш неделя и някоя друга събота ! :)
Заплати - малки, не стига това, а и ги бавят най-редовно !
И ако случайно се излъжете да започнете работа, четете внимателно договора, защото според него вие носите отговорност дори и за избата на Костадинов.
И се молете да не стане случайно ПТП със служебен автомобил, защото вие ще си плащате всичко, дори да сте невинни, понеже автомобилите нямат каско...
Няма да се оливам, въпреки,че имам още какво да кажа, ще кажа и все пак добри черти на фирмата:
-Възможност да попаднеш в добър екип с готини хора.
-Възможност да си намериш друга работа, с обикалянето, което правиш, и контактите които завързваш…

Фирмата е голяма и дава възможност за развитие за всеки, който има желание и качества да го направи. Има голям брой дългогодишни служители, което говори за добри условия на работа. Заплащането е на време. Проблемът е, че доволните служители не пишат коментари, защото те са доволни от работата и живота си и не отделят време и нямат нужда да сипят омраза в интернет.
Повечето коментари са само от хейтъри - хора, които се задържат за кратко, не умеят да спазват фирмени правила, работно време, а за колегиалност даже не са чували. Те обичат да мрънкат и да се оплакват и ако е възможно, да не работят много. В това са най-добри. И много скоро, след като колективът забележи тези техни "невероятни" качества, фирмата се разделя с тях. Тогава обаче те остават разочаровани и безкрайно недоволни от фирмата, управата и колегите, защото плановете за това как ще ходя на работа, когато мога и да си върви заплатата, а ако случайно се наложи може и да поработя малко, се провалят. И следват техните коментари тук.
Въпроса е можем ли по това да съдим, че фирмата не е добра?
Като дългогодишен служител смятам, че доброто работно място е точно там, където такова поведение не се толерира. Това дава възможност на всеки служител да работи спокойно и с удоволствие. Към това трябва да се стреми всяка голяма фирма, защото човешкия ресурс е незаменим фактор за бизнес растеж и фирма Косер знае това.
По мое мнение, ако търсите постоянна работа и имате желание за развитие, фирма Косер е добър старт.

НИКОГА НЕ СИ ПОМИСЛЯЙТЕ ДА ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ТУК.А за офис Пловдив и за Матей някой чувал ли е,дано не ви се налага.Този човек е причината толкова много кадърни хора да си тръгнат от този обект.Хора с много по-голям интелект от неговия,хора кадърни,работливи,ноооо непрекланящи глави пред него.Когато усети,че някой може да го измести от ВЪРХА-УПРАВИТЕЛ,божееее става страшно.Тоз,който се е усмелил да го сплаши,бива топен пред Света и хайде,готово пътя е свободен.Но който се е спасил от Косер е спечелил най-голямата битка.Бягайте далече от тази фирма и най - вече от офиса на Копривщица 19.

Доста години вече съм във фирмата и нервите ми вече не издържат ! За близо 10г служба работната ми заплата се е променила с нещо нищожно. Каквото и да направиш - винаги си виновен! Колите са под всякаква критика, не се отпускат части, молиш се като просяк за тях на един постоянно захилен трол - М.Кралев, за да работи колата и да изкарва пари. Всеки знае, че се дават пари и под масата " уж % от оборота ", но .... нищо не е както се представя. Имаш истеричка за "шефка", която командва парада, уволнява добри кадри, нейното мнение е най-правилното... Костадинов няма да го коментирам особено колко много ми пада в очите, като дойде и обеснява как "не върви магазина" , но въпреки всичко, магазина прави оборот средно между 130К- 150К месечно. Редовната заучена фраза на Костадинов е " МАГАЗИНА НЯМА ПЕЧАЛБА ИЛИ Е НА ЗАГУБА". За толкова години не чух един път поне БРАВО, а само обидни, хокания и закани от ИСТЕРИЧКАТА ПЕТРОВА.
Постоянно прекупуваме стока от АутоХит, Старс и Ауто+, защото във фирмата няма! Масови позиции липсват и на Костадинов не му се дават особено пари за стока. Маркетинга е под всякаква критика, почти никой не си върши работата както трябва, а ако ти се наложи да се обадиш на инж. проф. доц. д-р акад. Димитър Кънчев, който отговаря за лубрикантите - по-добре да се самоубия след разговора с него. Наближават светли празници, което ми напомня, че в повечето БЕЛИ фирми има 13та заплата, при нас са табу и 20лв, колкото да ти замаскират очите поне. На всички празници се работи, дори и на НГ до 14-15h. Много лоши муцуни се виждат, когато си вземеш отпуска, тогава си едва ли не виновен, че ти се полага. Обедната почивка също е табу, когато можеш и ако имаш време ядеш нещо на бързо, че трябва да се връщаш да си доробуваш до 19:00h.

