ЕРА България / ERA Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

ЕРА България / ERA Bulgaria

Здравейте, бих искала да изкажа мнението си за Ера Имоти Надежда-гр.Русе.Постъпих началото на март и до средата на май така и не получихме трудови договори,бяхме постоянно залъгвани,че счетоводителят е болен.В тази фирма няма договор,няма осигуровки!Обещаната комисионна от продажбата на имот така и не получих,тъй като въпросната управителка Надежда Няголова ни заблуждаваше относно изплащането и.
По време на интервюто стана ясно,че има служебен автомобил,което също не беше изпълнено!
При постъпването на работа на още трима нови брокера, тя ни предупреждаваше да не споделяме нищо за липсата на осигуровките и комисионните, за да не нарушим реномето на фирмата.
Персоналното и отношение е грубо и непрофесионално, отделно неведнъж е обиждала мениджър от съседен офис пред мен и колегата ми.
Съжелявам за изгубеното ми време от близо 3 месеца, за които,въпреки осъществена продажба не ми беше платено.

Здравейте, първо искам да уточня , че пиша като човек, който е бил в контакт с представители на въпросната фирма по тяхна обява за продажба на къща около София. ЕРА НАФЕЖДА .След направен оглед с техен представител и изрично договаряне с клиента, постигната цена на следващия ден бяхме поканени да ни се накарат хубавичко в нещо като гараж - магазин - офис и да ни бъде казано, че те са ЕРА, което никой не впечатли, но по устав се опитаха да ни измъкнат 1000 евро. Щото така. Попитах за какво да ви оставям 1000 евро , това не е ли за сваляне на обява. Не- взимаме си парите и продължаваме да продаваме. Внимавайте на кой какви права делегирате, тъй като въпросната фирмичка явно си работи по този начин. Ако подпишете вие им ставате роб, не те на вас.
Имате право да обсъдите каквото и да е с ваш адвокат, при което въпросната измама ще им коства много. Търсете си правата.

Много хубави думи,но всички те се обезсмислят след като така и не получих обратна връзка от Вашата фирма. За мен това говори колко сериозна е една фирма.

Уважаеми г-н Анонимен кандидат за работа в ЕРА България,
Благодаря ви за споделеното мнение за нас като работодател!
Приемете извиненията ми, ако не сме ви уведомили за нашето решение в срока, в който ви е обещано - едва днес приключи процедурата по подбор, а през следващата седмица предстои подписване на договора с избрания кандидат!
Да се надяваме, че с помощта на одобреният кандидат ваш колега - в бъдеще ще успеем да сме на нивото на вашите очаквания в съответствие с добрите практики!
Приемете извиненията ми за държането на младият ни колега, който може би неуместно се е държал по-директно с вас, в стремежа си да ви провокира за да излезете от зоната си на комфорт!
По отношение на нашите очаквания за бъдещата ви работа - предполагам, че ако се бяхте запознали предварително с дейността ни, с обичайните практики в бранща Недвижими имоти, както и със структурата на фирмата от сайта ни - не бихте бил толкова краен в оценките си за компанията ни!

