Телелинк ЕАД / TeleLink /img/frontend/nomap.png"

Телелинк ЕАД / TeleLink

Здравейте, забелязвам че от 2 години на сам няма нито 1 мнение за тази голяма на пръв поглед фирма.
Виждам, че напоследък често се пуска обявва за: Ръководител проекти - системи за сигурност, нека някой сподели мнение било то настоящ или бивш служител, защо тази обява се пуска през 1-2 месеца в продължение на 1 година и половина ?

Искам да попитам толкова ли цените служителите си щом пияни нападат обикновени граждани по дискотеките и бъдят осъдени и все пак продължават да работят при вас за Георги Клисурски питам който ме нападна в Пазарджик надявам се да получа отговор .

Архитектите им напуснаха! Защо ли ? Сигурно е много хубаво ..... ама в някоя друга фирма :D :D

Преди да дам коментар ще кажа, че съм настоящ служиътел на фирмата с 5+ години стаж в нея и не изпълнявам мениджърски функции. Натоварването ми е над средното(по мое усмотрение). Работната среда в която се намирам е млада , амбициозна и интелигетна.
Дълбоко съм убеден и вярвам, че всички хейтъри които пишат тук го правят защото:
- не могат да преглътнат личните си неуспехи и смятат, че трябва да ги споделят с останалите във фирмата. Разбира се мениджърите са най виновни.
- пропуските им в комуникацията, както вертикално така и хоризонтално в компанията си е техен проблем и водят до чувство за недоуцененост у самите тях.
- преди да пишете глупости помислето колко работни места сменихте през последните 1-2-3 години и дали вашите негативни коментари не важат за поредното място от което напускате сега!?!
От моя опит в компанията съм виждал много промени и трябва да Ви кажа че това допълнително налива масло в огъня на хейтърите, които си обичат зоната на конфорт и всеки който ги извади от нея е лош, респективно некадърен мениджър и връзкар. Лично аз смятам че е имало добри и лоши промени в компанията но факт е че баланса е в полза на добрите, защото компанията се развива и увеличава своите служители, включително компетенции в различни областти. Факт, е че има нови пазари на, които работим.
Да има още какво да се иска за подобряване, като например заплати, възможност за израстване на служителите, допълнителни стимули като бонус performance и други. Вярвам че и това ще се случи но вместо да се мрънка трявба да се заяви позиция от служителите и нещата рано или късно се случват.
За всички мрънкала ще кажа че супер щаствлив че колкото и добри специалисти да сте Телелинк не се страрае да заържа хейтъри, напротив вратите са широко отворени. Избора е Ваш, скачайте в поредния работодател и действайте както сметнете за добре.

Телелинк е добра ф-ма за започване на някаква кариера, но без да се застоявате.Заплащането е странно, в смисъл, едни по цял ден се събират на групички и си клюкарстават, а взимат много пари, бонуси отделно, а за други малка заплатка и неоценяване.В едни отдели са високи, а си клатят краката по цял ден(юристите например са 3-ри девойки, а делата се водят от чужди фирми).Шефката им е много готина, защото е успяла да им изработи от топ мениджмънта, високи заплати, за клатене на крака, похвално.В счетоводството и оперативните финанси, заплатите са ниски, сравнение с други фирми.Шефката им е много готина, но не успява да се пребори за тях пред топ мениджмънта(може и да не иска, де, да има повече за нея).В други отдели, хората, които имитират работа, взимат повече от тези, които реално вършат нещо.В администрацията, ако сте от богопомазаните, ще сте добре, всеки вика имам много работа, а постоянно по сайтовете за пазаруване, може това да работят.Аз бях 6-7 години във фирмата и току що постъпили бяха с по- високи заплати от мен.Като цяло обаче съм с добри впечатления, има много какво да се дооправя, но мисля, че навсякъде е така

Привет на всички! Като служител § 5 години разбрах много неща. Мениджмъта... взима пари от подизпънители. Защо да не цитирам и имена?!? По късно ! Фирмата отговаряща за строителен надзор е собственност на бащата на жената на един от "големите" директори.
Философията ми винаги е била "ако не се справяш, кажете ми"!
Нищо не казват. Само размествания от отдел в друг. Наистина текучеството е голямо. Не може да карат един инжинер, да проектира нещо, да го продаде и после да го инсталира.. и то сам.
Заплатите не са зле! Зависи за колко ще се продадете.
Има "пръдни" има и големи "пръдни"!
Иначе почерпките са добре. Всичко е на ваш гръб.

в този сайт се натъкнах на доста мнения за Телелинк, които като прочетох, си дадох сметка, че от 2008 насам положението не се е променяло към по-добро, а към по-лошо. Моя съвет към хората, които обмислят да започнат работа в тази фирма е да не си обезценяват сами времето и труда. За 2+ години в тази фирма нито едно от обещанията за развитие не видях да е реално, нито да е възможно. Персонала не се цени нито в чисто човешки аспект, нито в професионален. Заплатите са подигравателно ниски, дейностите, с които фирмата е изтъквана като виден лидер в интегрирането, са изключително жалки на практика. Няма никакви отвърдени процеси на работа, нито опитен мениджмънт, нито смислени проекти. Единственото хубаво в Телелинк, което видях, е екипа от млади хора с желание да се развиват, което разбира се е потъпквано и незабелязвано от никого.  Като цяло младите професионалисти не се задържат в Телелинк, тъй като няма нито шансове за развитие, нито подобаващо заплащане, нито кадърен мениджмънт. От всичко написано като заключение мога само да кажа, че съм силно разочарована от тази фирма и не бих я препоръчала на никого. Който иска, може да прочете и следните коментари на колеги, като последния от 2010 година е най-пресен и подобен пример:

написано 06.04.2008г. в 20:44
написано 03.12.2008г. четвъртък в 21:27
написано 28.08.2010г. неделя в 15:36 мнение от бивш Служител

Ако пък все пак нуждата ви отведе в Телелинк, опичайте си акъла на време, за да не загубите прекално много ценно време в извършване на хаотични несвоиствени дейности, определяни от фирмата като инженерни позиции, за които разбира се има куп изисквания за дипломи, стаж и квалификации. А горко ви ако покажете знания и умения - ще работите като за 3-ма за заплата колкото 2 минимални заплати в България. Успех на всички.

Няма друга такава върховна простота на висшия мениджмънт. Абсолютно некадърно управление съчетано с неуменито за намиране на работа. Един голям бавно потъващ кораб, в който по голяма част от служителите в момента са ангажирани да си търсят нова работа от колкото да си изпълняват задълженията. На всичко отгоре собствениците посредством дъщерни фирмички всякак се стараят да източат колкото се може повече в собствения си джоб зад гърба на съдружниците си с подкрепата на по нисшестоящото си обкръжение.

Може ли някой да ми каже как стои въпроса за гр. Варна ( от мненията разбирам че са за гр. София).
За юрисконсулт може ли някой да ми даде информация (това е втора обява за годината ) - работно време, заплата съответно и малко повече за естеството на работа ( ако е възможно) ще съм много благодарна.

здравейте
смятам да кандидатствам за тази позиция - имате ли някаква инфо отн. обем работа,специфика ,отговорности,работна среда ,евентуално заплащане,каквото се сетите
предварително благодаря на отзовалите се.