Валда ЕООД / Валда ЕТ /img/frontend/nomap.png"

Валда ЕООД / Валда ЕТ

Познавам някой от по дългогодишните работници в цеха и смея да кажа че те вършат работата на такива хора като вас и ви изкарват заплатите,затова си се озовал на двора,,защото мястото ти е там и явно не можеш да работиш на темпо,,и се започва едно мрънкане,няма какво да очакваш освен да подреждаш материялите на двора.За персонала в цеха нямаш право да хулиш че точно по дългогодишните работници колко заплати са изкарали ти нямаш толкова дни в живота....Извод:"Трябва да дадеш за да получиш" ;)

Ще започна с атмосферата в цеха,под всякаква критика там е змиярник.Както казваше един наш колега за първи път работя с толкова много наркомани,затворници и селяни на едно място.Към новите работници се отнасят с пренебрежение старите сл. се смятат за големи майстори все едно там сглобяват совалки и ракети а не дограма.Началниците смени и други колеги постоянно снасят всичко на другите началници (топят за всичко) заплата се определя по симпатия а не по това как си вършиш работата и дали си точен и коректен.Когато дойде време за съкращения зимата последните назначени работници се изкарват на двора под претекст че трябва да се подредят и сортират профилите и почва една война на търпението кои до кога ще издържи.Който не му изнася отива горе и напуска сам те няма да те махнат защото трябва да ти изплатят 2 заплати.Ако си инат ще те оставят цяла зима на вън на по-малка заплата разбира се защото вече си общак а напролет ще те приберат вътре тъй като вече ще имат нужда от теб в цеха.Ето така седят нещата в тази "прекрасна" фирма който смята или мисли че там може да оцелее или работи НОРМАЛНО с нормални хора и отношение нека се пробва.Както ми каза един техен служител когато аз почнах там ( точно тук ли намери на дойдеш да работиш,толкова ли нямаше кой да питаш преди да дойдеш тук) та за това пиша това мое мнение за да преценят бъдещите работници сами за себе си дали си заслужава.Ако сте пиянка,наркоман или пушите трева и обичате да портите,тогава може и да ви хареса там и останете за по-дълго.ПС само моля да не ми коментирате мнението от сорта на (това е някой от конкурентна фирма или че не съм работил достатъчно и за това са ме махна ли) всички които го прочетат и са работили там или в момента работят там знаят много добре че всичко това е истина.Желая Ви успех.

В тази фирма работника е никой..а ако си кандидат за работа,изобщо и не те броят...разиграваха ме месец по пътищата с обещания за трудов договор и минимална заплата и после си пуснаха нова обява за работното място....разбира се разходите от удоволствието да търсиш работа при тях са за сметка на работника...трудовите договори си ги подписват на килограм и ги прекратяват без обяснения..отпуската ти се казва,че можеш да ползваш -ден два ако се наложи ,а болничните не се признават...който има време и пари за губене,може да се пробва да работи при тях..

Здравейте! В джобс бг постоянно имат по много обяви. Някой знае ли защо е така?

Явно там положението е същото и става все по зле и по зле. С внушение на страх не се управлява, и въпреки безработицата хората не търпят и напускат.

Положението във фирмата спрямо персонала е трагично. Отношението на управленските кадри цели да насади страх, а за заплатата си трябва да се молиш. Толерират напускането по свое желание, като при започване подписваш бланки за предизвестие, отпуски без дата. Силно се съмнявам, че това е в рамките на закона. Ако имате първоначална уговорка за определена сума, то тя ще бъде оспорвана и намаляна с оправдание за лош оборот на офиса. Вярно, има и дългогодишни служители, но отношението към тях не е като към масовката. Недобра трудова атмосфера!

Искам да споделя моето мнение,аз съм бивш служител на фирмата и мога да кажа,че няма нищо общо с по долу написаните неща,първо всичко се изплаща на време и до стотинка колкото се полага,второ никога не ми е отказана отпуска когато ми се е налагало,шефовете на фирмата са много коректни работодатели,годините които съм работила там нямам нито едно лошо впечатление,нито от тях,нито от колегите.Това,че има некадърни хора,които не  си вършат работата и после някой друг им е виновен ги има навсякъде,във всяка фирма.

Фирма валда 90 еоод, освобождават хората без предизвестие, шефът е изключително арогантен, най-меката дума която може да го определи, осигоряват работниците на минимална работна заплата,отпуската е 5-работни дни за цялата година, използват и изтискват до безобразие. Колегите са от провинцията, повечето, клюкарстват, топят и сплетничат.Не искам да злобея ,но пожелавам на шефа на валда да фалира и да живее с минимална сума на месец като своите работници. Преди назначаване на работа се подписват празни бланки за какво ли не: за предизвестие за напускане, за платен отпуск всичко това е незаконно и подсъдно......Помислете си добре дали искате да работите , в тази фирма, ангарията и робството там са легализирани. Заплащането е по усмотрение на шефа все по малко и по малко

Останах много предубеден четейки много от мненията на колегите по-горе.Какво беше учудването ми, когато преди седмица посетих офиса на фирмата в Габрово и там приветлива млада дама ми обясни подробно условията които предлага фирмата.Сключихме договор за доставка и монтаж на дограмата платих 50% от цената и това беше.Точно в уреченият срок момичето ми се обади като се поинтересува ще бъде ли удобно да ме посетят монтажниците за следващия ден и се договорихме.Момчетата дойдоха, бяха доста експедитивни като според мен който през цялото време бях в помещението където монтираха,се справиха доста добре.Нивелираха дограмата опениха я качествено без пропуски регулираха отваряемите прозорци и си тръгнаха като бяха много любезни и разговорливи.Не знам на какви служители на фирмата са попадали горепишещите , но за мен работата беше свършена перфектно и отношението към клиента в случая мен, бе същото.Пожелавам на собствениците и служителите на фирма ""Валда" весели коледни празници и щастлива Нова Година!!!

Некоректни работодатели.Не внасят пълни осигоровки.Не изплащат обезщетения на съкратените работници.Освобождават работници без предупреждения.Изобщо за тях не съществува кодекс на труда.