Ако уважавате поне малко себе си,никога няма и да помислите за работа във тази фирма.Тук никой не значи нищо за самите шефове,докато оборота е на ниво всичко е наред,а с цената на какво се постига,не ги вълнува.Когато се осмелиш да им кажеш истината,веднага ставаш неудобен.А какви лизачи,какви подмолни особи има(специално в Пловдив),умави неможе да го побере.Хора,които в стремежа си да изплуват,натискат другите надолу,постоянно правят интриги,клюкарят всичко на шефовете(в повечето случаи несъществуващи неща),но иначе как да се задържат на своите постове.С две думи,колкото и да сте на зор,никога не започвайте в тази фирма,пълно е с нищожества,подли и гадни хора,неуважаващи себе си.

Няма ли най - накрая Костадинов да си отвори очите и да уволни тази сприхава, "всичко знаеща", "от всичко разбираща", неуравновесена, истерична, биполярна особа - Светослава Петрова ???
Колко още свестни хора трябва да изгони, косвено или пряко ???
Хора не останаха в тази фирма, господин Костадинов !!!
Разпада се заради бездействието Ви !!!
Отворете си очите и действайте, време не остана !!!

Макар че с нея или без, може би е кауза пердута ... тя с отношението си, Вие и другите "мозъци" около Вас с бездействието си съсипахте граденото с пот от всички.
А можеше Косер да е лидера на пазара!

В Бургас защо се изнесоха от офиса си като започна пандемията с COVID-19 ? Да не би да освободиха хората си? Сега имат ли някъде офис в Бургас?

Изключително некоректна фирма. Шефката не знае въобще нищо за своите работници, дори и имената. Фирма отново на наши и ваши
Едни работят съвместно, подържат си поверената им служебна кола, а други само гледат как да изкарат пари без да си мръднат пръста. Не се залъгвайте да почвате работа тук, Заплащане никакво и даже се бавят с мизерната си заплата. Тази фирма скоро ще загине,...........

стз ку*виииии , как сте бря ?!? това е риторичен въпрос ,на ли знаЙте ;) (ако изобщо знаете какво е риторичен хахахахаааа) знаЙм че сте мноу добре-няма бач,има пари,има ку--ве за трошене бол(вие си знаете де-малко ли ползвахте вече ;))))))) ама не е ли добре да станете пак с различни цветове на косите щото клиентите почнахме да се бъркаме-коя беше по-малката..коя е по-голямата свирка**ка-нека да има малко колегиалност - като не работим-поне в еба*ето да бъдем както трябва-знаем че ви се отдава и ви харесва.няма лошо-сега е момента-чешете ги тези жадните хаха :) а и е много добре че не ги шервате само с клиентите-радващо е че спонсорирате и колегите-хубаво е да се сплотява колектива-така най-лесно се стига от едната крайност в другата-давайте и м газ на тези работливи пут*и............ейййй-този втори пубертет не прощаваааа ;) - а и в комбинация с еб**вите ви слив***** става просточ удесно - пия за вассссссс кажете как мога да стна от вашия чудесен колектив-сигурно има няккави критерии за мързел,непукизъм,тъпотия,ебли**т,лицемерие,гъ*олизнае - ще се постарая да издържа теста-едва ли ще стана добър колкото вас - старозагорски шафрантийки,ама поне ще се опитам :)))) чао от мен,НЕдоволния клиент ;) и всело посрещане на новата*-дано да ви донесе много нови ку**ве за оправяне и не се притеснявайте-няма да ви се изтъркат,само след 20 год ще им трябва малко смазване-ама вие дотогава ще сет минали бройката 200,така че няма прбЪем