Minerva EDC Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Нещата в тази фирма вървят бавно. Сякаш времето е спряло. Напълно безвремие е тук. Фирмата става за преминаване към по добра фирма обаче за кариера не може и да се говори. Развитие нула, мрачна и подтискаща обстановка. Проблемите много и нещата не вървят.

За тази фирма мнения няма от 2011 година. Това е странно. Повечето мнения са негативни. Обаче те имат обяви за работа. Как са колегите, шефовете, заплащането? Но най вече ме интересува работната обстановка.

Най-обикновена Българска кочина. Стигнаха вече да си пишат сами мнения за да си вдигнат малко броя звезди в бгработодател. Както пише по-долу, става само за скок към по-добро. Студенти и хора без каквото и да е претенции.

Като човек държа на обективността. И в тази връзка бих поканил всеки заинтересован да се запознае лично с обстановката и условията на работа. Самият факт, че преди четири години започнахме с 4 души персонал, а днес сме 27 мисля, че говори сам по себе си за условията на работа, които предоставяме.
Във всяка фирма има недоволни. Те са най-често хората, които си изливат емоциите в Интернет. Ако тези моментни изблици на емоция не са водещи в живота ви, изградете мнението си на база на собствена преценка като посетите фирмата и говорите със служителите директно.
Има и други форуми в Интернет (можете да ги намерите сами), където служители споделят за възможностите за развитие и иновационните технологии, които фирмата използва. Информацията е на една клавиатура разстояние от вас, а за любопитните - офисът на фирмата е на познат адрес.
Успехи в живота!

Скучна и безинтересна фирма с претенции без покритие.
Лоши условия, никаква социална политика, лоши и обвързващи договори. Става за "скок" към хубава фирма.
Ако толкова Ви се ходи в САЩ, отидете на бригада, хем повече пари ще изкарате, хем условията на живот ще са в пъти по добри !

Изключително НЕ приятна фирма. Отвратително лош мениджмънт.
Оплитането в между личностни интриги е задължително.
Място за развитие няма НИКАКВО. Заплатите не са мръднали от както е дошла фирмата в България.
Условията в които се живее в Щатите е меко казано гадни.
Къща с 2 спални за 6 до 8 човека. Разпаднал се автомобил за който сами си плащат ремонтите.
Целият мениджмънт е абсолютно технически неграмотен и това води до едни безкрайни глупави решения и прищявки.

Ами каквто да Ви кажа за фирмата, като цяло нищо особено. Гадни са договорите за работа, които се сключват със служителите. Някакви по тяхна си схема са, т.е не са стандартни. Фирмата е супер малка - я има 15 души я няма. Като цяло нищо не се случва. Много монотонно.Прекалено тихо е в офиса, и всички мълчат и си цъкат.В екипа са само момчета, една жена има - и това е офис асистентката. Искат като те вземат във фирмата да ходиш за мин 3 месеца до USA и после като се върнеш в БГ оставаш да работиш още за мин 6 месеца тук, т.е не можеш да напуснеш, ако не ти харесва примерно. Привилегии няма никакви, само заплата и това е. Заплащането не е нищо особено, както се договориш. Но не са големи като цяло. Работата на фирмата е да пише софтуер за IPTV, t.e za STB у-вата, които ползва телевизията. Ми какво да ви кажа друго, не съм впечатлен като цяло. Team Building - супер смешен. За коледа бяхме на кръчма и това е. Струва ми се прекалено тихо в тая фирма. Липсва я динамиката. Супер монотонно е. Място за развитие няма, какъвто си в началото това е - рядко са тия, които успяват да минат на друга позиция. taka dinamika,  da se sluchva - team buildnig - e krachma :)) Mqsto za razvitie - nikakvo. Ем това е, нищо особено като цяло. Офиса е до Интерпред.

Понеже работя в тази фирма искам да изкажа и своето мнение.Атмосферата в офиса наистина е много спокойна и причтна, и не само по време на интервюта,а и по принцип.Относно пътуването до САЩ - не е задължителен престоя от 6 месеца,има колеги,които ходят и за по 1, 2 или 3,а има и такива,които искат да останат и повече време.В офиса различните подгрупи инжинери си имат линейни ръководители,който йм поставят конкретни задачи,и така всеки знае върху какво да се съсредоточи.Като цяло наистина съм много доволна от компанията.

Бях там на интервю за qa. Искренно съжалявам че не можах да стана част от екипа, заради необходимостта от шестмесечно обучение в щатите, което не мога да приема.
Иначе останах с чудесни впечатления - откровен разговор, хора на земята, без болни амбиции, директни въпроси и отговори без това да води до напрежение в разговора.
Малък екип са май - около 20 човека доколкото разбрах (програмисти и трима qa май). Американска фирма (ip телевизия), с клон за development в България.
Офиса е близо до Пирогов, нова сграда, спретнато. Има транспорт.
Без мнението да ми е критерии (все пак не съм служител) - останах с приятни впечатления и ако не беше шестмесечното обучение в щатите щях да се поборя аз съм съм техния човек.

Не