С уважение, Антон Андонов, Изпълнителен директор на ЕРА България

Искам и аз да разкажа как протече моето интервю във фирма Ера България. Интервюто беше за мениджър подбор на персонал длъжност и беше пред управителката и 3-ма директори на различните отдели. Първоначално интеевюто вървеше нормално докато не влезе един млад господин около 27 годишна възраст. Първото лошо впечатление което ми направи беше, че като влезе не каза здравейте или добър ден, даже не пожела да се запознае с мен, след като и той се присъедини и отвори моето CV на лаптопа си и заговори, че им трябва човек да им намира хора тоест брокери, но при какви условия. От мен се изисквале да намеря брокери, които реално трябва да работят БЕЗ твърда заплата, а само и единствено на ЗАРАБОТКА, след като им обясних, че това е трудна задача и, че за да започне даден човек във фирма 60% зависи от условията, които предоставя фирмата и 40% от HR. След това нещо казано от мен младото момче започна да се държи доста арогантно с мен, личеше си, че няма грам възпитание и, че е хранен със златна лъжица и всичко му е поднесено на тепсия в този живот и започна да ми спори как е било обраното 60% зависи от HR и 40% от условията на фирмата. Тогава аз отговорих, че съм съгласен с неговото мнение, но при положение, че на човека, който е дошъл на интервю за брокер му се спестят доста неща от условията на фирмата тогава МОЖЕ ДА Е И 90% ДА ЗАВИСИ ОТ HR.След това нещо казано от мен интервюто приключи и бях наясно, че нито те ме искат нито аз тях. Останахме с уговорката да върнат обратма връзка след седмица без значение от отговора им, е не се обадиха. Аз смятам, че ако са някаква професионална фирма за мениджърска позиция трябва поне един имейл да изпратят с това, че не желаят да работим заедно. Както и да е не съжалявам за нищо, след 2 седмици след интервюто видях, че са пуснали отново същата обява. Явно и други колеги от бранша смятат като мен. Дано съм бил полезен

Абе човек това е форум за взаимоотношенията между служител и работодател, моля да не ни занимаваш с глупости.Ако имаш инфо за самата фирма, ще ми е интересно да чуя.

Ера България е не коректна със свойте клиенти! Аз лично съм измамен от тях! Не вярвайте на нито една дума казана от тях и винаги проверявайте! Защото накарая ще се окажете изиграни и с пръст в уста,както аз!

Здравей Валя,
Аз съм отскоро в един от офисите им. За сега няма много наблюдения върху деловата им дейност защото все още се уча, но искам да ти кажа, че мениджърката на офиса в Дружба е много готина.Екипа в офиса са страхотни хора, а програмата за обучение е на доста високо ниво. Като цяло съм се занимавал с продажба на захарни изделия и темата директен маркетинг не ми е чужда, но тук научих доста нови неща.Ако си решила да започнеш работа в този бранш смятам , че си избрала правилният момент.Ако те канят на интервю имай предвид, че може да отидеш един ден ( т.н. пробен ден ) и да прецениш екипа и мениджъра.За заплащането предлагат две схеми; на твърда заплата и малък процент или на висок процент но без твърда заплата, можеш да си избереш.Пожелавам ти успех във бизнесът с недвижими имоти, независимо коя агенция си избрала, само гледай да не са някои гаражни измамници.

Аз от скоро се оглеждам дали да почна работа в ЕРА. Препоръча ми я моя позната и каза, че там мога да изкарвам достатъчно заради голямата им мрежа от офиси и световната марка. Към момента работя в друга компания за недвижими имоти и не съм доволен от отношението и от факта , че всеки път ми бавят комисионната. Гледах снимки от последното им събитие във фейсбук и това което ме впечатли е , че познатата ми не ме е излъгала. В ЕРА има много брокери и съдейки по това което виждам са доста добре платени. Моля за вашето мнение кой офис в София е добър и какви са условията в него. Но моля да ми пишат само хора които наистина знаят как седят нещата там, а не от 3-то лице (чух, един приятел на негов приятел жена му каза :)
Благодаря предварително.

Аз отскоро съм част от екипа на Ера и искам да споделя мнението си за фирмата, макар че съм нова в нея. Кажи речи от 5 месеца...по-скоро случайно научих за тях от познат.

Мисля, че намерих моето място под небето :)След опит да работя в застрахователна компания като консултант, после във фирма за директен маркетинг, случайно попаднах на едно събитие на Ера... за кариера при тях. Така ме надъхаха, запознах се с тях от първо лице... и реших да пробвам.
От опита до сега, мога да препоръчам на всички които си търсят по-самостоятелна работа, тип startup и които обичат да работят с хора, да ги консултират и пр. като мен. Ера дава добри възможности и обучения и материали... Това мога да споделя до момента. Условията наистина са ок, по-важното е, че ми дават възможност да се развивам.