ЕРА България / ERA Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕРА България / ERA Bulgaria

Много хубави думи,но всички те се обезсмислят след като така и не получих обратна връзка от Вашата фирма. За мен това говори колко сериозна е една фирма.

Уважаеми г-н Анонимен кандидат за работа в ЕРА България,
Благодаря ви за споделеното мнение за нас като работодател!
Приемете извиненията ми, ако не сме ви уведомили за нашето решение в срока, в който ви е обещано - едва днес приключи процедурата по подбор, а през следващата седмица предстои подписване на договора с избрания кандидат!
Да се надяваме, че с помощта на одобреният кандидат ваш колега - в бъдеще ще успеем да сме на нивото на вашите очаквания в съответствие с добрите практики!
Приемете извиненията ми за държането на младият ни колега, който може би неуместно се е държал по-директно с вас, в стремежа си да ви провокира за да излезете от зоната си на комфорт!
По отношение на нашите очаквания за бъдещата ви работа - предполагам, че ако се бяхте запознали предварително с дейността ни, с обичайните практики в бранща Недвижими имоти, както и със структурата на фирмата от сайта ни - не бихте бил толкова краен в оценките си за компанията ни!

С уважение, Антон Андонов, Изпълнителен директор на ЕРА България

Искам и аз да разкажа как протече моето интервю във фирма Ера България. Интервюто беше за мениджър подбор на персонал длъжност и беше пред управителката и 3-ма директори на различните отдели. Първоначално интеевюто вървеше нормално докато не влезе един млад господин около 27 годишна възраст. Първото лошо впечатление което ми направи беше, че като влезе не каза здравейте или добър ден, даже не пожела да се запознае с мен, след като и той се присъедини и отвори моето CV на лаптопа си и заговори, че им трябва човек да им намира хора тоест брокери, но при какви условия. От мен се изисквале да намеря брокери, които реално трябва да работят БЕЗ твърда заплата, а само и единствено на ЗАРАБОТКА, след като им обясних, че това е трудна задача и, че за да започне даден човек във фирма 60% зависи от условията, които предоставя фирмата и 40% от HR. След това нещо казано от мен младото момче започна да се държи доста арогантно с мен, личеше си, че няма грам възпитание и, че е хранен със златна лъжица и всичко му е поднесено на тепсия в този живот и започна да ми спори как е било обраното 60% зависи от HR и 40% от условията на фирмата. Тогава аз отговорих, че съм съгласен с неговото мнение, но при положение, че на човека, който е дошъл на интервю за брокер му се спестят доста неща от условията на фирмата тогава МОЖЕ ДА Е И 90% ДА ЗАВИСИ ОТ HR.След това нещо казано от мен интервюто приключи и бях наясно, че нито те ме искат нито аз тях. Останахме с уговорката да върнат обратма връзка след седмица без значение от отговора им, е не се обадиха. Аз смятам, че ако са някаква професионална фирма за мениджърска позиция трябва поне един имейл да изпратят с това, че не желаят да работим заедно. Както и да е не съжалявам за нищо, след 2 седмици след интервюто видях, че са пуснали отново същата обява. Явно и други колеги от бранша смятат като мен. Дано съм бил полезен

Абе човек това е форум за взаимоотношенията между служител и работодател, моля да не ни занимаваш с глупости.Ако имаш инфо за самата фирма, ще ми е интересно да чуя.

Ера България е не коректна със свойте клиенти! Аз лично съм измамен от тях! Не вярвайте на нито една дума казана от тях и винаги проверявайте! Защото накарая ще се окажете изиграни и с пръст в уста,както аз!

Здравей Валя,
Аз съм отскоро в един от офисите им. За сега няма много наблюдения върху деловата им дейност защото все още се уча, но искам да ти кажа, че мениджърката на офиса в Дружба е много готина.Екипа в офиса са страхотни хора, а програмата за обучение е на доста високо ниво. Като цяло съм се занимавал с продажба на захарни изделия и темата директен маркетинг не ми е чужда, но тук научих доста нови неща.Ако си решила да започнеш работа в този бранш смятам , че си избрала правилният момент.Ако те канят на интервю имай предвид, че може да отидеш един ден ( т.н. пробен ден ) и да прецениш екипа и мениджъра.За заплащането предлагат две схеми; на твърда заплата и малък процент или на висок процент но без твърда заплата, можеш да си избереш.Пожелавам ти успех във бизнесът с недвижими имоти, независимо коя агенция си избрала, само гледай да не са някои гаражни измамници.

