НИМХ(Национален институт по метеорология и хидрология) - БАН /img/frontend/nomap.png"

НИМХ(Национален институт по метеорология и хидрология) - БАН

14.проф. д-р Валентин Стоянов Казанджиев
15.доц. д-р Нейко Матеев Нейков
16.проф. д-р Христо Георгиев Георгиев
17.доц. д-р Андрей Георгиев Богачев
18.чл.-кор. проф. дн Николай Георгиев Милошев (НИГГГ - БАН)
19.доц. д-р Румяна Петрова Мицева-Николова (СУ–ФзФ)
20.доц. д-р инж. Стефан Първанов Модев (УАСГ–ХТФ)

Хидроложка оценка на причините за наводнението в кв.Аспарухово, Варна, на 19.06.2014 г.
Хидроложка оценка на причините за наводнението в Добрич на 19.06.2014 г.
През септември 2014 НИМХ, със съдействието на БАН, МОН и ИАОС/МОСВ, както и с подкрепата на WMO/GURME и EURASAP, организира XVI международна конференция по Хармонизация на дисперсионните модели за регулаторни цели. Информация за събитието — www.harmo.org
През септември 2015, метеорологичната и хидроложка общност у нас ще може да участва по-масово и да повлияе на съвременното ниво на обслужване на обществото с метеорологична и хидрологична информация, прогнози, предупреждения, анализи и съвети. Петнадесетата годишна среща на Европейското метеорологично дружество (15 EMS) и Дванадесетата европейската конференция за приложения на метеорологията (12 ECAM) ще се проведат в София. Организацията може да се проследи на http://www.emetsoc.org/meetings-events/ems-annual-meetings

Искрено съм разочарован от НИМХ БАН Кюстендил. Назначенията в института са изключително на ниво семейни и приятелски връзки. Директора е напълно корумпиран в точния смисъл на определението за корупция. Жалко, за такива като него държавата се разпада. Няма да стъпя повече в изгнилата система на БАН.

По повод на НИМХ БАН Кюстендил искам да изразя възмущението си , че в него работят хора необразовани и некадърни, без необходимите качества, бранещи със зъби и нокти местенцата си и прецакващи всеки кандидат за работа там. Това са хора , заради които един ден БАН ще престане да съществува. Жалко за идеята наречена БАН , но за БАН Кюстендил мога да твърдя , че плаче за закриване.

Здравейте, кандидатствах в НИМХ към БАН края на декември 2011г за позицията "Системен Администратор". Бих споделил, че конкурсът, който беше проведен беше интересен и обективен. Първоначално имаше писмен тест, който не беше никак сложен. Обикновени въпроси свързани с компютрите от рода - "Избройте компонентите на една КС.", имаше и въпроси на Линукс тематика - основни команди, за какво служи Samba и т.н.
След теста обаче имахме една доста голяма почивка (около два часа), в която повечето кандидати решиха да се откажат и просто си тръгнаха. Аз останах, уплътних си времето с мои ангажименти. След почивката останахме 4 човека всичко на всичко. Влизаха по един и ето че дойде и моят ред. В залата ме очакваше комисия от 4 члена (един от който жена). Задаваха културно и спокойно въпросите си, на които смея да кажа отговорих сравнително добре. Разпитваха ме как се виждам след 2 години, каква заплата очаквам (Тук ще вметна, че всъщност аз имам що годе престижна работа за повече от отлична заплата, но търсех промяна и издигане в професионален план. Отделно съм и четвърти курс в ТУ).
Интервюто свърши, разменихме си благодарности и ми казаха, че ще ме инфоримрат по GSM за решението си. Обадиха ми се след около седмица. Одобрили са ме. По телефона ми предложиха заплата 420лв нето (по спомени). Благодарих, но всъщност им отказах. :) Нека новият им служител бъде щастлив.
Аз лично останах доволен от всичко, просто следвах интуицията си и не се съгласих. На всички следващи кандидати пожелавам успех и щастие! :)

Здравейте, пиша тези редове, след като за последните 15 години се опитвах 3 пъти да кандидатствам за работа като инженер хидролог в НИМХ-Кюстендил. Последният ми неуспешен опит беше вчера 24.02.2011 г. По професия съм инженер геолог и еколог с 2 специалности и докторска степен, над 60 публикации, вкл. и няколко монографии. Работил съм в Институт по океанология към БАН - Варна, както и в екологична хидрогеоложка фирма в САЩ. Постдокторска работа съм работил в университет в Австрия и имам много специализации в чужбина и безценен опит, който съм в състояние да подаря на БАН, буквално, имайки предвид заплатите. Да, ама не! При предишни кандидатсвания в същия институт на БАН предпочитаха хора със средно образование, отколкото човек с докторска степен??? Сега директора Георги Димитров на НИМХ клон Кюстендил, направо ми заяви, че от такива като мен няма нужда??!!. Питам какъв съм аз, кои са тия като мен? Вчера се проведе конкурса за информатик в същото звено на БАН,а конкурс за хидролог изобщо нямаше, защото най-вероятно въпросния директор е укрил от управлението в София, че има кандидат за мястото. Ето това е БАН. Прав е Симеон Дянков, БАН са феодални старчета и за да започне човек работа там трябва да им бъде или син или любовница.

Заплащането може да се каже е мизерно ,служителите които работят като шефове или някакви научни работници ходят в командировки по цял свят и са добре защото получават командировъчни и работят по разни проекти от които получават проценти.Хората като мен които стоят на по ниско стъпало -нищо че също сме уж ръководители сме с малки заплати и никакво уважение от шефовете -те дори незнаят че съществуваме,а да не говорим за възможност за развитие -никаква освен ако не си човек на някой.Иначе честно казано -ако си обикновен висшист и нямаш връзки -хич не се хващай -ще стоиш в канцеларията и ще бачкаш а други ще получават а от горе на всичко няма да те знаят че си жив и освен навикване друго няма да получиш,колегиалното отношение е под всякаква критика.Нито заплати нито уважение -за какво да говорим повече!?!?

Ниско заплащане - почти 0. Колегите са нормални и културни хора. Няколко са изкукали но не пречат. Никакви перспективи за млад човек, ако не живее при мама и тате.

Освен заплащането всичко останало е на ниво, поне според мен. Изключително приятно е да работиш с много интелигентни хора. Института се намира извън центъра, така че избягвам задръстванията, а и въздуха е чист, има парк около сградата. Работя на дежурства, така че имам и много свободни дни.