Аз от скоро се оглеждам дали да почна работа в ЕРА. Препоръча ми я моя позната и каза, че там мога да изкарвам достатъчно заради голямата им мрежа от офиси и световната марка. Към момента работя в друга компания за недвижими имоти и не съм доволен от отношението и от факта , че всеки път ми бавят комисионната. Гледах снимки от последното им събитие във фейсбук и това което ме впечатли е , че познатата ми не ме е излъгала. В ЕРА има много брокери и съдейки по това което виждам са доста добре платени. Моля за вашето мнение кой офис в София е добър и какви са условията в него. Но моля да ми пишат само хора които наистина знаят как седят нещата там, а не от 3-то лице (чух, един приятел на негов приятел жена му каза :)
Благодаря предварително.

Аз отскоро съм част от екипа на Ера и искам да споделя мнението си за фирмата, макар че съм нова в нея. Кажи речи от 5 месеца...по-скоро случайно научих за тях от познат.

Мисля, че намерих моето място под небето :)След опит да работя в застрахователна компания като консултант, после във фирма за директен маркетинг, случайно попаднах на едно събитие на Ера... за кариера при тях. Така ме надъхаха, запознах се с тях от първо лице... и реших да пробвам.
От опита до сега, мога да препоръчам на всички които си търсят по-самостоятелна работа, тип startup и които обичат да работят с хора, да ги консултират и пр. като мен. Ера дава добри възможности и обучения и материали... Това мога да споделя до момента. Условията наистина са ок, по-важното е, че ми дават възможност да се развивам.

Здравейте г-н Войводов, съжаляваме, че не сте успели да закупите желаният от Вас апартамент. Разбираме огорчението Ви. За съжаление написаното от Вас не отговаря на истината. Фактите са следните: Имотът избран от Вас и съпругата Ви е бил ипотекиран към българска банка, в процедура по изпълнително производство и продажба от ЧСИ и наложен запор. Вие с наша помощ отправихте писмено предложение за закупуване до банката. Последващата кореспонденция с банката е била лична. На Вашето предложение банката е отговорила с искане да предложите с 910 евро повече, а впоследствие с напредване на времето и процедурите по принудителна продажба, в началото на м.Ноември е повишила изискуемата цена с още 2000 евро. ЕРА Павлово няма никъква възможност да влияе на банката при взимането на решението за минимално изискуема цена при продажба, на собственика на имота да съдейства за по-скорошната продажба като представи изискуемите документи и гаранционни писма за евентуално освобождаване на имота от запора и ипотеката и на Вас за да вземете решение да повишите цената до изисканата от банката. Защо Вие след като сте имали толкова силно желание да притежавате имота не сте взели решение да го закупите по цената, предложена от банката - знаете само Вие. Имотът е закупен от купувач, който е заплатил исканата от банката цена, която Вие не сте решили да предложите. Без да навлизаме в подробности предвид етиката и задълженията ни за конфиденциалност - с помощта на представители на ЕРА Павлово са направени неуспешни опити да си осигурите финансиране закупуването на имота от две банки, през това време са Ви предлагани и други имоти, които Вие не сте пожелали да гледате. Съжаляваме още веднъж за разочарованието Ви. В случай, че желаете да обсъдим още подробности - ръководството на ЕРА България е на Ваше разположение, контактите ни са на Фейсбук страницата ни, където вече писа Вашата съпруга на и уеб сайта ни. С уважение: ЕРА България

Потресен съм от лъжите и безкруполността на мениджъра на офис Павлово. Ние чакахме 8месеца за един апартамент за който въпросният г-н Георгиев ни уверяваше и убеждаваше че ще бъде наш! Платихме такса 2000лв с изричното обещание че тези пари са за да го спре от продажба и съответно ще го купим от тях! Уви истината е била някъде другаде защото след 8месеца чакане на документи и таене на надежди че въпростното жилище ще бъде наше.Така както ни убеждаваше въпроснтният добър и мил г-н Георгиев,така най-мило и добросъвестно го продал на друг куповач,обаче забележете ние това го разбираме след проведен разговор със продавача на този апартамент. След като го попитахме за зделката която е изповядал във присъствието и на продавача естествено,той заявява че няма такова нещо и че продавача лъже и ни съветва да ни намери друг апартамент защото този бил мн. проблемен! Върна ни 2000лв без документ,ние го задължихме да издаде! На въпроса защо се случи това,че ни е вързал с лъжливи обещания и документи цели 8месеца и накрая го продал на друг,човечеца каза.. ми съжалявам нямам обеснение и до последно твърдеше че не е продаден апартамента през агенция Ера. Та мнението ми относно тази агенция мисля че е пределно ясно. Моля ако има някой на който му се е случило същото или подобно с тези измамници и как е потърсил правата си след това,нека сподели или се свърже с нас. /[email protected]/ Ще сме безкрайно благодарни.